Де встановити пам’ятник Гурченко?
Нещодавно в Харкові неофіційно тільки для журналістів скульптор Сейфаддін Гурбанов презентував свою гордість — бронзову фігуру на повний зріст знаменитої харків’янки Людмили Гурченко. Актриса зображена в образі своєї героїні з фільму «Карнавальна ніч», коли вона співала пісеньку «5 хвилин». Фотографії для роботи майстру з особистої колекції надав мер Харкова Михайло Добкін, а ескізи й уже готову скульптуру, на запевнення Гурбанова, Людмила Гурченко вже схвалила. Бронзову скульптуру було негласно вирішено встановити в самому центрі, біля будівлі Харківського театру опери та балету імені Лисенка на святкування дня міста — 23 серпня. Однак майже в останню мить міська влада передумала ставити фігуру біля театру, а саме рішення про встановлення визнали необачним. На думку Георгія Селіхова, директора театру імені Лисенка, питання про те, де встановлювати той чи інший пам’ятник, треба вирішувати з фахівцями, а біля оперного театру доречніше було б встановити скульптури тих людей, які дійсно мають до нього відношення. Наприклад, Борис Гмиря, який тут починав свій творчий шлях. Іван Козловський, Євгенія Мірошниченко або Микола Лисенко. Є й абсолютні противники встановлення пам’ятника Гурченко, оскільки вважають, що це блюзнірство, встановлювати статую людині ще за її життя. Куди встановити пам’ятник Гурченко, чиновники, художники, скульптори й театральні діячі обговорювали спільно. Як варіант, розглядалася можливість встановлення скульптури у дворі гімназії, де майбутня актриса колись училася, або створення алеї знаменитих харків’ян у якому-небудь парку. Щоб надалі більше не було подібного конфузу, як у фільмі «Приморський бульвар», коли вже створену фігуру коня цілими днями возили містом сюди-туди, бо вона ніде не вписувалася в міський ландшафт, у Харкові вирішено створити постійно діючу худраду. Хоч би як там було, але статуя актриси залишилася незатребуваною, й подальшу її долю вирішуватимуть на наступному засіданні худради, призначеному тільки на вересень. Найбільше з цього приводу переживає автор скульптури Сейфаддін Гурбанов, який уже запросив на відкриття пам’ятника Людмилу Марківну, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Вдалося зупинити контрабанду ікон
Дев’ять старовинних українських ікон, деякі з яких вважаються історичними та культурними пам’ятками, днями намагався вивезти з країни громадянин Італії. Як повідомила «Дню» прес-група управління СБУ в Донецькій області, ікони зловмисник збирався переправити до Німеччини у вигляді контрабанди, схованої в його особистих речах. Як з’ясувалося під час слідства, цінності контрабандист-невдаха придбав на одному з ринків у м. Луганську, після чого сховав їх у валізах і умисно приховав їхню наявність при проходженні митного контролю в донецькому аеропорту. Однак при огляді його багажу митники випадково виявили дерев’яну ікону «Богоматір Тихвинська», яка, згідно з експертним висновком Донецького обласного художнього музею, має історичну й культурну цінність як справжній витвір іконопису кінця 19 століття. В аеропорт відразу ж були викликані правоохоронці, й стосовно згаданої особи слідчий відділ Управління СБ України в Донецькій області порушив кримінальну справу за ч. 1 ст. 201. Ця стаття передбачає покарання за контрабанду культурних і історичних цінностей через митний кордон України, внаслідок чого злочинець може отримати від трьох до семи років позбавлення волі з конфіскацією предметів контрабанди. Наразі слідство в цій справі триває, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Закарпатці станцюють на «Фестивалі миру»
Вихованці ужгородської дитячої спортивно-хореографічної студії «Вікторія» представлятимуть Україну на «Фестивалі миру», який відбудеться в Японії восени. Мета цього заходу — пропагувати утвердження миру на Землі. Щороку до Японії приїжджають діти з постраждалих регіонів від стихійних лих, воєнних дій тощо. Цього разу обрали закарпатців, оскільки область неодноразово потерпала від повеней. Як повідомили в прес-службі Закарпатської облдержадміністрації, нині в складі колективу «Вікторія» — 20 дітей віком до 12 років. Під час поїздки до Японії закарпатські танцюристи зустрінуться зі своїми однолітками в школах японського міста Міазакі. Поїздка відбудеться за фінансової підтримки Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України та Закарпатської облдержадміністрації, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.
Оголошено новий дитячий конкурс
1 вересня стартує Всеукраїнський конкурс вихованців дитячих будинків України «Велике серце маленького життя» на тему «Духовний початок: надії та мрії». Члени оргкомітету проекту звернулися до всіх українських сиріт із закликом надсилати до Києва малюнки, вишиванки, роботи з бісеру й зерна, а також прозові та поетичні твори на біблійну тематику за адресою: 04208, Київ, пр. Правди, 88-б, соціальний центр мікрорайону «Перспектива — Виноградар». Змагатися за перемогу будуть діти від 3 до 17 років у чотирьох вікових категоріях та двох номінаціях — з образотворчого мистецтва та літературних творів. Діти, чиї роботи будуть визнані кращими, отримають банківські рахунки та подальший офіційний патронат ГК «ФОКСТРОТ». Найцікавіші письмові роботи будуть опубліковані у дитячому журналі «Вулик». Аби не образити нікого, організатори вирішили, що кожний дитячий заклад за участь у конкурсі отримає безплатну річну підписку на пізнавально-розважальний журнал «Вулик» та поповнить свою шкільну бібліотеку книжкою Олександра Жовни «Маленьке життя». Конкурс проходить в рамках соціального проекту «Велике серце маленького життя», ініційованого Групою компаній «Фокстрот», підтриманий Українською православною церквою та трьома міністерствами (Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерство освіти і науки України, Міністерство культури і туризму України), який має на меті розвивати особливі творчі якості кожної дитини, позбавленої батьківського піклування. Реалізація проекту розпочалася навесні 2006 року зйомками фільму «Маленьке життя», який, по завершенню зйомок, буде показаний по дитячих будинках України й серед представників регіонального бізнесу. Зібрані кошти будуть передані до дитячих будинків.
«Соціальний проект «Велике серце маленького життя» демонструє унікальне поєднання можливостей бізнесу, громади, церкви та держави задля шляхетної та потрібної справи — розвитку духовності кожної дитини, — зауважила заступник Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту України Тетяна Кондратюк. — Ця ініціатива особливо актуальна в усі часи, але особливо у рік захисту прав дитини, яким, за ініціативою Президента України, є 2006 рік».
«Політичний» шахрай
В Запоріжжі до рук зловмисника потрапила 81-річна пенсіонерка. Вдень в її квартиру подзвонив молодий чоловік. Він представився членом знаної та популярної у регіоні партії. Посвідчення молодик не пред’явив і імені не назвав. Чоловік пояснив, що партія, яку він представляє, абсолютно безкоштовно виділила пенсіонерці телевізор та холодильник. Правда, за доставку жінка повинна сплатити 129 гривень. Вмовляти бабусю довго не прийшлося: довірлива жінка одразу дістала з шафи необхідну суму, не приховуючи при цьому свій «тайник» від незнайомця. Зловмисник попросив принести води. А потім швидко розпрощався та зник. А разом з ним із шафи зникла і сумка з усіма збереженнями — близько 10 тисяч гривень. За цим фактом правоохоронці проводять розслідування, повідомляє Центр громадських зв’язків УМВС України в Запорізькій області. Наразі невідомо чи це перша жертва шахрая. Поки чоловік перебуває у розшуку, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Кожний дев’ятий нещасний випадок — на дорозі
Дорожньо-транспортні пригоди відносяться до неприродних причин смерті і посідають 4 місце після загибелі від випадкових отруєнь, дії алкоголю та самогубств. Минулого року в Харківській області з цих причин загинуло 4157 осіб, що становить 8,9% від загальної кількості померлих. У результаті ДТП загинуло 476 осіб, або кожний 9-й із загальної кількості померлих внаслідок нещасного випадку. Якщо в першому півріччі минулого року по області в ДТП загинуло 195 осіб, то за минулі 6 місяців 2006 року цей показник збільшився до 226. Як свідчить статистика, жінки на дорогах поводяться більш обережно, оскільки серед загиблих переважають чоловіки працездатного віку — 160 осіб. У половині випадків ДТП, що призводять до смерті, трапляються з пішоходами, а третина — це загиблі, які знаходилися у легкових автомобілях. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року відзначається зменшення вдвічі кількості загиблих дітей під колесами автомобілів. Таким чином, хоча в загальній кількості померлих від нещасного випадку частка загиблих у ДТП не така вже й висока, саме в цих випадках гине найактивніша частина населення, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.