Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

19 травня, 1999 - 00:00

Керівники Новоайдарського ЗАТ «Агротон» були шоковані звісткою: зі складу зникло 230 одиниць 20-літрових пластикових каністр із такими цінними ефективними американськими гербіцидами, як «Харнес» і «Раундоп». Причому, сталося це напередодні внесення гербіцидів у грунт, що визначало майбутній врожай. Підрахований збиток виражався сумою в 70 тис. доларів. Цілодобова робота працівників Новоайдарського районного управління УМВС виявилася результативною. Протягом кількох днів було затримано 8 осіб злочинної групи. Як виявилося, до її складу входили і два охоронники складу ЗАТ. Саме вони і сприяли тому, щоб злочинці легко проникли на територію підприємства. У ході слідства за допомогою обшуків було розкрито ще декілька злочинів групи. У сараях і підвалах окрім зброї було виявлено і бензин, який пропав в інших господарствах, і сітка «рабиця», що належить птахофабриці, й автомобільне масло, й інше добро, на яке позарилися лиходії. Група була досить мобільною завдяки технічній оснащеності. Вона мала кілька марок машин і навіть свій трактор. Керівництво ЗАТ «Агротон» заохотило 12 співробітників районного управління УМВС, котрі врятували це підприємство від банкрутства.

Алла АНТИПОВА, «День»

Ще одна «правда»

Подейкують, що пролетаріат, зголоднівши упродовж довгих років стагнації за «словом правди і свободи», буквально виривав із рук перші числа ленінської «Правди», котрі побачили світ у травні 1912 року. Доля «молодших сестер» московської супергазети значно скромніша. У більшості своїй вони мирно спочили в Бозі на початку 90-х. Так було і з «Черкаською правдою», котра припинила своє існування 1991 року. Та ось — радій, народе! — на черкаському газетному ринку знову вигулькнуло гасло «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!». Попри те, що місцевим роботягам теж довелося довгенько почекати (майже 3000 днів), особливого ажіотажу довкола реанімованого органу обкому Компартії України не спостерігається. Напутні слова славного земляка, спікера Олександра Ткаченка, так само як і привітання від імені Петра Симоненка не надихають вуличних продавців преси на оптимістичні заклики купувати свіжу, щойно з друку газету. Хто її купуватиме, окрім «вірних товаришів», спрогнозувати важко. У кишені масового покупця правдиво дзвенять останні копійки. І коли вже зайшла мова про те, що «хлібом не годуй», то черкащанам, звісно ж, наразі ближчий реальний шмат хліба.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»

Чистота потребує грошей. І чималих

За останнє десятиріччя в Україні не зменшилося виробництво тільки одного виду продукції — твердих побутових відходів. Щорічно населення міст і селищ вивалює на 656 полігонів і звалищ понад 40 мільйонів кубометрів сміття. Судячи з темпів розвитку, скоро ця «здобич» перевищить 50 мільйонів кубометрів. Полігони займають сотні гектарів (наприклад, у Донецькій області під них відведено 330 га землі, в Одеській — 195 га). Вони забруднюють навколишнє середовище й грунтові води, а безліч несанкціонованих звалищ таять в собі ще й загрозу епідемій. Згідно з розробленою концепцією, в нашій країні більше не будуть будувати великих сміттєспалювальних заводів. Нині вони діють у Києві, Дніпропетровську, Сімферополі й Харкові, але переробка відходів на них коштує в 10—20 разів дорожче, ніж поховання. На таких і нових малих підприємствах передбачається спалювати тільки небезпечні відходи, наприклад, від лікарського виробництва. Камінь спотикання в реалізації цієї програми — фінансування. Харківська програма, наприклад, багато в чому розроблялася на кошти уряду ФРН. Для її реалізації в місті створена фірма «Екологія», що об'єднала як міський, так і приватний капітал.

Михайло БІДЕНКО, «День»

Місце зустрічі — «Топ-топ»

Учетверте влітку в курортному Бердянську Запорізької області пройдуть заключні концерти Всеукраїнського фестивалю дитячої естрадної творчості «Топ-топ-99». Як розказала завідувач відділом культури Бердянського міськвиконкому Олена Чернєва, у ньому візьмуть участь талановиті діти віком від 5 до 15 років. Традиційна конкурсна програма «Топ-топ» буде проводитися в номінаціях: «сучасна пісня» (популярна, народна, авторська), «нетрадиційна хореографія» і «розмовний жанр». «Топ-топ» вже став хорошим стартовим майданчиком у творчій кар'єрі для багатьох дівчат і хлопців. Лауреати цього дитячого фестивалю знімалися в музичних програмах національного телебачення, ставали переможцями різних музичних змагань. За вже усталеною традицією організаційним центром нинішнього фестивалю виступає бердянський міський підлітковий клуб «Сучасник».

Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА, «День»

Корупція як «дах» тіньової економіки

Співробітниками кіровоградського УБОЗу в поточному році складено та направлено до суду 22 адмінпротоколи за корупційні діяння відносно держслужбовців. Із них 19 вже розглянуто. Лише з восьми справ із винних стягнено штрафів на суму понад дві тисячі гривень. Окрім цього, убозівцями порушено три кримінальних справи та викрито дев'ять злочинів, пов'язаних із корупцією. Зокрема, викрито начальника відділу оперативного контролю Світловодської державної податкової адміністрації, який за приховування фактів порушень правил торгівлі одержав хабарі від представників комерційних структур. Також призупинено діяльність злочинної групи у складі двох посадових осіб Олександрійського міськвиконкому та місцевого відділення Ощадбанку, які за підробленими документами вкрали майже 20 тисяч гривень державних коштів. Порушено кримінальні справи за хабарництво та посадову підробку стосовно спеціаліста із призначення пенсій управління соціального захисту населення Кіровського району міста Кіровограда, який з корисливих мотивів виписав пенсійні посвідчення на ім'я мешканців обласного центру, інвалідів дитинства, вклеївши в них фотокартки інших громадян.

Володимир ПОЛІЩУК

Більше мільйона гривень для запобігання аварій

Кабінет Міністрів виділить 1,1 млн. грн. Міністерству енергетики «для запобігання надзвичайним ситуаціям, внаслідок неповного фінансування утримання» 1-го і 2-го енергоблоків Чорнобильської АЕС. Вказана сума виділяється у зв'язку з тим, що необхідні бюджетні кошти не було виділено для цих цілей 1998 року. Міністерству фінансів доручено профінансувати вказані витрати за рахунок резервного фонду Кабміну. 1-й і 2-й блоки ЧАЕС, відповідно до рішення уряду, перебувають у стані виведення з експлуатації. Зупинення блоків проводиться відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписане Україною, країнами «великої сімки» і Комісією ЄС у грудні 1995 р., що передбачає закриття ЧАЕС до 2000- го року. На Чорнобильській станції експлуатується 3-й енергоблок типу РБМК потужністю 1000 МВт. 4-й блок зруйновано після аварії в 1986 р., повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Газета: 
Рубрика: