Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як виробити «дикцію»

Учасниці ЛШЖ побували на інформаційному каналі NewsOne та побачили «виворіт» прямого ефіру

Редакція «Дня» завжди сприяє тому, щоб «літньошколярки» побачили та пізнали весь спектр мас-медійного середовища. Так, на кінець робочого тижня газета надала можливість зазирнути за лаштунки одного з інформаційних телеканалів – NewsOne.

Велика осучаснена триповерхова будівля одразу справила приємне враження. Цікаво, що простір тут поділено на праву та ліву сторони, перша з яких охоплює інформаційний сегмент, інша – технічний. Євген Дудник, креативний продюсер каналу, зустрів нашу творчу команду та провів цікаву екскурсію.

 «NewsOne — інформаційний телеканал, що являє собою телевізійний комплекс інформаційного мовлення», – говорить Євген.

Піднявшись ліфтом на третій поверх, занурюємося у творчу атмосферу. Телеканал відносно новий, має потужну технічну базу. Вражають лиск, естетика та міць. NewsOne має кілька студій для прямих ефірів та запису програм. Процес створення мультимедійної продукції відбувається на базі програмного контейнера AVI, що дозволяє одночасно відбирати матеріали, чистити звукові доріжки, склеювати відеофрагменти та здійснювати кольорокорекцію. Відповідно і процес – як нерозривний ланцюг. На інформаційному майданчику працює орієнтовно 30 редакторів, кожен із яких має свій тематичний напрям. Формат телепрограм різноманітний: це і гостьові коментарі, і новинні звіти, а ще ранкові ефіри та ток-шоу.

Учасницям школи також показали апаратний та звукорежисерський майданчики, оглядово познайомили з місцем роботи технічного директора, операторів, режисера, продюсера та шеф-редактора. Кожен із них працює над оперативним та актуальним висвітленням подій, над створенням нової інформаційної сторінки. «Будь-який працівник має свою зону відповідальності», – зазначає креативний продюсер.

Згодом до нас приєднується ведучий поточних новин – Вадим Ярошенко. Він дав можливість поспостерігати за його роботою в кадрі та дізнатися всі тонкощі процесу. Після завершення запису ведучий дав «літньошколяркам» особисті поради: «Головне – позбутися внутрішніх «затискачів» і комплексів. Вийде не одразу. Потрібна системна праця над собою щодня. Для досягнення цілі необхідно орієнтовно три місяці. До прикладу, щоб розвинути себе в ролі телеведучих, щодня читайте вголос, відточуйте свій образ та записуйте на відео те, що відбулося з вами протягом дня».

На кінець екскурсії Євген Дудник порадив дівчатам плекати у собі внутрішню унікальність та розширювати масштаби власної індивідуальності.

Зустріч стала поштовхом для декого із «школярок» замислитися над перспективою працювати у телевізійних ЗМІ.

 

ВРАЖЕННЯ:

«ВДАЛОСЯ ПОБАЧИТИ, ЯК ПРАЦЮЮТЬ ДИКТОРИ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ»

Софія ПОСТОЛАТІЙ, Сумський державний університет:

– Уже друга екскурсія на телеканал від ЛШЖ. Нам вдалося не лише поспілкуватися з ведучим новин Вадимом Ярошенком, а й побачити, як працюють диктори в прямому ефірі випуску новин. Опісля медійник провів невеличкий майстер-клас із ораторського мистецтва. Пан Вадим розповів про поставити голос та вміти переконливо говорити. Виявляється, його творча кар’єра починалася з роботи на радіо. Наступною сходинкою було звання «голосу каналу». Згодом ішли численні кастинги, і врешті він отримав посаду диктора. Тепер журналіст дає поради, можливо, своїм наступникам. З висловом «не сотвори себе кумира» ведучий не погоджується. Він переконаний, що треба обирати професіоналів, у яких можна чогось навчитися. За словами експерта, ми в жодному разі не будемо копією: «М’язи» треба нарощувати самим, а ось «скелет» слід брати від кумира». Загалом, три місяці занять ораторським мистецтвом та читання вголос художньої літератури, подекуди перед дзеркалом, обов’язково дадуть свої плоди.

 

«ВИ УСІ ТАЛАНОВИТІ!»

Ірина ЛАДИКА, Львівський національний університет імені Івана Франка:

– Перед екскурсією на телеканал була налаштована скептично, зважаючи на позицію та контент цього медіа. Проте візит на NewsOne залишив найкращі враження. Надихнув ведучий новин Вадим Ярошенко, який поділився порадами, як виробити дикцію: щодня на відео розповідати, як пройшов день, і читати одну-дві сторінки художньої літератури. Запам’яталися його слова: «Ви усі – талановиті!». Вразило технічне оснащення каналу, мобільність студій (ведучий вів новини, просто сидячи на стільці, навіть без столу). Резюме після відвідин NewsOne: у журналіста повинен бути великий масштаб особистості, щоб його помітили. Бо молодих фахівців – багато, а досягають успіху одиниці.

 

Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні

Яна ХРОМ’ЯК, Ірина ПІЦЬ, Літня школа журналістики «Дня»-2018. Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів