Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Художник з Тернопільщини створив оригінальний портрет Тімберлейка із цвяхів та ниток (відео)

Молодий художник Зеник Палагнюк створив портрет американського поп-співака Джастіна Тімберлейка з цвяхів та ниток. Відеоролик, який відображає процес створення портрета, за кілька днів набрав 338 337 переглядів. 

Під час роботи було використано 24 км ниток, 13 тисяч цвяхів. Для втілення творчого задуму знадобилося 200 годин. Такий подарунок 19-річний художник Зеник Палагнюк хоче зробити Джастіну Тімберлейку з нагоди народження сина. 

Зеник Палагнюк з Чорткова, вчиться на 3-му курсі на факультеті «графічний дизайн» у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

«Я фанат Джастіна Тімберлейка. У 17 років почув вперше його пісню, дуже подобається його творчість як актора, так і співака. Близько півроку тому в мене з’явилася ідея зробити якийсь масштабний проект. Згадав про свого улюбленого співака і вирішив намалювати його портрет. За цей час в нього народився син. У честь народження сина я зробив йому такий подарунок», – розповідає «Дню» Зеник Палагнюк. 

«Не знаю, чи є в Україні прецеденти, щоб портрети були виконані у цій техніці, а в світі є кілька таких робіт, наприклад, в Японії.  Я побачив це в Інтернеті, – каже Зеник.– Було страшно, чи вийде робота. Часу було мало. Але я люблю свою справу, тому труднощі приносили тільки наснагу. Я задоволений результатом».

Зараз Зеник Палагнюк оголосив конкурс серед шанувальників його творчості: «Оскільки багато людей підтримали проект портрета Тімберлейка, вирішив подякувати їм. Оголосив конкурс. Охочі брати у ньому участь розміщують на своїй сторінці у соцмережі інформацію про конкурс, картину, коментують відео. По завершенні конкурсу виберу переможця. Це все знімемо на відео і виставимо в мережу. Переможець отримає портрет, який я намалюю і надішлю поштою за свої кошти».

На матеріали для створення портрета Джастіна Тімберлейка було витрачено близько 2 тисяч гривень. Проект був здійснений за кошти художника Зеника Палагнюка та оператора і монтажиста відеоролика Володимира Заграновського. 

– Автор картини кілька місяців тому підійшов до мене з цією ідеєю. Ми пошукали приміщення. Попросили підтримати наш проект у власника приміщення, що було виставлено на оренду. Пояснили, що в нас є творчий задум, але платити не можемо. Нам надали приміщення безкоштовно», – розповідає «Дню» Володимир Заграновський. 

17-річний Володимир Заграновський вчиться на другому курсі в Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва. Знімати відео і монтувати навчився сам за допомогою Інтернету. 

– Я два роки займаюся відеозйомкою. Моя мета – знімати фільми. Хочу розвивати український кінематограф. Цей відеоролик знімав і монтував сам. Щодо технічного забезпечення, в мене є камера, штатив і ноутбук. Все придбано за власні кошти, – каже Володимир. – Цей проект мав дві мети, перша – успішний творчий старт-ап. Ми запланували, що до кінця травня відеоролик набере мільйон переглядів і сподіваємося, що Джастін Тімберлейк побачить його. Хочемо, щоб ця картина висіла вдома у відомого американського поп-виконавця. Сподіваємося, що він з нами зустрінеться і будемо мати нагоду передати йому портрет». 

Автори проекту разом з популярністю відеоролика зіткнулися із творчим шахрайством: «На жаль, деякі люди скачують наше відео, змінюють назву і розміщають в Інтернеті на своїх каналах. Це дуже прикро», – розповідає Володимир Заграновський і ділиться своїми майбутніми планами: «Будемо реалізовувати новий проект. Є ідея розвинути український кінематограф. Планую викладати на «Ютуб» різні роботи, працювати з людьми з різних міст. Періодично будемо звертатися до користувачів, обговорювати проблеми мистецтва та шляхи його розвитку». 

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото надано Володимиром Заграновським, а також із соцмережі зі сторінки Зеника Палагнюка

Відеоролик Володимира Заграновського