Свідоцтво про перевезення тварин Україною коштуватиме 18 грн
На початку січня набула чинності Постанова КМУ про затвердження переліку платних послуг, які надає Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України, а також органи та установи, що належать до сфери її управління. Про це повідомили УНН з посиланням на прес-службу Державної ветеринарної та фітосанітарної служби. Зокрема, видача ветеринарного свідоцтва для переміщення товарів і живих тварин територією України коштуватиме 18,09 грн. А вартість ветеринарно-санітарного паспорта на тварину становитиме 51,29 грн. При вивезенні продукції за кордон доведеться придбати міжнародний ветеринарний сертифікат за 14,85 грн. Карантинний сертифікат на партію вантажу коштуватиме 38,8 грн.
Рятувальники Тернопільщини визволили з-під криги родину лебедів
Через теплі зими зимівля білих лебедів у наших краях уже не є чимось дивовижним, проте часто в цей час вони потребують нашої допомоги. Так, на початку цього тижня рятувальники Кременецького райвідділу МНС України в Тернопільській області визволили шістьох білих лебедів, які потрапили до крижаної пастки на ставі у селі Кімната Кременецького району. Як повідомили в прес-службі МНС України в Тернопільській області, птахи перелітали з однієї водойми до іншої, але коли через різке зниження температури став почав швидко замерзати, лебеді не змогли звільнитися з-під льоду. Місцеві жителі викликали рятувальників. Після доброї справи вони розповіли, що пернаті почуваються добре, поселившись на озерці в селі Великі Бережці цього ж району, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Злиття галактик не було причиною їхнього збільшення
Злиття однакових за розміром галактик не було причиною для утворення великих спіральних галактик під час «юності» Всесвіту, повідомляє «Газета.Ру» з посиланням на РІА «Новости», яке в свою чергу посилається на матеріали щорічної конференції Американського астрономічного співтовариства в місті Остін. Група учених під керівництвом Тіма Вайнцирля з університету штату Техас у місті Остін (США) виявила, що безліч великих галактик існували в ранньому Всесвіті і без частих зіткнень та злиття, вивчивши світлини, отримані орбітальною обсерваторією Габбл під час огляду неба GOODS. Вайнцирль і його колеги вивчили 166 великих галактик із колекції GOODS, які сформувалися за 2—3 мільярди років після Великого Вибуху. У цих галактиках міститься від 50 мільйонів до 500 мільярдів сонячних мас (для порівняння, наш Чумацький Шлях дорівнює близько 80 мільйонам мас Сонця). Астрономи з’ясували, що 60% стародавніх зоряних «мегаполісів» містять в собі дископодібний об’єкт — відносно щільне скупчення матерії. Це свідчить на користь того, що дані галактики вже були спіральними чи готувалися відростити рукави. За оцінками дослідників, у таких галактик було уп’ятеро більше шансів виявитися спіральними, в порівнянні зі скупченнями зірок аналогічних розмірів у сучасному Всесвіті.
Учені перевели на хвилину вперед «Годинник Судного дня», який відраховує час до ядерної катастрофи
«Годинник Судного дня», який відраховує час до ядерного катаклізму, у вівторок було переведено на хвилину ближче до півночі; зараз стрілки годинника показують 11.55, повідомляє «Газета.Ru» з посиланням на Бі-Бі-Сі. Рішення про переведення годинника пов’язане з «неадекватним прогресом» у ядерній і кліматичній сферах, пояснили автори проекту — колектив наукового часопису The Bulletin of the Atomic Scientists. На їхню думку, в останній рік людство провалило завдання контролю за поширенням ядерної зброї. Як пояснив член ради спонсорів наукового часопису Джаянта Дханапала, якщо покращуються відносини Росії та США в ядерній сфері, то про інші країни такого сказати не можна. Дханапала пояснив, що занепокоєння викликає провал у переговорах про цілковиту заборону ядерних випробувань між США, Китаєм, Іраном, Індією, Пакистаном, Єгиптом та Ізраїлем. «Годинник Судного дня» було створено 1947 року, відтоді його переводили 21 раз. Востаннє стрілки годинника змінили позицію 2010 року, причому їх перевели на хвилину назад — у положення «за шість хвилин — Судний день». Найближче положення до півночі — «за дві хвилини — північ» — годинник показував 1953 року, коли Радянський Союз і США випробували термоядерні бомби.