Швидкість ходьби допоможе визначити тривалість життя
Всі знають, що з віком люди починають рухатися повільніше. Це спостереження знайшло віддзеркалення і в міфах, і в Біблії, і в світовій літературі. Лікар-геріатр з Піттсбурга Стефані Студенські запропонувала використовувати швидкість ходьби для визначення стану здоров’я літніх пацієнтів, повідомляє «Голос Америки».
В рамках багатолітніх досліджень було накопичено немало інформації про відмінності швидкості ходьби людей. В результаті, Студенські зібрала базу даних про 35 тисяч осіб і виявила, що дані про швидкість ходьби дозволяє визначити, скільки років може прожити людина, подолавши 75-річний рубіж. «У літньому віці відмінності в стані здоров’я людей виразніші, ніж будь-коли, оскільки у цей час велику роль починає грати спосіб життя, який вони вели впродовж багатьох років. Літні почуваються по-різному. І це дозволяє нам точніше прогнозувати, що чекає їх після певного віку — 70, 75, 80, 85 років», — розповідає Студенські.
Дослідниця розробила таблиці, за допомогою яких можна визначити, скільки людина може прожити, зіставивши свій вік, стать і швидкість пересування. За її словами, за допомогою цих таблиць можна регулярно оцінювати стан здоров’я пацієнтів і виявляти зміни в їхньому організмі: «Таким чином, можна виробити індивідуальний підхід до кожного пацієнта, визначити, які саме йому потрібні медичні й оздоровчі процедури. Ця сукупність даних дозволяє зробити точніший прогноз...»
На жаль, ученим не вдалося виявити зв’язок між зростанням швидкості ходьби і тривалістю життя. Проте, запевняє доктор Студенські, уважніше ставлення до цього показника дозволить лікарям і родичам літньої людини швидше помітити появу у нього проблем зі здоров’ям і своєчасно вдатися до необхідних заходів.
У Рівному стартував конкурс... для вагітних
Конкурс «Пузата мама», який розпочався після Міжнародного жіночого дня, приурочений до Дня матері і покликаний привернути увагу до вагітних жінок. Протягом цього часу десять вагітних рівнянок спробують довести, що бути матір’ю — це красиво і модно.
Героями шпальт газет та екранів телебачення мають стати не тільки моделі і політики, а й матусі — вважає ініціатор заходу вагітна рівненська журналістка Оксана Кравець. Для учасниць конкурсу буде проведено низку тренінгів та ексклюзивних фотосесій, за результатами яких буде сформовано фотовиставку, а фотографії демонструватимуться на одному з рівненських телеканалів та на міських моніторах. Під час конкурсу вагітні також демонструватимуть модний одяг, спробують себе у нових незвичних образах. Рівнянки ставляться до ідеї по-різному. Одні вважають, що з цієї події не варто робити шоу, іншим вона припала до душі. Що з того вийде — навіть самі учасниці конкурсу довідаються лише в травні, у День матері, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
Година розмов по мобільному телефону змінює роботу мозку
Суперечки, що не стихають, у медичному співтоваристві про шкоду або нейтральність мобільних телефонів, породжують все нові дослідження щодо взаємозв’язку здоров’я і магнітного випромінювання. На цей раз американські неврологи виявили, що використання мобільного телефону протягом часу, близького до години, підвищує метаболізм глюкози в головному мозку в ділянці, що розташована найближче до телефонної антени, повідомляє УНІАН із посиланням на novoteka.ru.
Особливе занепокоєння викликає ймовірність канцерогенного ефекту від електромагнітного випромінювання стільникових телефонів. Американські клініцисти з Національного інституту здоров’я перевірили дію мобільних телефонів на мозок, провівши його сканування. Дослідники виміряли метаболізм глюкози в мозку два рази при активації телефону протягом 50 хвилин і в той час, коли телефон був вимкнений. Зафіксовано, що метаболізм у ділянці мозку, розташованій при розмові по телефону ближче до антени, або до орбітофронтальної кори та скроневої звивини, значно вище — приблизно на 7 %. Це означає, що дія електромагнітних хвиль від телефону викликає зростання метаболізму глюкози у цих мозкових ділянках. На думку фахівців, результати означають, що наш мозок усе ж чутливий до впливу стільникового телефону при тривалому періоді використання.