Завдяки «морозним» канікулам локачинці утеплюють школи
Уже дві школи Локачинського району, на Волині, скористалися незапланованими «морозними» канікулами. Так сталося, що замінити старі вікна в школі й дитсадку села Бубнів, як це в нас заведено, не встигли, тому надолужують прогаяне нині. Старі вікна із щілинами демонтовано і встановлено 36 сучасних енергозберігаючих вікон. Роботи профінансували підприємство «Волиньзернопродукт» та місцевий бюджет. 30 вікон, але коштом благодійного фонду голови Волинської ОДА Бориса Клімчука «Рідна Волинь», замінено й у школі села Конюхи. Водночас фонд обіцяє ще й відремонтувати дах у спортзалі та встановити біля освітніх установ села вуличне освітлення. До Конюх також відремонтують дорогу. У цьому запевнив Борис Клімчук, який побував і в Конюхах, і в Бубнові, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
Червоний Хрест України закликає бізнес поділити його цінності
Для обслуговування 400 тисяч обездолених не вистачає волонтерів. Із кожним роком на Землі збільшується кількість стихійних лих, катастроф, надзвичайних ситуацій. Ще одна особливість сучасності — світ старішає. Надавати допомогу тим, хто її найбільше потребує — це місія Товариства Червоного Хреста, яке заснували 1918 року для допомоги біженцям, військовополоненим, інвалідам, дітям-сиротам, а також для боротьби з голодом та епідеміями. Нині ця організація є провідною у своїй гуманітарній місії у всьому світі. Нещодавно Червоний Хрест підписав із компанією «Кока-Кола Беверіджес» угоду про партнерство. Співпраця між цими організаціями розпочалася ще три роки тому, коли в Україні був спалах грипу H1N1 (організації поширювали в країні медичні препарати). Також 2010 року, коли Західна Україна потерпала від повені, «Кока-Кола» доставила 60 тисяч літрів води.
— За останні десятиліття кількість надзвичайних ситуацій як природного так і техногенного характеру значно зросла. Реальність така, що жодна держава світу не може впоратися з наслідками самостійно, — сказав президент товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко. — Сподіваюся, в нас буде другий етап у співпраці: можливо, працівники «Кока-Коли» надихатимуть інших людей ставати волонтерами. Тому що працівників у нас дуже мало, а запит зростає щодня. В Україні близько 400 тисяч одиноких людей, інвалідів, соціально незахищених громадян, які потребують нашої опіки. Патронажних сестер не вистачає, тому у нас знайдеться робота для кожного.
За словами генерального директора компанії «Кока-Кола «Беверіджес Україна» Жана-Ноеля Рено, залучення їхній співробітників до волонтерської діяльності — це частина корпоративної соціальної відповідальності бізнесу.
— Участь у соціальних проектах — це частина параметрів, за якими ми оцінюємо рівень професіоналізму співробітника, — сказав пан Рено.
Червоний Хрест України та компанія «Кока-Кола» сподіваються, що їхній крок «надихне на роздуми» багатих людей України, і вони також братимуть участь в допомозі найменш захищеним громадянам. Це стосується як матеріальної допомоги, так і участі в безпосередньому патронажі. Адже, за словами Івана Усіченка, найбільш милосердними в Україні нині є найбідніші: коли торік їхня організація збирала кошти для допомоги постраждалим від цунамі в Японії, 90% від усіх грошей надійшли від пенсіонерів, які здавали по 20—30 гривень, повідомляє Оксана МИКОЛЮК, «День»
Розлучення виявилося шкідливішим для здоров’я молодших
Доцент соціології Хуей Лю проаналізувала дані опитування про стан здоров’я 1282 учасників довгострокового національного дослідження Americans’ Changing Lives. Зокрема, її цікавила різниця в рівнях здоров’я учасників, які залишалися в шлюбі впродовж 15 років дослідження, і тих, хто за цей час розлучився, ідеться в прес-релізі Мічіганського державного університету. На підтвердження висновків попередніх робіт з’ясувалося, що загалом одружені й заміжні люди можуть похвалитися кращим здоров’ям, ніж розлучені. При цьому виявилося, що шукана різниця то більша, що менший вік, у якому пережито розлучення. Так, наприклад, у людей, розлучених у віці від 35 років до 41 року, проблем зі здоров’ям виявилося значно більше, ніж у розлучених з 44 до 50 років. Схожа залежність простежувалася й у інших вікових групах. При цьому рівні здоров’я тих, хто був у шлюбі або неодружений протягом усього періоду дослідження, практично не різнилися, тобто на самопочуття впливав не сам шлюб, а розлучення, повідомляє medportal.ru.
Небайдужий мислитель вітчизняного краєзнавства
Є люди, які за життя стають певними символами. Для Житомира таким є відомий краєзнавець Георгій Мокрицький. На відзначення його 60-річного ювілею до концертної зали облтелецентру минулого вівторка прийшло кілька сотень людей. За словами самого бенефіціанта, разом із братом Сергієм він із дитинства почав збирати матеріали з історії міста, вирізав із газет публікації на ці теми. Закінчивши виш, сам почав працювати у пресі (давно має звання «Заслужений журналіст України»), публікувати в газетах (у тому числі в співавторстві з іншими краєзнавцями) різноманітні розвідки. Заснувавши краєзнавче видавництво «Волинь», він почав писати й випускати книжки про історію та визначні місця рідного краю — нині їх на його рахунку вже шістдесят одна, в тому числі — два томи унікальної «Енциклопедії Житомира» («День» про неї писав). Особливою популярністю, в тому числі серед гостей із інших міст, користуються його екскурсії. Заслуги Г. Мокрицького гідно оцінені місцевою владою. Та, мабуть, до одного з найвищих визнань можна віднести слова одного з гостей, який сказав, що пан Георгій — це, в першу чергу, небайдужий мислитель краєзнавства. Звісно, можна було би «скинути оберти», але, як сказав сам ювіляр, у нього ще не реалізовані грандіозні плани — зокрема, пишуться ще два томи «Енциклопедії Житомира», для туристів готується книга «Цікава Житомирщина», ведеться робота й над фотоальбомом «Житомир», повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.