Квіти, українські прапори, плакати й теплі обійми — так емоційно й радісно зустрічали українських спортсменів на Батьківщині. На честь повернення команди додому в залі термінала F в аеропорту Борисполя влаштували зустріч із призерами, під час якої їх вітали не лише рідні, а й високі посадовці, зокрема прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр молоді й спорту України Ігор Жданов та глава Комітету ВРУ з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту й туризму Артур Палатний. Але головними були ті, на чиє очікування чекали кількасот людей.
Цьогоріч Україна дуже достойно показала себе у Пхончхані, наш результат — сім золотих (це рекордна кількість «золота» для України за останніх 12 років), сім срібних та 8 бронзових медалей і в загальному рейтингу посіла шосте місце серед країн-призерів. «Саме сьогодні це — дуже значуща для нас перемога. Гадаю, це від того, що в країні триває війна і люди уже втомилися від неї, усі почуття в нас дуже загострені. А перемоги наших паралімпійців — це зайвий привід пишатися нашою країною», — зазначає Світлана ТРИФОНОВА, заслужений майстер спорту України, семикратна призерка Паралімпіади.
У залі термінала — сила-силенна людей, більшість — професійні спортсмени, олімпійці й паралімпійці, родичі цьогорічних призерів, журналісти й просто небайдужі (таких теж було немало). Офіційна частина триває недовго. Очікування на прибуття спортсменів організатори заходу забарвлюють трансляцією на екрані уривків відео з підготовки та виступів української команди у Пхьончхані. Літак прибуває вчасно. Урочиста й хвилююча мить зустрічі, гімн, нетривала офіційна частина. Виступає Володимир Гройсман, оголошує позитивні новини: відтепер обсяг виплат паралімпійців піднято до рівня олімпійців; Ігор Жданов конкретизує цифри: усього призерам з держбюджету виділено 91 млн грн, з них по 125 тис. грн одержать золоті призери, по 85 — срібні та по 55 — бронзові.
А далі — вітання найрідніших та неформальне спілкування: нарешті є можливість дізнатися враження з перших вуст. У складі цьогорічної паралімпійської збірної, очоленої Валерієм Сушкевичем, поряд зі знаними багаторазовими призерами паралімпіад — зовсім юні переможці. 18-річний Тарас Радь, який здобув золоту нагороду та був прапороносцем на церемонії закриття ігор, розповідає: «Повернувся із величезними враженнями, особливо приємно, що хоча я на Паралімпіаді вперше, а уже виборов таку нагороду. Тож виникає бажання показувати щораз кращий результат». Оксана Шишкова — одна з найдосвідченіших учасників команди — привезла на Батьківщину 6 нагород — два «золота», 3 «срібла» та 1 «бронзу». За її словами, свої перемоги вона присвятила воїнам АТО. Не менш досвідчений учасник, який виборов два «золота», Віталій Лук’яненко зауважує, що сильне враження протягом конкурсних днів справляли такі моменти, як виконання українського гімну, підняття прапора. Каже, що задоволений результатом, хоча визнає: був спроможний на кращі показники. А Людмила Ляшенко, володарка однієї золотої та трьох бронзових медалей невтомно мотивує своїм прикладом: «Хочу побажати усім не занепадати духом і робити улюблену справу, щоби на старості можна було сказати: я прожив таке щасливе й насичене подіями, різноманітними змаганнями життя! Головне — не здаватися».
Крім того, спортсмени зазначають: відчували потужну підтримку на Батьківщині. Зокрема цьогоріч вона виявилася в організації фан-зони Паралімпійських ігор в «Олівці» — вперше. Організатори зауважують, що продовжать цей досвід і надалі.