Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коктейль молодості

Як город може зробити шкіру гарною, а волосся — пишним
19 лютого, 2004 - 00:00


Якби вам запропонували крем для рук із гліцерином і крем для рук із авокадо, що б ви обрали? Я, чесно кажучи, зупинилась би на «Авокадо» — звучить екзотичніше. Проте, щоб ефективно використовувати дари природи у косметиці, варто було б звернути увагу на поради фітотерапевтичного довідника і досвідчених у цій галузі фахівців.

Екстракт плодів авокадо містить протеїни, жири, мінеральні речовини, вітаміни. Завдяки вмісту активних компонентів, він сприяє швидкому відновленню поверхневого шару шкіри, її пружності, нормалізації внутрішньоклітинних процесів, розгладженню зморшок, перешкоджає злущенню. Високий вміст в екстракті вітаміну А поліпшує колір обличчя. Використовують для в’янучої шкіри.

Екстракт алое містить понад 160 складових частин. Це — амінокислоти, вітаміни, мінерали. Володіє бактерицидними та бактеріостатичними властивостями, стимулює кровообіг, зволожує шкіру та допомагає їй зберігати вологу. Косметичні засоби, які містять сік алое, використовують для подразливої та збезводненої шкіри.

Екстракт женьшеню надає тонізуючу дію, сприяє загоєнню ран, поліпшує кровообіг і внутрішньоклітинний обмін речовин.

Екстракт кокоса отримують із кори кокосового горіха. Завдяки високому вмісту вітамінів A, B, C, вуглеводів, а також мінеральних речовин і фруктових кислот, він сприяє швидкій регенерації шкіри та захищає її від шкідливих впливів навколишнього середовища.

Лимон вибілює шкіру, звужує пори, стимулює імунітет шкіри. Освіжаюче впливає на шкіру.

Хміль, що містить фітогормони, додають до складу кремів, які використовують для лікування юнацьких вугрів. Також його використовують для профілактики старіння шкіри за появи ознак в’янення.

Екстракт шавлії має пом’якшувальну та бактерицидну дію. Знешкоджує та виводить токсини із клітин шкіри. Нормалізує процеси оновлення й відновлення шкірного покриву.

Мигдалева олія ідеально підходить для догляду за пошкодженим, сухим волоссям. Вона тонким захисним шаром обволікає поверхню волосся та робить його м’яким і шовковистим.

А щодо волосся, то для догляду за жирними пасмами потрібно використовувати засоби з екстрактом полину. Він знімає свербіж, зменшує активність сальних залоз, створює бактерицидний ефект. Екстракт тирличу контролює активність сальних залоз. Також до складу засобів для жирного волосся можуть бути включені екстракти календули, звіробою, мати-й- мачухи, липи, евкаліпта, деревію, ромашки.

Засоби, які містять мед, використовують для догляду за нормальним і жирним волоссям. Мед містить безліч корисних біоактивних речовин, які проникають углиб волосся та зміцнюють його внутрішню структуру, зменшують ламкість та утворення посічених кінчиків. Шампуні та бальзами, які містять мед, створюють на волоссі захисний шар, оберігаючи його від шкідливого впливу навколишнього середовища, запобігають втраті вологи та забезпечують її прийом із навколишнього середовища. Вони також сприяють зміцненню волосся, додають йому еластичності, пружності та красивого природного блиску, знімають статичну електрику.

Засоби для догляду за волоссям, що містять екстракт кропиви, благотворно впливають на волосся та шкіру голови. Кропива містить дубильні речовини та протеїни, мінеральні солі та вітаміни, багато хлорофілу. Завдяки їй покращується кровопостачання шкіри голови та волосяних цибулин, нормалізується діяльність сальних залоз.

Для зміцнення волосся радять мити голову відваром із листя кропиви, змішаним пополам з оцтом.

Екстракт деревію надає волоссю блиску та об’єму зачісці, а для волосся після хімічної завивки потрібно застосовувати засоби, до складу яких входять алое, реп’яхова або абрикосова олії, а також пшеничний протеїн.

КОМЕНТАР КОСМЕТОЛОГА

Наталя СУХОНОСОВА, Центр здоров’я Печерського району міста Києва:

— Лікування травами в косметології використовується вже дуже давно. Сама цариця Клеопатра склала перший косметологічний довідник, і її рецепти довели свою живучість.

У першу чергу косметика з огороду необхідна взимку, оскільки ця пора — випробування для будь-якої шкіри, особливо сухої і чутливої, яка швидко вбирає вологу, і тому важко реагує на вітряну погоду. Зарадити цьому може маска із насіння льону. Робити її мене навчила моя бабуся. Береться одна чайна ложка насіння льону на 100 грамів води. Кип’ятиться 15 хвилин, після цього наноситься на обличчя і накривається вологою серветкою. Шкіра стає шовковистою, виглядає ніжною і доглянутою. В тому випадку, коли жирна шкіра червоніє, допоможе заспокійлива маска, рецепт якої теж описаний дуже давно. Звіробой, полинь, мати-й-мачуха в рівних пропорціях заливаються кип’ятком і настоюється 15 хвилин. Після чого змивається холодною водою. Маска припиняє запальні процеси, знімає почервоніння шкіри.

Турбуватися про шкіру рук напередодні весни теж вельми бажано. Двічі на тиждень добре було б побалувати шкіру рук ванночкою з картопляного пюре, або розпареною вівсянкою. Ці косметичні процедури будуть більш дієві, якщо поєднати їх із «коктейлем молодості», який описаний ще в тибетській медицині. Вживання «коктейлю молодості» прекрасно освіжає шкіру, дає їй здоровий вигляд і лікує із середини. Напій складається із ромашки, звіробою, безсмертника, березових бруньок.

В залежності від пори року, можна робити маски з будь-яких овочів, фруктів, рослин. Колись Таїсія Повалій, даючи інтерв’ю, зізналась: «Всі овочі та фрукти, які споживаю, обов’язково потім кладу на шкіру». І це, в принципі, правильний підхід. Лише варто відмітити, що фітокосметика не омолоджує, а допомагає зберегти молодість. Якщо використовувати її регулярно, то результат буде обов’язково.

Лариса КРАСОТІНА, Health&beauty center:

— Фітокосметика справді вельми популярна. І це аж ніяк не випадково: адже майже всі трави лікувальні. Як правило, найпоширеніші склади — з ромашкою, огірком, авокадо, мигдалевою і персиковою олією. Але водночас деякі поєднання можуть викликати алергічні реакції. І тому, яка трава, олія чи рослина підходять тій або іншій шкірі, необхідно обов’язково з’ясовувати у фахівця.

Підготувала Ольга ВАСИЛЕВСЬКА за матеріалами Selfcare.ru
Газета: 
Рубрика: