Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Донбас, почуй своїх!». Люба

Любов Якимчук – українська поетка, журналістка, перекладачка і автор «Дня». Вона народилася на Луганщині, там минуло її дитинство та шкільні роки, там вона закінчила факультет української філології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. На Луганщині живуть її близькі люди, її друзі та знайомі. У новому відео «День-ТБ» Любов звертається до конкретних людей – Юлі, Діми, Лєни… Це – друзі поетки, з якими вона разом читала поезію, робила українські проекти, брала участь в Помаранчевій революції, але які нині опинилися по іншу сторону барикад. Любов не намагається в чомусь переконувати, повчати чи розповідати, вона просить своїх друзів та знайомих лише про одне – сумніватися. Сумніватися і шукати свою істину, ставити під сумнів будь-яку отриману інформацію. Це єдиний шлях до порозуміння.

«Я 22 роки прожила на Луганщині і хотіла б звернутися до своїх знайомих, які залишилися там і які опинилися по інший бік барикад, бо так, напевне, сталося через купу різних причин… Я би хотіла поговорити через екран, через посередництво камери, тому що у мене з багатьма із вас не виходить говорити якось напряму…(…)  Вам може здатися, що мені легко говорити, бо я тут, у Києві, а ви там, де стріляють. Але насправді це не так, бо там, разом з вами, знаходяться чотири мої найрідніші людини. І я за них так само переживаю, як і за вас. Єдине про що вас прошу – це засумніватися в тому, про що вам говорять з екранів телевізорів, на вулицях та у листівках. Засумніватися і шукати якусь свою істину», – звертається Любов Якимчук до своїх друзів і знайомих, з якими утратила контакт, але сподівається його відновити.  

В початковому варіанті Любов зверталася до чотирьох друзів, але виявилося, що один з них – таки засумнівався, проаналізував ситуації і вирішив змінити своє життя.

Можливо, він ще не по цю сторону барикад, але вже і не на тій стороні. Це обнадіює.

Любов стежить за всіма новинами з рідної Луганщини, намагається дізнаватися про долю та життя своїх знайомих… 23 червня, коли ми публікуємо це відео, у Луганську терористи викрали голову місцевої «Просвіти»,  старшого викладача кафедри  історії України Луганського національного університету Владимира Семистягу. Це – викладач Любові Якимчук. Вона написала у Фейсбуку: «У Луганську викрали мого викладача з історії, голову Луганської «Просвіти» Володимира Семистягу. В «Українсько-Канадському Центрі», який він теж очолював, я провела не один творчий вечір, серед яких був і феміністичний, до речі. Його телефон не відповідає. Я не знаю, чому він досі не виїхав, і я не знаю, коли це скінчиться. Випустіть нашого Семистягу! …»

P.S. «День» регулярно оновлює на сайті відеозвернення як відомих людей, так і просто небайдужих українців родом з Донбасу. Вони звертаються до своїх і сподіваються, що їх почують і зрозуміють. Якщо ви приїхали зі східних областей і хочете звернутися до своїх співвітчизників або висловити слова підтримати українській армії – звертайтеся до редакції «Дня».