Дорога до школи
10 благодійних портфелів до нового навчального року приготував Одеський благодійний фонд «Дорога додому». Призначені вони тим, хто, можливо, не дуже радий 1-му вересню та початку навчального року з причин економічних або соціальних. Це діти — учасники літніх програм фонду. Серед них — учні одеських інтернатів та шкіл, а також «діти вулиці» (так, наприклад, 14-річний Андрій живе сам, знімаючи квартиру на зароблені гроші з продажу газети «Дорога додому»). Керівництво програми «Соціальний патруль» (жовтий мікроавтобус дедалі частіше помітний на вулицях міста) сподівається, що подібні акції допомагають залишатися в руслі все ж «дитячого» ритму життя. У портфелі — щоденник, зошити, укомплектований пенал, індивідуальні подарунки, та й самі рюкзаки — новенькі, з модними зав’язочками та кишеньками, і пахнуть незнаним, повідомляє Тетяна МУХІНА.
Якщо вам відомі діти, які з тих чи інших причин не пішли до школи 1 вересня (немає документів, немає грошей на форму, нікому відвести тощо), телефонуйте до Фонду «Дорога додому», і ми спробуємо допомогти кожній дитині знайти дорогу до школи та до друзів. (048)777 20 76.
Луганськ готується до призову
Курс допризовної підготовки юнаків тривалістю не менше 140 годин введуть у навчальних закладах Луганщини. План заходів щодо удосконалення допризовної підготовки юнаків затверджено розпорядженням голови облдержадміністрації Олександра Єфремова на 2004-2005 навчальний рік. Як повідомила прес-служба Луганської облдержадміністрації, курс вводиться з метою всебічного розвитку молоді та належної підготовки до служби у Збройних Силах України. Згідно з планом, у січні наступного року в навчальних закладах області відбудеться місячник оборонно-масової роботи. У квітні наступного року з юнаками проводитимуть навчально-польові збори, з січня до травня — відбір і підготовка юнаків для вступу до вищих військових навчальних закладів. Також продовжать практику проведення обласних, міських і районних спартакіад, змагань із військово-прикладних видів спорту, ігор оборонно-масової та військово- патріотичної спрямованості, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Ще на одного невідомого солдата менше
У селі Діброва (Малинський район Житомирщини) в урочистій обстановці пройшла церемонія перепоховання праху 15-ти воїнів Червоної Армії, що загинули неподалік від цих місць в боях проти німецько-фашистських військ, які рвались до Києва. Після панахиди в місцевій церкві святого Олександра Невського дві труни з останками солдатів були пронесені вулицями села і з військовими почестями поховані в братській могилі у його центрі. Місце їхнього можливого знаходження, розповів «Дню» голова військово-патріотичного об’єднання «Пошук» Павло Шмуневський, було встановлено на підставі місцевих бувальщин про солдатське поле, що було в розташованому поблизу лісі, які спочатку вважалися легендами. А в бувальщинах цих ішлося про жорстокий бій на пшеничному полі, в якому в 1941 році полягли десятки, якщо не сотні наших солдатів. Тоді місцеві селяни просто присипали їх землею й перестали сіяти хліб на цьому полі, на якому згодом виріс самосійний ліс. Серед знайдених останків так званий смертний медальйон, у якому містилися дані про прізвище, ім’я та місце, звідки призивався, зберігся тільки в одного солдата, Теофіла Бушми із села Гуска, що недалеко від Діброви. Члени об’єднання розшукали племінника, онуків і правнуків воїна, який вважався пропалим безвісти. Вони також були присутні на церемонії та не приховували сліз, коли прах рідної людини разом iз прахом його бойових товаришів опускали в могилу. І тепер в ній покоїться 90 воїнів, що загинули в ту війну. Загалом, із слів П.Шмуневського, пошуковиками знайдено останки близько 16 тисяч загиблих солдатів і репресованих людей, з них більше 14 тисяч — розстріляні німцями в концтаборі Богунія на околиці Житомира. Завдяки смертним медальйонам імена були повернені 110-ти солдатам, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Планета «Харків»
До 350-річчя Харкова мер міста Володимир Шумилкін нагородив деяких жителів Харкова відзнакою «За старанність». Серед нагороджених: енергетики, письменники, банкіри та журналісти, промисловці та громадські діячі. Особливу увагу до себе привернуло нагородження Людмили Чорних, наукового співробітника Кримської астрофізичної обсерваторії, яка ще в 1987 році відкрила нову планету, і лише нещодавно планета отримала назву «Харків» — на честь ювілею міста. Мала планета Харків розташована між Марсом і Юпітером і має всього близько 10 кілометрів у діаметрі. Зі слів астронома Людмили Чорних, астероїду чотири з половиною мільярди років — це вік Сонячної системи, а відстань від міста Харкова до небесного тезки — приблизно п’ятсот мільярдів років. Було дуже важко отримати згоду на прийняття назви для зірки, оскільки Планетний центр — дуже велика організація, що складається з астрономів практично всіх обсерваторій світу, які спостерігають і затверджують назви. Якщо хоч би один член із цієї комісії буде проти, назву відхилять. Підбиваючи підсумки, Володимир Шумилкін усім побажав одного — щоб нащадки, розглядаючи історію 350-літнього Харкова, не робили це з мікроскопом, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.