Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

18 серпня, 2011 - 00:00

Проти незаконних забудов об’єдналися 15 організацій Києва

Одна з найважливіших проблем сучасного Києва — стихійна забудова. Побудовані абиде, часто з порушенням елементарних норм багатоповерхівки спотворюють ландшафт центральної чатини міста, позбавляють його зелених легень — парків і скверів, знищують дитячі і спортивні майданчики. Для боротьби з незаконними будівництвами кияни створюють у «гарячих точках» органи самоорганізації населення. Після шести років боротьби нарешті стало очевидним, що для підвищення її ефективності необхідне об’єднання зусиль і координація дій. 6 липня з’явився громадський рух «Штаб оборони Києва» (ШОК). Назва руху сягає часів Великої Вітчизняної війни — 70 років тому, 6 липня 1941 року, було створено Штаб оборони Києва від німецько-фашистських загарбників. До складу новоутвореного Штабу оборони Києва увійшло близько 15 громадських організацій («Кияни, об’єднуймось», «Коаліція учасників помаранчевої революції», «Порядок і Достаток», обидва «Форуми порятунку Києва» та ін.). На останньому засіданні вирішено перейти до активних дій та обрано декілька пріоритетних об’єктів, які потребують негайного реагування громадськості. Це забудови на вул. Олеся Гончара, 17 — 23 та вул. Пирогова, 2 в центрі столиці. В обох випадках є офіційні документи, згідно з якими будівельні роботи на цих майданчиках потрібно зупинити: на вул. Гончара — рішення Київради, на вул. Пирогова — протест прокуратури і скасування дозволу на будівництво. Одним із найважливіших напрямків роботи ШОКу стала протидія Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яку зараз активно пропагує київська влада. Члени ШОКу, серед яких є й правники, дійшли висновку, що цей документ не лише недосконалий, а й не має необхідної правової бази. Тому вирішено проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями й акції протесту, щоб не допустити прийняття Стратегії принаймні в такому вигляді, у якому вона є зараз, повідомляє Олеся ПУПИНІНА.

Виховувати дітей найкраще... на вільному повітрі

Нещодавно 30 дітей із недільної школи міста Кам’янка-Дніпровська Запорізької області оздоровились і відпочили в найбільшому аквапарку в Україні «Острів Скарбів», що розташований у селищі міського типу Кирилівка на Азові. За благословенням Високопреосвященнійшого Луки, Архієпископа Запорізького і Мелітопольського, благочинний церков Кам’янко-Дніпровського району протоієрей Олег Чиквашвілі разом із дітьми недільної школи при місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці відвідали цей аквапарк. До речі, вже понад тисячу дітей, позбавлених батьківської опіки, тут укріпили своє здоров’я. Акція, яка розпочалась у перший день роботи аквапарку, не закінчується впродовж уже другого сезону і набирає обертів. — З моменту відкриття недільної школи, а вона порівняно молода й існує тільки другий рік, головним завданням для настоятеля церкви було організувати роботу так, щоб це була не просто школа за духовними інтересами, а щоб це була дружна, міцна духовна сім’я, — розповів отець Олег. — Адже церква не обмежує себе носінням довгої бороди або довгої чорної спідниці, церква — це повнота всього нашого життя. Розмірковуючи над тим, куди можна було б повезти дітей недільної школи під час літніх канікул, отець Олег визначився — туди, де буде цікаво, весело і завзято. Так зародилась ідея відвідати аквапарк у Кирилівці. Після переговорів із його керівництвом було прийнято рішення — діти розважатимуться безкоштовно. Після переговорів із керівництвом атомної станції (м. Енергодар) також було прийнято рішення, що дітей повезуть до аквапарку безкоштовно. — Ми завжди раді бачити у себе дітей відпочилих, засмаглих, усміхнених, і тут для дітвори — справжнє роздолля, — говорить співзасновник аквапарку Тарас Чекурда. — На «Острові Скарбів» особливе ставлення до соціально уразливих дітей. Хочеться вірити, що радість і позитивні емоції від відвідин нашого закладу укріплять їхнє здоров’я, допоможуть становленню цінностей і формуванню характеру маленьких осіб. Так за ініціативи і милосердя багатьох людей відбулася ця подорож на «Острів Скарбів», повідомляє Дарина БЕЛЕЦЬКА.

В Україну йдуть два нові штами грипу

Цієї осені та зими в Україні хазяйнуватимуть одразу чотири віруси — по два різновиди грипу А та грипу В. Причому два штами з них ще ніколи не з’являлися в країні. Про це пише «Комсомольська правда» в Україні. Зі слів керівника відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. Громашевського АМН України, доктора медичних наук Алли Мироненко, в Україні очікується сезонний грип типу А(Н3N2). «Епідемії, викликані таким типом вірусу, — явище звичайне: більш як половина всіх епідемій у нашій країні викликав саме такий підтип вірусу. Але штам буде новий. Він називається А/Перт/16/2009. Причому він є новим не лише для нас, а й для країн Південно-Східної Європи та Росії», — повідомила вона. Мироненко також зазначила, що штам А/Перт вже побував у країнах Північної Америки та у Великобританії, а ось в Європі минулого сезону він зустрічався дуже рідко й до України не дійшов. «Ми виділили всього один такий вірус. Тому наше населення не має до нього імунітету, отже, люди хворітимуть частіше», — вважає лікар. «Віруси А(Н3N2) викликають більш інтенсивні епідемії, ніж зазвичай, і провокують більше ускладнень, особливо в немолодих людей. Причому частіше за все це ускладнення з боку органів дихання — бронхіти та пневмонії. Адже для людей поважного віку запалення легень є досить небезпечним. Це погана новина. А добра — в тому, що вже почалося виробництво вакцин від сезонного грипу, і цей штам увійшов до їхнього складу. Отже, головна порада стосовно захисту —треба прищеплюватися», — наголосила лікар Мироненко.

У Луганську знищено курган віком майже 5 тис. років

Поблизу станції Луганськ-Вантажний уже декілька років активно ведеться приватне будівництво. І можливо, воно продовжувалося б і далі, якби один із забудовників своїми діями не пошкодив стародавнього кургану. На його верхівці археологи знайшли будівельні траншеї й арматурні кріплення. Як розповів «Дню» науковий співробітник Кримської філії Інституту археології НАН України Сергій Теліженко, ще 2005 року археологи знайшли в цьому районі стародавнє поселення, тому, побачивши там будівництво, почали бити на сполох. «Ми звернулися до управління культури Луганської обдержадміністрації з проханням передати цю справу до прокуратури. І на сьогодні, на щастя, будівництво там призупинили. Будівельні роботи не проводяться», — зазначає Сергій Теліженко. Землю, на якій велось будівництво, що пошкодило курган, уже перепродували двічі, і, звичайно, повинні були повідомляти, що там знаходиться археологічна пам’ятка. Адже курган ще 2009 року поставлений на облік. Але ці норми закону було порушено, і забудовник або не знав про курган, або вирішив зробити вигляд, що не знає про нього, тим самим порушуючи ст. 36 Закону України «Про охорону пам’яток». Сергій Теліженко розповідає, що археологи не встигають захищати багато археологічних пам’яток через те, що земля в Україні продається значно швидше, ніж проводяться археологічні дослідження та розкопки. Та ще гірше, коли руйнують уже відомі знайдені кургани. Луганські археологи намагалися встановлювати таблички, які повідомляли би про архелогічні пам’ятки. Але, по-перше, курганів у Луганській області тисячі, і поставити на кожний табличку неможливо, а по-друге, часто й ті охоронні знаки, що є, «дбайливі» мешканці зривають, певно, навіть не читаючи, що вони руйнують. Євгенія КРИКУН, Луганськ.

Газета: 
Рубрика: