НОК назвав кращих спортсменів осені
Нагородження найкращих спортсменів та тренерів вересня й жовтня, за версією Національного олімпійського комітету України, стало символічним. Саме таким складом збиралися наприкінці минулого року. Тоді, так само як і нині, нагороди отримали Ольга Харлан і Василь Ломаченко, а також Артем Скороход і Анатолій Ломаченко. Цього разу найкращий боксер світу-2008 отримав визнання спортсмена вересня. Нагадаємо, у перший місяць осені Василь поповнив свою колекцію трофеїв золотою нагородою цьогорічної першості планети, ставши першим чемпіоном світу з боксу за роки незалежності України. У свою чергу, провідна українська шаблістка названа героїнею жовтня за успішний виступ у турецький Анталії, де Ольга Харлан разом із партнерками по збірній Оленою Хомровою, Галиною Пундик та Ольгою Жовнір перемогла в командній першості чемпіонату світу і здобула срібну нагороду в індивідуальних змаганнях. «Для мене це вже третя нагорода від Національного олімпійського комітету, — зазначив Василь Ломаченко. — Але кожній новій відзнаці я радію, як першій, і кожна з них стає для мене стимулом для самовдосконалення та здобуття нових перемог. Сподіваюся, сьогоднішня нагорода — не остання, адже в моїх планах — підкорити ще одну олімпійську вершину й повернутися з ігор-2012 в Лондоні в статусі першого в Україні дворазового олімпійського чемпіона з боксу». Серйозна підготовка до майбутніх літніх стартів у британській столиці чекає й на Ольгу Харлан. «Оскільки командою виступити не вдасться, всі сили кину на те, щоб здобути «золото» в індивідуальних змаганнях», — поділилася планами на майбутнє найкраща спортсменка жовтня.
Музею освітянської звитяги — рік
До першої річниці з дня свого створення наближається Музей історії освіти Управління освіти Чернівецької міської Ради. Святкове відкриття освітянського музею відбулося в кінці минулого року в рамках заходів, присвячених святкуванню 600 років з дня першої писемної згадки про місто Чернівці в літописі молдавського володаря. Музей розмістився в приміщенні ЗОШ № 5 і займає три кімнати та рекреацію першого поверху. Громадську музейну раду музею очолює викладач історії ЗОШ №5 Василина Проскурняк. Побудова експозиції музею являє собою своєрідний документальний літопис від становлення дошкільного навчання дітей при церквах у стародавньому Черні, розвитку освіти в місті під час його входження до Австро-Угорської імперії, знаходження в Румунському королівстві, за роки Радянської влади та незалежності України. На окремому стенді виставлені портрети видатних випускників міських шкіл та гімназій різних періодів та століть: Ю. Федьковича, О. Поповича, Е. Гакмана, Р.Кайндля, Ю. Пігуляка, М. Емінеску, А. Жуковського, П. Целана, А. Шкургана, О. Зінченка, А. Яценюка, а також Лауреатів міської педагогічної премії імені Ю. Федьковича. Музейна книга відгуків за рік вмістила в собі сотні вдячних записів від відвідувачів різних поколінь випускників. Чітко спланована експозиція через історію всіх навчальних закладів, дошкільних і позашкільних установ міста. Викладена у численних фотографіях, освітянських нагородах, текстах вчительських публікацій і речей, спогадах, а також таких меморіальних пам’ятках як шкільна парта середини минулого століття, шкільний сейф початку ХХ віку, моделі літаків і ракет дозволяє прослідкувати єдину легенду міста над Прутом. Великі фотографії, відображаючи неповторної краси площі, вулиці й будинки «Маленького Парижа», розвішані у фойє школи, відтворюють для відвідувачів музею неповторне за красою середовище заповідного середмістя з його вишуканою архітектурою, яке логічно продовжується спогляданням сьогоднішнього картографічного відображення всіх трьох районів міста, повідомляє Григорій ЗАСЛАВЕЦЬ.
У київських парках облаштують зони для вигулу собак
Наступного року в Києві будуть облаштовані нові майданчики для вигулу й дресирування собак. Такі доручення отримали райдержадміністрації у ході наради з питань створення та облаштування місць, зон для вигулу тварин і майданчиків для дресирування собак у столиці. Зокрема, райдержадміністраціям доручено визначити місця для забезпечення функціонування зон для вигулу собак у парках і скверах загального призначення; парки та сквери з особливим статусом мають бути забезпечені знаками, що забороняють вигул тварин, при цьому правоохоронні органи повинні підсилити контроль над порушенням правил вигулу собак у таких парках. Крім того, районні власті зобов’язані визначити місця під створення майданчиків для дресирування собак у кожному районі Києва, забезпечити облаштування відведених ним територій під місця та зони для вигулу тварин і передбачити кошти на ці потреби в бюджетах районів на 2010 рік. Також їм доручено забезпечити облаштування місць для вигулу тварин на прибудинкових територіях і внести це питання до програми з благоустрою міста, а перелік цих робіт — до планів весняного двомісячника з благоустрою міста 2010 року. Разом із тим, за інформацією столичних райдержадміністрацій, у столиці 71 місце і шість зон для вигулу собак, а майданчики для дресирування собак відсутні. Таким чином у середньому на одне місце для вигулу тварин доводиться приблизно 800 собак (відповідно до встановлених норм, на одному майданчику для вигулу можна вигулювати не більше 10 тварин).
«Діалог культур — школа толерантності»
Просвітницький проект із такою назвою, у підвалини котрого лягли науково обѓрунтовані концепції філософа Володимира Біблера та академіка Дмитра Ліхачова, презентовано в Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Тімірязєва. В ньому також беруть участь Вінницький обласний краєзнавчий музей, Асоційована школа ЮНЕСКО «АІСТ» та Всеукраїнська партії «Діти війни». Починання передбачає об’єднання в культурній співпраці бібліотек, музеїв, коледжів, шкіл та товариств національних культур. Уже під час першого засідання за чашкою чаю присутні мали змогу почути роздуми на тему «Культурні зв’язки Санкт-Петербурга й Вінниці» таких знаних, причетних до історії надбужанського міста людей, як Анна Ахматова, Сергій Пістолькорс, Натан Альтман, Галина Мах-Бакінська, Валентина Герке, Галина Смолякова та ін. Було розгорнуто книжкову та фотовиставки з означеної тематики, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.