Діти-інваліди — без оздоровлення?
На Рівненщині залишитися без оздоровлення можуть діти-інваліди, які потребують цього чи не найбільше. Їхні батьки занепокоєні — адже заклади, які виграли тендер, не відповідають не те що їхнім вимогам, а й пропозиціям. Діти з важкими фізичними вадами відпочивати там просто не зможуть. А все через те, що для цього немає необхідних умов. «Діти з особливими потребами вимагають особливого догляду. Тому в закладах, де б вони могли оздоровлюватися, мали б бути двомісні чи максимум чотиримісні кімнати. Це не наша примха, а необхідність. Бо ж дехто з цієї категорії дітей і заснути без заспокійливого не може. Натомість у двох закладах в Одеській та Херсонській областях, що виграли тендер, у кімнатах по шість ліжок. До того ж, там немає поручнів, таких необхідних для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Та й вбиральня одна на увесь поверх, — коментує Тетяна Конончук, голова громадської організації «Спілка батьків дітей-інвалідів із захворюванням ЦНС «Стежкою добра». — Батьки з нашої організації вже поїхали в ці заклади, щоб ознайомитися з умовами, які вони пропонують, на місці. Ми домовилися, що зайві ліжка повиносять, і наші діти таки житимуть в дво- чи чотиримісних кімнатах. Однак інші умови залишаються незмінними. Окрім того, нас непокоїть ще й те, що заклади не мають лікувальної бази». Питання з оздоровленням дітей із особливими потребами ще обговорюватимуть в облдержадміністрації. Тим часом їхні батьки прогнозують — біля моря цьогоріч побувають ті діти, які можуть самостійно пересуватися. Натомість візочникам, найімовірніше, на такий відпочинок потрапити не вдасться. Принаймні за нинішніх умов, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.
Українці завоювали 33 медалі на Всесвітніх іграх-2009
27 липня закінчилися Всесвітні ігри-2009 із неолімпійських видів спорту, що проходили в Тайвані. Українська збірна посіла третє місце в неофіційному командному заліку, завоювавши 33 медалі, з них 11 золотих, 12 срібних і 10 бронзових, повідомляє «Кореспондент». Українські спортсмени відрізнилися в таких видах спорту як бодібілдінг, підводне плавання, художня гімнастика, акробатика, пауерліфтінг, спортивне скелелазіння, сумо. Неофіційний медальний залік Всесвітніх ігор у Тайвані очолила збірна Росії, на друге місце піднялася італійська команда, третю позицію посів Китай. Збірну України вже привітав Президент України Віктор Ющенко: «Ваша невичерпна енергія, сила волі й духу, мужність та фізична витривалість привели національну збірну команду України до бажаної перемоги», — зазначається в тексті офіційного привітання. Ющенко вважає, що своїм виступом спортсмени продемонстрували професіоналізм і високу майстерність, а також довели, що Україна є великою спортивною країною. Він побажав їм здоров’я, щастя, добра й натхнення для нових досягнень. Нагадаємо, на Всесвітніх іграх-2005, що проходили в Німеччині, українська збірна була сьомою, завоювавши 21 медаль.
Українці щасливіші за росіян та американців
Дослідники з Британського аналітичного центру New Economics Foundation визнали Коста-Ріку «найзеленішою та найщасливішою» країною світу, повідомляє «Українська правда». Україна ж опинилася на 95-му місці, випередивши Росію (108-ме місце) та США (114-те місце). При упорядкуванні рейтингу експерти враховували такі чинники, як очікувана тривалість життя, задоволеність жителів країни своїм способом життя, а також екологічне становище в країні. Зокрема, за даними опитування, 85% мешканців Коста-Ріки задоволені своїм способом життя, а очікувана тривалість життя місцевих жителів склала 78,5 років. Усього в рейтингу зазначено 143 країни. У першій десятці опинилися країни Латинської Америки та Азії — Коста-Ріка, Домініканська республіка, Ямайка, Гватемала, В’єтнам, Колумбія, Куба, Сальвадор, Бразилія та Гондурас. Цікаво, що до 50-ки найщасливіших країн потрапили лише дві розвинуті — Нідерланди (43-тє місце) та Мальта (44-те місце). З колишніх же країн СРСР найвище місце у позитивному рейтингу посіла Молдова (32-га позиція). На 34 місці — Таджикистан, на 45 — Узбекистан, на 48-му — Вірменія і на 61-му — Киргизія. Великобританія за показниками щастя посіла 74-те місце, а Австралія — 102. Останню, 143-ту сходинку віддали Зімбабве.
Вихлопні гази знижують інтелект дітей
Проживання біля дороги з інтенсивним вуличним рухом може відбитися на інтелекті вашої дитини, стверджують учені, повідомляє «Здоров’я України». Експерти надали докази на підтримку теорії, що проживання в бідних районах міста може зашкодити мозку, що розвивається. Вчені досліджували 249 дітей жительок Нью-Йорка, які впродовж 48 годин під час останнього триместру вагітності ходили з монітором повітря, прикріпленим до рюкзака. Всі вони проживали в бідних районах північного Манхеттена і південного Бронкса. Жінки піддавалися різному рівню забруднюючих повітря агентів, типових для міського середовища, переважно від вихлопів автомобілів, автобусів та вантажівок. У віці п’яти років дітям учасниць експерименту запропонували пройти тест на IQ. Ті діти, які ще в утробі найбільше зазнали впливу забрудненого повітря, набрали в середньому на чотири-п’ять балів менше, ніж діти, які отримали меншу дозу забруднюючих агентів. Це досить велика різниця в коефіцієнтах, здатна відбитися на успішності в школі, заявила провідний автор дослідження лікар Фредеріка Перера (Frederica Perera), директор Центру дитячого здоров’я округу Колумбія.
Лікар Майкл Емсолл (Michael Msall), педіатр із Чикагського університету, США, який не брав участі в дослідженні, заявив, що ці дані не означають, що «діти, які проживають у забруднених містах, не зможуть навчитися читати та писати». Але вони вельми недвозначно вказують на те, що вам зовсім необов’язково жити навпроти заводу, щоб зіткнутися з ризиками, пов’язаними із забрудненням повітря, а звичайне міське повітря може бути небезпечніше, ніж вважалося раніше.