Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

29 вересня, 2010 - 00:00

88% українців мають проблеми зі здоров’ям

Щоб дати привід людям замислитися над актуальними питаннями власного здоров’я, Київський міжнародний інститут соціології за підтримки медичних фахівців виступив ініціатором масштабного дослідження, мета якого полягала в тому, щоб виявити, наскільки українці дійсно турбуються про свою головну цінність — здоров’я. У рамках дослідження Київським міжнародним інститутом соціології з 20 серпня по 3 вересня 2010 було опитано тисячу чоловік у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Донецьку та Львові. Про це на прес-конференції повідомив партнер проведення дослідження «Деякі аспекти здоров’я українців» Володимир Марциновський, передає «ІМК». За його словами, катастрофічність ситуації в тому, що респонденти підтверджують: вони ведуть неправильний спосіб життя, мають ускладнення зі здоров’ям, але при цьому не вважають ситуацію, що склалася, серйозною. «Дослідження показало, що 88% українців мають ті чи інші ускладнення зі здоров’ям, але тільки 29% українців — мешканців великих міст — сприймають це як проблему. А необхідність в оздоровленні та очищенні організму усвідомлюють лише 57% громадян України, однак, більшість з них не знає, які методи найефективніші. При цьому здоровими можна назвати лише 12% нації!», — розповів В. Марциновський.

У Криму побільшало туристів

Цього року півострів відвідали більше туристів, ніж минулого. За січень-серпень 2010 року в Автономній Республіці Крим кількість відпочиваючих склала 48 млн. 93,7 тис. осіб. Це на 579,9 туристів або на 13,4% більше, ніж за січень-серпень 2009 року. Про це повідомили в Міністерстві економіки АР Крим. У санаторно-курортних і туристських підприємствах Криму за 8 місяців 2010 року відпочили 849,9 тис. осіб, що на 6,4% вище за рівень аналогічного періоду минулого року. Нагадаємо, що минулого року кількість іноземних туристів, що відвідали Україну, скоротилося на 24,2% в порівнянні з 2008 роком. Раніше повідомлялося, що в січні-травні поточного року в Автономній Республіці Крим відпочили 1472, тис. осіб, що на 18,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року, передає УНІАН.

У Черкасах можуть з’явитися вулиці Полуботка та Iллєнка...

Таке рішення днями ухвалила топонімічна комісія при Черкаському міськвиконкомі. Вона запропонувала міській раді перейменувати декілька вулиць, які невдовзі можуть отримати назви гетьмана Івана Полуботка, кінорежисера Юрія Іллєнка, генерала Дерев’янка і Слов’янська. Проте остаточне рішення ухвалюватимуть депутати міської ради.

Підставою про перейменування однієї з вулиць міста на честь гетьмана Полуботка став лист Черкаської обласної державної адміністрації. Секретар комісії, директор Департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому Павло Карась запропонував іменем гетьмана назвати вулицю Володарського. Така пропозиція була підтримана комісією.

Зі зверненням про перейменування ще однієї вулиці (Постишева) звернулася Черкаська обласна організація Народного Руху України. Голова організації Юрій Громовський обгрунтував своє звернення тим, що існує рішення Апеляційного суду м. Києва щодо визнання злочинів перед Україною з боку колишніх керівників СРСР, у тому числі і Павла Постишева. Члени топонімічної комісії підтримали звернення НРУ і проголосували за нову назву вулиці — Слов’янська.

«Пропозиція надати вулиці Постишева назву «Слов’янська» грунтується на результатах археологічних розкопок, за якими встановлено, що саме над вулицею Постишева знаходилося праслов’янське городище, якому понад 2000 років», — зазначив відомий черкаський археолог Михайло Сиволап.

Нову назву може отримати і вулиця Криленка. Їй пропонують присвоїти ім’я кінорежисера Юрія Іллєнка. Крім того, комісія також вирішила перейменувати вулицю Петровського на вулицю генерала Дерев’янка. На наступному засіданні комісії члени вирішили обговорити питання щодо перейменування вулиці 30-річчя Перемоги на проспекту Перемоги, надання назв вулицям у садово-городньому кооперативі «Дружба» і найменування вулиць міста на честь Миколи Негоди та Данила Нарбута, повідомляє Анатолій БАБАК.

Iнтернет негативно впливає на процеси мислення

Американський кібернетик Ніколас Карр стверджує, що тривалий пошук інформації в інтернеті призводить до того, що глибинні зони мозку, відповідальні за інтелектуальну діяльність, починають працювати повільніше. Заява Карра базується на його роботі з молодими фахівцями з корпорації Boeing і дослідженнях психофізіологів. За словами фахівця, робота в інтернеті розвиває центр ухвалення рішень і ділянку, що відповідає за короткострокову пам’ять. Центри в глибині мозку, сприяючі фундаментальним роздумам, при роботі з інтернетом імпульсів не одержують, передає vrach.tv. Надмірне інтернет-навантаження робить людину імпульсною, вона починає перекладати завдання, що вимагають серйозних аналітичних роздумів, на всесвітню павутину. А це знижує її кваліфікацію фахівця, відзначає учений.

Газета: 
Рубрика: