Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 вересня, 2009 - 00:00

Вінничани, інфіковані ВIЛ, створили свою спілку

Що потрібно людині з ВІЛ/СНІД або, як ще кажуть, «із статусом», краще неї ніхто не знає. Відтак своїм життям і вирішенням своїх проблем вони почали займатись самі. Утворили спілку, виграли грант, найняли офіс і навіть почали реалізовувати програми в райцентрах області, де найбільше проживає інфікованих та носіїв інфекції. Є містечка, в яких офіційно нарахували понад сотню таких людей. «Помножте цю цифру на 10 і будете мати реальну ситуацію», — каже голова правління Вінницького обласного відділення Всеукраїнського благодійної організації Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Оксана Шевчук. Конкретна робота спілки — це покращення якості життя інфікованих. Із останніх прикладів: на отримані від місцевих благодійників кошти організація організувала для 20-ти дітей, які приймають антиретровірусну терапію, прогулянку Південним Бугом на катері. «Ми створюємо громадські центри та групи взаємодопомоги в районах, щоб люди із статусом мали змогу спілкуватись між собою, а також отримувати необхідну правову та інформаційну підтримку», — пояснює Ольга Коновальчук, консультант розвитку організації в малих містах. Виявляється, що серед інфікованих актуальним питанням залишається гендерна рівність. Жінки в міру зайнятості чи проживання в неблагополучній родині, як правило, залишаються в нерівному становищі з чоловіками в отриманні лікування та підтримки. Тому один із напрямків діяльності — це тренінги для інфікованих жінок, підняття їхньої самооцінки та роз’яснення їхніх прав на отримання послуг охорони здоров’я, роботи, а також права їхніх інфікованих дітей на рівний доступ до дитсадка чи школи разом із здоровими дітьми, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Києво-Печерську лавру можуть віддати Міністерству культури

Народні депутати ініціюють передачу Києво-Печерської лаври з підпорядкування Київській міській держадміністрації в державну власність до сфери управління Міністерства культури і туризму. Про це йдеться в проекті постанови, опублікованому на сайті ВР, пише «Комерсант». Автори документа стверджують, що КМДА не стежить за станом Лаври, а церковні служби, які там проходять наносять шкоду внутрішньому оздобленню храмів. «Склалася така ситуація, що заповідник перебуває під загрозою. Київська влада ним не займається, а церковні служби, що проводяться на території лаври, можуть завдати шкоди внутрішньому оздобленню храмів. За великим рахунком у такій ситуації заповідник можуть виключити зі списку ЮНЕСКО», — сказав один із авторів проекту постанови депутат Володимир Яворівський. У свою чергу представники Української православної церкви Московського патріархату впевнені, що богослужіння не здатні завдати шкоди заповідникові. Представники КМДА ініціативу парламентаріїв не коментують. А депутати Київради переконані, що пам’ятники такого рівня повинні підкорятися муніципальній владі, оскільки тоді ними легше управляти. «Однак київська влада не стежать за Лаврою, тому в нинішній ситуації її краще передати міністерству (культури і туризму). Тим більше що в держави і грошей на утримання Лаври більше», — заявив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригінець. Позитивно ініціативу парламентаріїв сприймають і в Міністерстві культури, мовляв, відомство давно готове прийняти Лавру в своє підпорядкування. «Хочу нагадати, що номінально управління заповідником належить нам ще з 2003 року, однак усі будинки знаходяться у власності Київської міської держадміністрації. Виходить, що міністерство фінансує об’єкти, які йому не належать», — сказав заступник голови Державної служби культурної спадщини міністерства Яків Дехтяр. Позицію Міністерства культури підтримує і керівництво заповідника, посилаючись на те, що Лавра має національний статус і, відповідно, повинна підпорядковуватися державі».

В Україні триває Х Національний конгрес кардіологів

Протягом трьох днів, з 23 до 25 вересня, провідні кардіологи нашої держави обговорюватимуть найважливіші проблеми галузі — у рамках Х Національного конгресу кардіологів. Цього року він присвячується двом відкриттям: сто років тому українські вчені розробили принципи прижиттєвої діагностики гострого інфаркту міокарда. Та найважливіша проблема, яку обговорять медики, — як покращити лікування та профілактику серцево-судинних захворювань серед населення України. Також у рамках конгресу учасники почують доповіді всесвітньо відомих вітчизняних та іноземних фахівців (Італія, США, Чехія, Франція, Греція, Литва, Росія, Ізраїль) про те, які сучасні підходи існують у лікуванні та профілактиці ішемічної хвороби серця, серцевої недостатності, порушень ритму серця. Особливий акцент медики роблять на використанні нових технологій в лікуванні серцево-судинних захворювань. Також у рамках конгресу відбудеться Українсько-французький форум за участю провідних кардіологів двох країн; крім того, вчені проведуть Генеральну асамблею Асоціації кардіологів, а ще обговорять, як виконуються державні програми профілактики та лікування органів кровообігу. Конгрес проводиться за ініціативи Академії медичних наук, Міністерства охорони здоров’я України, Національного наукового центру «Інститут кардіології ім. М.Стражеска», повідомляє Інна ФІЛІПЕНКО, «День».

МНС та Міносвіти звернулися до батьків

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Міністерство освіти й науки вкрай стурбовані ситуацією з попередженням травмування та загибелі дітей. Як свідчить статистика, кількість випадків дитячого травматизму збільшилася у 2009 році на 18 випадків порівняно з 2008 роком. Зростання кількості смертельних випадків та травмування серед дітей змушує міністерства звернутися до кожного громадянина країни, особливо батьків: «За статистикою, в нашій країні щодня гине четверо дітей, щотижня — цілий клас школярів, і щороку — майже дві тисячі юних громадян! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. На жаль, відпочинок також не проходить без прикрих випадків (пожежі, утоплення), що виникають з вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки — першопричини сумних та трагічних наслідків».

«Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про їхню безпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам’ятайте, вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди — потрібно допомагати дітям в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!» — йдеться у зверненні.

Газета: 
Рубрика: