Рішенням сесії міськради в Дніпропетровську затверджено Статут територіальної громади міста, який місцева влада, очевидно, для надання більшої значущості, називає «міською Конституцією». Робота над цим великообсяговим документом, покликаним закріпити права місцевого самоврядування, велася близько року і, як повідомив на сесії начальник Управління внутрішньої політики міськвиконкому Сергій Квітка, після публікації проекту в пресі, від жителів міста, які виявили небувалу активність, надійшло понад 14 тис. зауважень і пропозицій щодо його вдосконалення. Представники влади запевняють також, що під час опитування переважна більшість дніпропетровців — не менше як 60% — до Статуту ставляться зі схваленням. Негативну оцінку «міській Конституції» нібито дали всього лише два відсотки опитаних.
І все-таки серед депутатів знайшлися скептики. Один із них, попри все, заявив, що, поспілкувавшись зі своїми виборцями, дійшов висновку: основній масі до таких «витівок чиновників» глибоко байдуже, щоб не сказати гірше. І запропонував просто видати збірник нормативних актів із питань місцевого самоврядування. Втім, із таким поглядом більшість його колег-депутатів не погодилася. Звертаючись до головного ініціатора створення Статуту, міського голови Івана Куліченка, вони почали навперебій вносити доповнення в готовий текст документа, викликаючи підозри, що «всенародне обговорення» «міської Конституції» пройшло повз них. Наприклад, спробували розширити свої права і визначити відповідальність чиновників, отримати додаткові повноваження на території виборчого округу і навіть вимагали надання офіційного статусу російській мові. У той же час, мабуть, для того, щоб самоврядування знизу не завирувало, не погоджувалися знизити квоту для учасників зборів із внесення ініціатив до органів влади або відмінити дозвільний принцип під час реєстрації органів самоврядування громадян. Більше за те, самі депутати висловлювали побоювання, хоч би за написання своїх статутів не взялися районні ради, територіальні та вуличні комітети!
Але головною темою під час обговорення Статуту, хоч як це дивно, стала дата заснування Дніпропетровська та доцільність святкування 225- рiчного ювілею міста нинішнього року. Цікаво, що саме із цього приводу біля стін міськради зібрався і грізний пікет націонал-демократичних партій, учасників якого хвилювали не стільки права міської громади і городян, скільки час і місце заснування міста. У самому залі засідань звучали вимоги винести це питання на... загальноміський референдум і навіть роздати зубожілим городянам надані на ювілей гроші. Кінець дискусії поклав міський голова, який запропонував усі спірні питання надалі «доопрацювати» в комісії.
Забувши про протиріччя, депутати дружно проголосували за історичний документ. Перший примірник Статуту вони, як «батьки-фундатори», ухвалили прикрасити своїми автографами, «збризкнути» шампанським і... здати в місцевий історичний музей !