Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Суспільство

29 вересня, 2011 - 00:00

Експерти радять більше розвивати в Україні міський туризм

У рейтингу Всесвітнього економічного форуму конкурентоспроможності у сфері туризму Україна посіла 85-е місце серед 139 держав світу. За два останні роки (від часу укладання попереднього такого списку) показник України погіршився на вісім пунктів. Міський туризм в Україні поки не набув такої популярності, як у Європі. Там на нього припадає 40% від усіх подорожей, повідомляє «Радіо Свобода». Українським містам стати повноцінними європейськими туристичними центрами заважає чимало проблем. Це й давно не реставровані будівлі, і погані дороги, і брак паркувальних місць, і засмічені вулиці. «Дивлячись на те, як деякі міста розвивають цю галузь, думаю, що достатньо велику частку на туризм у бюджеті міста виділяють у Чернівцях, Луцьку, Ужгороді. Можливо, що на розвиток туризму виділяють кошти навіть у деяких невеличких містах Карпат, які не мають великих бюджетів і животіють від копійки до копійки. Але там розуміють, що єдиний шанс дати людям роботу й наповнити ці міста життям, бізнесом, рухом людей, ідей, товарів — це виділяти кошти на туризм», — говорить експерт із розвитку міського туризму Ірина Магдиш. За офіційними даними, частка туристичної індустрії у ВВП України становила торік півтора відсотка. Ця галузь приносить прибуток — приблизно 15 мільярдів гривень щороку. Міський туризм в Україні займає незначну частину ринку, адже у 70% випадків українці віддають перевагу пляжному відпочинку. Однак у деяких містах саме туристична сфера приносить до бюджету велику частину прибутків. Це, наприклад, Кам’янець-Подільський, Ялта чи Євпаторія, говорить голова Ради з питань туризму та курортів України Євген Самарцев. «Є Кирилівка і Сергіївка, де фактично 90% прибутків до бюджету припадає на активний туристичний сезон. Але щоб таких населених пункітв було більше, ми ставимо перед собою завдання вдосконалити туристичний збір, бо на сьогодні він зменшує прибутки міст, які хотіли б його запровадити», — зазначив Є. Самарцев.

У жовтні вчергове перерахують пенсії

В Україні з 1 жовтня ц.р. підвищуються розміри пенсійних виплат у зв’язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», повідомляє сайт Кабінету Міністрів. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, із 1 жовтня збільшується з 764 грн. до 784 грн. у зв’язку з цим буде проведено черговий перерахунок пенсій і надбавок до пенсії, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму. Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії в разі втрати годувальника на одного утриманця з 1 жовтня складе 784 грн., мінімальна пенсія в разі втрати годувальника на двох утриманців — 940,80 грн., на трьох і більше — 1176 грн. Шахтарі, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», в жовтні отримають пенсію в розмірі не менше 2352 грн. Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня складе: для інвалідів I групи — 1881,60 грн., II групи — 1685,60 грн., III групи — 1489,60 грн., для учасників бойових дій — 1293,60 грн.

Друге народження «Морського старту»

Після тривалої перерви, пов’язаної з реструктуризацією компанії Sea Launch, поновилися пуски за міжнародною космічною програмою «Морський старт». Вони урвалися два з половиною роки тому, коли через економічну кризу різко скоротилася кількість замовлень. Як повідомляє Центр інформаційних зв’язків ДКБ «Південне» (Дніпропетровськ), у ніч на неділю з плавучої платформи «Одіссей», встановленої на екваторі біля островів Різдва в Тихому океані, було здійснено вдалий запуск ракети-носія «Зеніт-3SL». Під час 31-го старту на геостаціонарну орбіту було виведено новий телекомунікаційний супутник Atlantic Bird-7 масою 4577 кг. Ракета «Зеніт» спроектована ДКБ «Південне». Перший і другий ступінь виготовлені на заводі «Південмаш», третій — ракетно-космічною корпорацією «Енергія» (Росія). Доставлений на орбіту космічний апарат забезпечуватиме протягом 15 років якісне цифрове мовлення на території Близького Сходу — в країнах Перської затоки, Північної та Північно-Східної Африки. Нинішній запуск за програмою «Морський старт» був першим після реструктуризації компанії Sea Launch. Провідну роль у проекті тепер грає російська РКК «Енергія», що керує ним через дочірні компанії. Серед учасників проекту залишилися американська компанія «Боїнг» і українські підприємства ДКБ «Південне» та ВО «Південмаш». Українська сторона вже не є акціонером проекту, проте виконує найважливішу частину роботи — збирає ракети-носії «Зеніт», що використовуються не лише для морських, а й для наземних стартів з казахстанського космодрому «Байконур». Дніпропетровські фахівці запевняють, що Sea Launch пропонує замовникам з різних країн світу «найточніший і найдешевший шлях на геостаціонарну орбіту». Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Газета: 
Рубрика: