Такі дивні за своєю ефективністю результати начальник слідчого управління податкової міліції ДПАУ скромно пояснив «бесідами та розмовами із підприємцями» і «роз’яснювальною роботою». «Такий комплекс заходів, — зазначив він, — можна проводити щодня, встановлюючи партнерські відносини з бізнесом».
Проте ще на самому початку прес-конференції журналістам було продемонстровано зйомки з коментарями про те, як в Новомосковську податковою міліцією було закрито підпільний нафтоперегінний заводик, у Дніпропетровську — панчішно-шкарпетковий цех на 45 станків, а в Кривому Розі — конвертаційний центр, який зумів за два роки діяльності перетворити на готівку 40 млн. гривень. Значні зловживання в ході перевірки було виявлено на великих підприємствах області, таких як криворізькі гірничо-збагачувальні комбінати, де кошти, які обчислюються в мільйонах гривень, за словами М. Джиги, «нахабно розкрадалися». Не менш нахабно місцеві шахраї використовують для наживи податок на додану вартість, представивши в 123 випадках фальшиві документи на відшкодування в сумі 37 млн. гривень. Уперше в Україні, як прозвучало на прес-конференції, на території Дніпропетровської області було виявлено і філію одного з прибалтійських банків, що надавав широкий спектр послуг із переправляння і обслуговування тіньових капіталів в офшорні зони з використанням мережі Інтернет.
«Все це, — сказав М. Джига, — свідчить про те, що тіньові кошти в цьому регіоні є великі, й те, що було зроблено за десять днів перевірки — усього лише частина айсберга, а інше приховано і вимагає «відпрацювання».
Однак «відпрацьовувати» нове керівництво ДПАУ, судячи з усього, збирається не тільки Дніпропетровщину, де податківці зібрали «багатий урожай». «Методика боротьби з відмиванням брудних грошей випробувана нами, — запевнив М. Джига, — тепер буде розповсюджуватися і на інші області».