92% дітей до двох років уже «присутні» в інтернеті
Антивірусна компанія AVG провела дослідження, згідно з результатами якого, 92% дітей, яким ще немає двох років, так чи інакше присутні в інтернеті. У ході дослідження, представники компанії опитали 2200 матерів із маленькими дітьми в десяти країнах (США, Великій Британії, Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Канаді, Австралії, Новій Зеландії та Японії). З’ясувалося, що в середньому 81% дітей, молодших двох років, вже встигли потрапити в інтернет, причому в США таких дітей 92%, а в ЄС — 73%, повідомляє «Кореспондент».
Співробітники AVG стверджують, що більшість малюків з’являються в Мережі у віці приблизно шести місяців. Проте в третині випадків в інтернеті публікувалися фотографії новонароджених, а близько чверті дітей почали життя в інтернеті ще до народження — їхні матері публікували передпологові сонограми. 7% дітей до двох років встигли обзавестися власною електронною адресою, а 5% — акаунтом в соціальній мережі.
Понад 70% молодих матерів мотивували настільки активне прагнення скоріше вивести дитину в Мережу бажанням поділитися радістю й фотографіями малюка з друзями та родиною. Матерів запитали, наскільки вони стурбовані майбутньою доступністю опублікованої про їхню дитину інформації. У цілому, матері виявили середній рівень хвилювання з цього приводу (біля 3,5 бала з 5 можливих).
Виконавчий директор AVG Джеяр Сміт зазначив, що чудово розуміє бажання гордих батьків поділитися фотографіями новонароджених із друзями та родиною. Однак компанія закликає їх задуматися над тим, що вони створюють для дитини історію на все життя, яка може їй згодом і не сподобатися. Нагадаємо, раніше експерти фонду Kaiser Family заявили, що американські діти й підлітки витрачають майже по вісім годин на день на веб-серфінг і відеоігри.
75% хворих з психічними розладами не отримують належного лікування
ВООЗ оприлюднила дані, згідно з якими понад 75% людей з психічними розладами, включаючи майже 95 мільйонів людей з депресією і понад 25 мільйонів людей з епілепсією, які живуть у країнах, що розвиваються, не отримують належного лікування. Наразі в більшості країн на охорону психічного здоров’я витрачається менше ніж 2% всіх коштів на охорону здоров’я, повідомляє «Кореспондент».
У зв’язку з цим ВООЗ випустила посібник для ведення поширених психічних розладів в установах первинної медико-санітарної допомоги. Воно дозволить діагностувати і вести психічні розлади медичним працівникам, які не є фахівцями в галузі психічного здоров’я. Для простоти і зручності все подано у вигляді схем. По суті, це стислий виклад досвіду, накопиченого багатьма фахівцями, на менш ніж 100 сторінках. Крім цього, Всесвітня організація охорони здоров’я за підтримки партнерів надасть технічну підтримку країнам у застосуванні цих керівних принципів і вже приступила до реалізації програми з нарощування масштабів надання допомоги в шести країнах: Йорданії, Нігерії, Панамі, Соломонових Островах, Сьєрра-Леоне та Ефіопії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що понад 60% жителів Афганістану страждають від психічних захворювань, повідомив міністр охорони здоров’я країни Сурая Даліль з посиланням на дані ВООЗ.
У світі недоїдає понад мільярд осіб
На сьогодні в світі недоїдають більш як мільярд осіб. Такі дані наведено в Глобальному індексі голоду за 2010 рік, складеному Міжнародним дослідницьким інститутом продовольчої політики, передає Бі-Бі-Сі. За даними авторів документа, головною причиною таких високих показників є недоїдання серед дітей. Найвищий рівень голоду зафіксовано в африканських країнах, розташованих на південь від Сахари, і в Південній Азії. Автори доповіді закликають уряди боротися насамперед із недоїданням серед дітей — із тим, щоб знизити загальні показники.
У більшості країн колишнього Радянського Союзу показники голоду перебувають на найнижчому рівні, тобто ситуація в цій сфері відносно сприятлива. Проте в Узбекистані, Туркменії, Грузії, Вірменії й Азербайджані відзначають середній рівень недоїдання. Організація ООН з продовольства і сільського господарства визначає голод як споживання менш як 1,8 тис. кілокалорій на день. Це мінімум, необхідний для здорового і активного життя. Автори доповіді відзначають, що кількість голодуючих у світі зменшувалася в період із 1990 до 2006 рр., однак останніми роками цей показник трохи підвищився. У 2009 році голодували більш як один мільярд осіб. Глобальний індекс голоду оцінює ситуацію у 122 державах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою. На думку укладачів доповіді, збільшення негативних показників пов’язане зі зростанням цін на продовольство і з світовою економічною кризою. Також автори доповіді вважають, що скороченню числа голодуючих значно сприяє продуктивність і економічний розвиток держав.