Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Музика воїнів

В Україні стартував мистецький проект: музиканти у військовій формі виконують на різних музичних інструментах відомі українські композиції

Перше відео проекту «Музика воїнів» з’явилося у мережі в ніч з неділі на понеділок і менше ніж за добу набрало вже майже 50 тисяч переглядів. На ньому чоловік у військовій формі з вигаданим позивним «Мартін» грає на віолончелі гімн України. Відео зворушливе і розчулює до сліз, коментують його у соцмережах. Автор проекту – військовослужбовець Збройних сил України Олександр Ткачук. Раніше він створив патріотичну композицію «Укроп» та кліп на неї. За словами Олександра, його новий проект досить багатофункціональний.

«Ми вирішили, що музику потрібно поставити на службу армії. Передусім, я ставив собі за мету – підняти бойовий дух хлопців за допомогою мистецтва. По-друге, ми хотіли  таким способом показати людям з усього світу, що українські військові – це не вбивці та карателі, а люди культурні, духовні. Концепція проекту в тому, що музичний інструмент – це зброя, а музикант – воїн. Але якщо зброя руйнує, то мистецтво навпаки розвиває особистість. Культурний фронт – це один з фронтів цієї війни, і йому варто приділяти увагу. Наш проект спрямований на те, щоб підняти дух людей, продемонструвати їм, що не все так погано, Україна обов’язково буде єдиною і процвітаючою», – говорить в розмові з «Днем» Олександр.

Ідея відео виникла минулого тижня, і Олександр вирішив втілити її у життя якнайшвидше. «Я ішов по вулиці і побачив, як чоловік грає на віолончелі. Мені сподобалася його гра і я запропонував йому цей проект. Музикант виявився дуже скромним і не хотів показувати своє обличчя, тому ми вирішили, що він може зіграти в балаклаві та формі. А потім це стало елементом нашого стилю. Чоловік у кадрі – не військовий, але розуміє, що таке АТО. Він давав концерти військовим в зоні бойових дій разом з гуртом «Козацька хорея». Надалі ми шукатимемо саме військових музикантів, але це теж не принципово. Якщо людина патріотично налаштована, грає на якомусь інструменті так, як не робить цього ніхто, але службу не проходила, то це не стане перепоною», – розповідає автор проекту.

Найближчим часом у мережі з’являться дві нові композиції, де військові виконуватимуть відомі українські пісні. Одна із них буде зіграна на волинці, а інша – на піаніно. Ці ролики автор хоче присвятити річниці розстрілів на Майдані.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День»