Дніпропетровців навчають правильно вибачатися
У Дніпропетровську з’явилася перша й поки що єдина в Україні «Служба вибачень». Думка про цю просту, але таку потрібну для багатьох послугу прийшла співробітникам психологічного центру, які півроку тому допомагали одному зі своїх клієнтів. Він утратив свій бізнес, посварився з друзями і опинився в дуже складній ситуації. Після цього психологи зрозуміли, що професійне примирення людей, побудоване на науковій основі, може мати великий успіх. Тому вирішили створити щось на зразок швидкої психологічної допомоги. Клієнту, який звернувся до служби, розповідає психолог Марина Іванова, пропонують заповнити анкету і спеціальну картку. Він розмовляє з дипломованим психологом і обирає, в якій формі йому зручніше вибачитися — при особистій зустрічі або по телефону. Вирішується також питання чи потрібні при цьому квіти або інший подарунок, а іноді й музичний супровід — усе залежить від складності ситуації. Працівники служби спільно з клієнтом пишуть текст вибачення. Вони запевнюють, що це піде на користь у будь-якому випадку, адже вибачення допомагає налагодити контакт між людьми. За два місяці роботи психологи допомогли помиритися майже сотні клієнтів. Найчастіше, кажуть вони, за допомогою звертаються чоловіки, які хочуть попросити вибачення в ділових партнерів, а також дорослі діти, які прагнуть помиритися зі своїми батьками. Іноді в простих ситуаціях для примирення достатньо послати SMS на мобільний телефон. Найскладніше налагодити відносини близьких родичів — вони сваряться так, що не розмовляють десятиліттями. До речі, послуга з примиренню коштує зовсім недорого — 15—20 гривень, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Пити за кермом — дозволено
Уже незабаром в Україні буде офіційно введена мінімально допустима норма вмісту алкоголю в крові. Відповідний спільний наказ Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я України №400/666 уже пройшов реєстрацію в Мін’юсті 6 жовтня 2009 року. Чинності цей документ набере з моменту його опублікування в урядових засобах масової інформації. Мінімально допустимий вміст алкоголю в крові під час перевірки водія працівниками Державтоінспекції встановлений на рівні 0,2 проміле. Тобто п’яною вважатиметься людина, в якої вказана норма буде перевищена. Це означає, що людині вагою 80 кг відразу після вживання 38 грамів горілки, півсклянки сухого вина або кухля пива середньої міцності можна сідати за кермо. У наказі вказано, що перевірки, здійснювані працівниками ДАІ, проводитимуться за допомогою спеціальних технічних засобів, допущених до використання МОЗ України та Держстандартом. Нагадаємо, на сьогодні п’яним вважається водій, у якого рівень алкоголю в крові понад 0,00 проміле. Ця прогресивна новація з введенням мінімально допустимого рівня вмісту алкоголю в крові впроваджена з метою виключити необѓрунтовані обвинувачення у вживанні алкоголю людей, в яких фізіологічно цей рівень завищений — наприклад, хворих на цукровий діабет.
На Львівщині школярам дарують саджанці фундуку
Учнівський екологічний клубу «Еко-Лайф» з Радехова отримав від садівника з села Гряда, що поблизу Львова, Зіновія Шалая саджанці рідкісної культури — фундуку. Передаючи саджанці, він висловив сподівання, що ці рослини знайдуть своє місце на Радехівщині. На перший погляд фундук (інша назва — ломбардський горіх) — це звична і добре знайома нам ліщина, хоча із дещо більшими горішинами. Але насправді — це не так. Фундук — це окультурена форма ліщини, яка дає значно більші та смачніші плоди. Саме плоди фундуку переважно входять до складу шоколаду та кондитерських виробів під назвою «лісові горіхи». По друге — фундук дуже корисна рослина, оскільки виділяє цілющі фітонциди — лікувальні ефіри та органічні речовини та сприяє очищенню повітря. А великі та різнобарвні листя фундуку восени є чудовою декорацією природи. Існує повір’я, що фундук — магічна рослина, яка захищає від злих сил, блискавки і мишей. Ще одна дивна властивість — зацвітає сережками ще наприкінці зими! Саджанці саме цієї рослини примостились у шкільному подвір’ї біля берегів річки Острівки. Як належить, учні встановили допоміжні кілки та підв’язали тендітні рослини. Минуть роки, але напевно — кущі фундуку біля школи з поглибленим вивченням англійської мови у Радехові нагадуватимуть не лише про добрі серця та екологічні чини Зіновія Шалая та учасників «Еко-Лайфу», але й тішитимуть дітвору смачними горіхами, повідомляє Оксана ГУБЕНІ, вчителька біології, керівник екологічного клубу «Еко-Лайф», фото автора.
У Луцьку... відшукали пам’ятник листоноші
І не просто листоноші, а жінці-листоноші. Це єдиний в Україні такий пам’ятник. У містечку Перечин, що на Закарпатті, є лише один відомий широкому загалу пам’ятник представнику цієї професії, і то чоловікові, Федору Фекеті. Луцький же пам’ятник має не досить щасливу долю, бо люди його не бачать, він захований у гущині дерев на подвір’ї 25-го поштового відділення. Років десять тому начальник «Волиньпошти» Ярослав Кравчук привіз цей пам’ятник із Володимира-Волинського, де той припадав пилом у коморі одного з місцевих відділень зв’язку. Його відлили з бронзи у Львові і якийсь час він стояв у скверику біля пошти. Проте скверик згодом знесли й забудували, а бронзова жінка-листоноша виявилася нікому не потрібна. Коли пам’ятник привезли у Луцьк і встановили біля центрального поштамту, його у першу ж ніч провідали вандали... Тому й сховали його на подвір’ї. Жінка-листоноша має два метри у висоту, тримає в одній руці важку поштову сумку, а в іншій конверт. Поштовики зізнаються, що інколи сприймали її як... живу істоту і навіть віталися. Самі вони не в змозі знайти для пам’ятника надійне місце, а місцева влада, яка про проблему знає, теж не може це вирішити, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Волинська область.