Роберта Стуруа виганяють із Театру ім. Руставелі
Відомого грузинського режисера Роберта Стуруа звільнено з посади художнього керівника Тбіліського державного драматичного театру ім. Шота Руставелі, повідомляє агентство «Новини — Грузія». Громадськість пов’язує це рішення з різкою критикою режисером нинішньої влади в Грузії. Неодноразово Роберт Робертович Стуруа заявляв у різних інтерв’ю, що «народ Грузії повинен відмовитися від нинішнього керівництва країни». На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Стуруа виклав наказ міністра культури і охорони пам’яток Грузії Ніколоза Руруа про усунення з посади. Поки що офіційні причини такого рішення не оприлюднили. Але ходять чутки про можливе цілковите скасування посади художнього керівника театру. Нагадаємо, Роберт Стуруа народився 31 липня 1938 р. в Тбілісі в сім’ї грузинського художника Р. Стуруа. Навчався на режисерському факультеті Тбіліського театрального інституту. З 1962 року працює в Тбіліському театрі імені Шота Руставелі, учень Михайла Івановича Туманішвілі. У 1979-му Роберт Робертович стає головним режисером цього театру, а з 1980 р. — художнім керівником. Загалом у послужному списку Стуруа понад 80 вистав, які з великим успіхом йшли в Грузії та за її межами. Так, у Києві, в Національному театрі ім. Івана Франка, він поставив у 2005 р. трагедію Софокла «Цар Едіп», у якій головну роль приголомшливо грає Богдан Ступка, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Девід Лінч записав диск пісень
Відомий кінорежисер випустить дебютну сольну платівку. Альбом, який дістав назву «Crazy Clown Time», надійде в продаж 8 листопада, повідомляє Pithcfork. За реліз диску Лінча відповідатиме звукозаписний лейбл Sunday Best Recordings. «Crazy Clown Time» — цілком самостійна робота Девіда Лінча. Він сам написав, виконав і спродюсував усі пісні. У роботі над платівкою в стилі електропоп постановникові допомагав звукорежисер Дін Герлі, який виконав декілька ударних партій і підіграв Лінчеві на гітарі. Крім того, в записі диску взяла участь вокалістка гурту Yeah Yeah Yeahs Карен О — її голос можна буде почути в пісні «Pinky’s Dream». Девід Лінч давно захоплюється музикою та регулярно бере участь у музичному оформленні своїх кінопраць. У минулому він працював із Анджело Бадаламенті та Джулі Круз. Окрім того, Лінч узяв участь у записі альбому спільного проекту Danger Mouse та групи Sparklehorse «Dark Night of the Soul».
Визначено переможців «Чорноморських ігор»
У Скадовську (Херсонська область) визначили переможців XІІІ Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські ігри». Гран-прі вокального конкурсу виборола 11-річна Валерія Сімулік (Харківська область), повідомила прес-служба форуму. На цьому фесті діти віком від 6 до 16 років мали можливість продемонструвати свої таланти у вокальному та хореографічному конкурсах, конкурсі малюнків (на стіні, н асфальті, на папері), конкурсі скульптур з піску, конкурсі на кращу карнавальну колону. Так, лауреатами вокального конкурсу «Чорноморських ігор» стали: у номінації «Вокальні групи» перше місце посіла шоу-група «Каприз Juniors» (м. Миколаїв), друге місце розділили шоу-група «Аква» (м. Донецьк) та тріо «Newcomers» (м. Черкаси); у номінації «Дівчата-вокалістки віком 7 —10 років» перше місце — Мар’яна Щербак (м. Біла Церква), друге місце — Валерія Хоменко (м. Біла Церква), третє місце — Аліна Овчаренко (м. Київ); у номінації «Дівчата-вокалістки віком 11 — 13 років» перше місце розділили Валері (Харківська область) та Вікторія Кобзар (м. Київ), друге місце — Катерина Рибак (м. Нововолинськ), третє місце — Марія Дворянкіна (м. Артемівськ); у номінації «Дівчата-вокалістки віком 14 —16 років» перше місце поділили Олена Чукаленко (м. Київ) та Ганна Кудряшова (м. Біла Церква), друге місце у Дар’ї Швецової (м. Донецьк); у номінації «Виконавці-хлопці» перше місце посів Михайло Кірчаний (м. Миколаїв), друге місце — Микола Задерей (м. Київ), третє — Кирило Васильєв (смт Горностаївка Херсонської області). У танцювальному конкурсі гран-прі було присуджено ансамблю танцю «Барвінок» з Луганська. А ще визначено переможців конкурсу на кращу карнавальну ходу та інших ігрових конкурсів, що відбувалися протягом фестивальних днів на пляжі.
Депп не буде компаньйоном Самотнього рейнджера
Студія Disney вирішила припинити виробництво фільму-блокбастера «Самотній рейнджер» з Армі Гаммером і Джоні Деппом у головних ролях, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Reuters. «Самотній рейнджер» мав вийти в прокат наприкінці 2012 року. Режисером фільму було затверджено Гора Вербинського, у ролі продюсера виступив Джері Брукгаймер. Малося на увазі, що картина про техаського рейнджера в масці, стане одним із найбільших проектів студії Disney. Початок зйомок було призначено на жовтень 2011 р., проте роботи над стрічкою було відкладено. За однією з версій, причиною відмови від зйомок «Самотнього рейнджера» стало бажання Disney скоротити витрати. Бюджет фільму, за даними Deadlyne Hollywood, становив 250 мільйонів доларів, тоді як студія вимагала скоротити його до 200 мільйонів. Виконавцем ролі Самотнього рейнджера було затверджено Армі Гаммера, який відомий за роботою в фільмі «Соціальна мережа». Джоні Деппу відводилася роль напарника рейнджера індіанця Тінто. Чи буде працю над фільмом відновлено найближчим часом, невідомо. Нагадаємо, що «Самотній рейнджер» є популярним американським кіногероєм. Першу появу рейнджера датовано 1933 р., коли вийшла в етер радіопостановка про пригоди цього героя на Дикому Заході. Згодом було знято декілька фільмів і серіалів про борця зі злочинністю і несправедливістю часів підкорення Заходу США.
Театр... вина
У Криму, в старовинній будівлі, розташованій у центрі Ялти, відкрився Театр вина. Як повідомляє прес-служба ялтинської мерії, аналогів об’єкту немає не тільки в Криму, а й у всій Україні. До уваги туристів і курортників представлено продукцію півтора десятка виноробних підприємств півострова і більш як 800 артефактів, пов’язаних з виноробством. Вони розташувалися в декорованому під винний підвал Музеї вина. Там планується проводити виставки, перформанси, виступи музичних груп. У майбутньому в Театрі вина проводитимуть тематичні дегустації, організовуватимуть школи сомельє, а в кінозалі демонструватимуть короткометражні фільми, присвячені кримському виноробству, історії та філософії вина.