Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

12 травня, 1999 - 00:00

Незалежна профспілка гірників України має намір звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою провести розслідування за фактом незаконного використання НБУ кредитних коштів і порушити кримінальну справу щодо винних.

Як повідомив кореспонденту «Дня» голова НПГУ Михайло Волинець, 1996 року Міжнародний банк реконструкції та розвитку й Україна підписали кредитну угоду про надання цільового кредиту на реструктуризацію вугільної промисловості на суму $300 мільйонів. Перше надходження — 150 мільйонів — було використано НБУ на погашення заборгованості з валютних кредитів. Це порушення умов кредитної угоди призвело до зриву Державної програми реструктуризації. Шахти, що закривалися, залишилися без фінансування, виплата зарплати затримувалася, безробіття зростало.

НПГУ в своїй постанові президії вимагає також відставки керівників НБУ, винних у цих порушеннях. За словами Волинця, проведена реструктуризація ще довго матиме негативні наслідки для України. Наталя ВЕРНИГОРА

Міському голові не дають працювати

На зустрічі з мешканцями міста Луганська міський голова Анатолій Ягоферов заявив, що йому не дають працювати так, як він вважає за потрібне. Саме цим він пояснює низький ККД своєї діяльності на відповідальному посту: з усього запланованого вдалося виконати лише десяту частину. Міський голова зізнався, що йому нав'язали заступників, не взяти яких він не міг, оскільки стояв перед загрозою імпічменту. Саме так свого часу вчинили з попередником Ягоферова — Олексієм Даниловим — і нинішній керівник міста, мабуть, не хотів, щоб історія повторилася. За логікою речей, Ягоферов повинен стояти в опозиції до нинішньої влади, тим більше, як він вважає, й Президент, і прем'єр-міністр перебувають у схожій з ним ситуації, коли їх рішення гальмуються чиновниками. Й усе ж Ягоферов заявляє, що «більш плідно ще не працював жоден уряд». Намагаючись відходити від політики, луганський голова може від цього крупно програти. Підіграючи уряду, він може втратити довіру мешканців обласного центру. Вони вже сьогодні заявляють: ми категорично проти того, що ви підтримуєте Кучму, який став Президентом завдяки сходу України й який не дотримався жодного свого слова. Алла АНТИПОВА, «День»

П'ятсот тонн нечистот

Потрапляє щодоби разом із стічними водами в притоки Сіверського Дінця. Відбувається це тому, що насосна станція військової частини А1310 у селі Малинівка Харківської області знаходиться в аварійному стані. Те ж можна сказати про систему водопостачання, що обслуговує частину. За добу до 500 кубометрів нечистот разом із стічними водами потрапляє в річки й на грунт. Про це на останньому засіданні Харківської обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки повідомив начальник управління з надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Петро Гиренко. Оскільки ситуація небезпечна, а грошей в обласному бюджеті мало, то комісія вирішила до 1 червня знайти можливості фінансування й забезпечити станцію необхідним обладнанням. Перший віце-губернатор Василь Потапов враховує й можливість, що насоси в Малинівці взагалі буде відключено. Це не загрози, а необхідна обережність: у регіоні всі пам'ятають аварію на Диканевських очисних спорудах, коли практично весь Харків декілька діб залишався без води. Мабуть, облдержадміністрація проситиме взяти участь у ліквідації аварійної ситуації Міністерство оборони, якому, власне, й належить насосна станція. Геннадій СИСОЄВ

Вилучено десятки тисяч ампул транквілізаторів

Співробітники Брянської митниці (Західне митне управління) поклали край спробі незаконного вивозу з Росії великої партії сильнодіючих лікарських препаратів. Як повідомили агентству «Інтерфакс» у прес-бюро Державного митного комітету (ДМК) РФ, «брянські митники затримали громадянина Росії, котрий вирушав до України, в його багажі було виявлено десятки тисяч ампул і таблеток найсильніших транквілізаторів». Росіянин «намагався переправити в Україну більше 800 ампул сибазону, понад тисячу ампул і більше 4 тисяч таблеток реланіуму, 5 тисяч таблеток феназепаму й близько 4 тисяч таблеток реладорму та седуксену». Як пояснили в ДМК, зазначені препарати заборонено до вивозу без дозволу Міністерства охорони здоров'я РФ, оскільки вони «належать до ліків, що мають наркотичний ефект і посилюють дію наркотиків». За фактом затримання ліків проводиться розслідування. Керівники управлінь міністерств внутрішніх справ Сумської, Чернігівської та Брянської (Росія) областей уклали угоду про співпрацю, що передбачає консолідацію сил управлінь прикордонних областей двох держав у виявленні й затриманні злочинців, котрі переховується в країнах ближнього зарубіжжя, у боротьбі з наркоемісарами, нелегалами.

Статус національної — Академії ім. Б. Хмельницького

Віднині Академія прикордонних військ України носитиме статус національної. За свою шестирічну історію вона стала вищим учбовим закладом нового типу, який не має аналогу в системі освіти нашої держави. Програма навчання в академії, яку очолює ректор, професор, генерал-лейтенант Борис Алексєєнко, розрахована на п'ять років і дозволяє готувати високоосвічених офіцерів, котрі досконало володіють іноземними мовами, й фахівців в галузі правознавства. Прикордонний вуз готує й офіцерів оперативно-тактичної ланки з присвоєнням випускникам першого наукового ступеня «магістр військового управління». В академії працюють досвідчені педагоги, а саме, понад 270 осіб професорсько-викладацького складу, в тому числі 2 академіка, 11 професорів, 14 докторів-наук, 42 доценти і 16 кандидатів наук. У стінах цієї кузні кадрів, що знаходиться у Хмельницькому, разом із українськими юнаками та дівчатами навчаються представники Молдови, Туркменистану, Грузії, Вірменії і Таджикистану. Наукова робота, яку проводить академія, знаходить підтримку та взаєморозуміння з боку учбових закладів спорідненого профілю Німеччини, Великої Британії, США, Угорщини, Словаччини, Польщі та інших країн. Олесь ЛЕЛЕКА

Посіяти не дали грабіжники

Сьогодні частину землі вже засіяли й у агрофірмі «Верес», що в селі Павлиш Онуфріївського району. Та чи вдасться їм завершити задумане — це сьогодні питання проблематичне. Усе залежить від працівників міліції, котрі тепер займаються розшуками грабіжників, які обікрали склад агрофірми.

Було вже за північ, коли до службового приміщення зайшли троє невідомих, обличчя яких ховали маски. Вони вправно зв'язали охоронника та заліпили пластиром йому рота й очі. А потім підігнали до дверей складу вантажівку, збили з них замок і винесли те, за чим, власне, й прийшли, — 106 мішків, майже дві тонни, посівного французького насіння соняшника та 65 двадцятилітрових каністр гербіциду «Харнес». Як стверджують потерпілі, збитки сягають $25 тисяч.

Під ранок сторож звільнився від пут і забив на сполох. Працівники Онуфріївського райвідділу міліції розпочали слідство з приводу цього пограбування, звернувшись по допомогу до можливих очевидців скоєного через обласні засоби масової інформації. За інформацію, що дозволить вийти на грабіжників, обіцяно грошову винагороду. Володимир ПОЛІЩУК

Газета: 
Рубрика: