Увага: залізничний переїзд
У зв’язку з нещодавніми трагічними подіями в Одеській області, коли локомотив збив автобус, у Харківській області вирішили провести десятиденну операцію під назвою — «Увага: залізничний переїзд». Завдання Державтоінспекції полягало в тому, щоб перевірити як стан самих переїздів, так і дотримання правил дорожнього руху харківськими водіями. Востаннє велика аварія на залізничному переїзді в Харківській області сталася в березні минулого року. Тоді на переїзді, який не охороняють, неподалік біля села Вільшанка Чугуївського району товарний поїзд збив авто з людьми. У Харківській області нараховується 427 переїздів, які не охороняють, при цьому охороняють, тобто переїзди обладнані шлагбаумами, уп’ятеро менше. Під час проведення операції Державтоінспекція, яка перевірила всі переїзди, виявила 185 порушень правил перетину залізничних переїздів саме з боку водіїв, які проїжджають на закритий шлагбаум, або на червоне світло. Як повідомив Дмитро Христофоров, начальник відділу УДАІ УМВСУ в Харківській області, складено 65 протоколів на посадових осіб, які відповідають за утримання й обладнання дорожніх переїздів, а також направлено 124 розпорядження до організацій, які несуть відповідальність за стан переїздів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Тернопіль розвиває ерудицію
У Тернополі упродовж 2003—2004 років проходить ігровий фестиваль, започаткований Ярославом Голдою, учасником міжнародної олімпіади інтелектуальних ігор. Першим етапом став чемпіонат із розв’язування кросвордів. Ярослав Володимирович обходив тернопільські загальноосвітні школи, розповідав старшокласникам про особливості розв’язування кросвордів, головоломок, різні комбінації «хрестиків-нуликів» (серед професіоналів ця гра називається «гомоко»). Перший етап тривав місяць. Він проходив серед школярів, студентів і виявив найбільш ерудованих юних тернопільців. Відтак були інші етапи — з розв’язування головоломок — гомоко, кросворди, спортивний бридж, інші. Провівши сім етапів фестивалю, нині Ярослав Голда готує два інтелект-тури, які стануть підсумком попередньої роботи. Взяти участь у десятиденному інтелект-турі (перший проходитиме в червні в Карпатах, другий — у серпні в Криму) — зможуть діти з батьками, підлітки, старші 14 років, студенти, а також люди, які хочуть активізувати свій розумовий потенціал і поєднати відпочинок фізичний з розумовою діяльністю, повідомляє Тетяна БОЙКО, Тернопіль.
Для атипової пневмонії кордон закритий
У зв’язку з наближенням літнього періоду, коли можливість зараження вірусними хворобами зростає, і після періодичних спалахів атипової пневмонії в країнах Азії, харківська влада вирішила серйозно підготуватися до таких можливих прикрощів. Відтепер, за розпорядженням керівництва Харківської обласної державної адміністрації, на всіх прикордонних пунктах області проводитимуть навчання із виявлення вогнищ небезпечних вірусів. Першою ластівкою став митний пункт «Гоптівка», через який нині напередодні літнього періоду проходить близько 1,5 тисячі машин. А до розпалу сезону очікується збільшення цієї цифри до 6000. Таке скупчення людей і машин може неминуче призвести до виникнення вогнищ захворювань. Тому сьогодні митники, епідеміологи та прикордонники відпрацьовують спільні дії на випадок виявлення вогнища небезпечного захворювання в прикордонній зоні. Навчання максимально наближені до реальних. Машину, в якій нібито їде переносник небезпечного захворювання, затримують митники, а потім відправляють до місцевого медпункту. Там лікарі проводять попереднє обстеження на виявлення захворювань. За машиною швидкої допомоги одразу з’являється автомобіль знезаражуючої бригади. Епідеміологи кажуть, що навчання проходять відмінно, хоча в реальних умовах на кордоні, коли існує справжня загроза, працювати не доводилося, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Виявлено підробні компакт-диски
Співробітники податкової міліції після перевірки одного з музичних магазинів у Шевченківському районі Києва вилучили понад 1,5 тис. контрафактних компакт-дисків на суму близько 250 тис. грн. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на Головне управління податкової міліції ДПАУ, на компакт-дисках із записами вітчизняних і іноземних виконавців контрольні марки були підробними. «Податківці зауважили, що голограма нечітка, номери повторювалися і не відповідали виробнику. Як з’ясувалося після проведення експертизи, назви виконавців на марках були стерті, і замість них нанесені нові», — розповів начальник податкової міліції Шевченківського району Києва Віктор Білик. Маніпуляції з марками, за інформацією управління, здійснювали з метою економії на придбанні авторських прав. Тобто комерсанти купували право на тиражування недорогого альбома, а з допомогою спеціального обладнання змінювали надпис на ім’я популярного виконавця. На даний момент, як повідомляє управління ДПАУ, вся контрафактна продукція вилучена, встановлюється коло людей, причетних до цього незаконного бізнесу.