Із вогню врятовано 31 особу
20 квітня близько восьмої години вечора в чергову частину Головного управління МНС України у м. Києві надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку по вулиці Кондратюка, 4-б. Пожежа виникла на 9-му поверсі житлового будинку в кімнаті однієї з квартир. Першим на місце трагедії прибув черговий караул самостійної державної пожежної частини № 25 з охорони Оболонського району м. Києва. Оцінивши обстановку, начальник караулу, лейтенант внутрішньої служби Є. Скок викликав додаткові сили — люди в сусідніх квартирах були відрізані від шляхів евакуації. Завдяки професійним, рішучим і оперативним діям київських пожежників з вогняної «пастки» було врятовано та евакуйовано 31 особу, серед яких — семимісячна дитина; припинено розповсюдження вогню на сусідні квартири. Під час гасіння пожежі було виявлено труп чоловіка. Як повідомляє Головне управління МНС України у м. Києві, на гасінні пожежі було задіяно 14 одиниць техніки та 50 рятівників. За попередніми висновками, причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем.
Шкільний музей Чорнобиля
У Кіровоградській школі №31 створено музей, присвячений подіям на ЧАЕС. Завдяки вчительці Тетяні Зайцевій (на фото), у ньому вдалося зібрати чимало експонатів. Напередодні 18-ї річниці аварії музей відвідали ліквідатори, представники обладміністрації, держадміністрації, а також громадські організації «Союз Чорнобиль України» й обласної партійної організації «Союз. Чорнобиль. Україна», які доповнили міні-музей новими експонатами
Найактивнішому студенту — стипендію від Червоного Хреста
Протягом минулого року дохід Харківської обласної організації товариства Червоного Хреста збільшився в 1,7 разу за рахунок внесків понад 300 тисяч своїх членів. Щоб залучити студентську молодь, працівники Червоного Хреста вирішили заснувати стипендію для найактивнішого студента. На думку голови обласної організації, Олександра Бондаря, членство — це швидше психологічний момент, оскільки кожен повинен відчути, що прилучився до тієї допомоги, яку надає Червоний Хрест потребуючим. А те, що Харків — студентське місто, сприяє розвитку ідеї залучення молоді до добродійної справи медиків. На даний момент уже в усіх вищих навчальних закладах Харкова триває робота із залучення нових членів. Планується, що це буде невелика щомісячна, але приємна 25-гривнева добавка до мізерного бюджету студентів, а можливо, й разова в розмірі 250— 300 гривень. Щоправда, в останньому випадку — лише для малозабезпечених, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Злодії «розрядили» автомат
Це коштувало Полтавському місцевому управлінню «Приватбанку» 182 тисячі гривень. Адже мова не про автомат Калашникова, а про банкомат. Пограбування прохідної, колись абсолютно «режимного» об’єкту, котрий і досі називається «Полтава 4»(тут розташовані військовий аеродром для важких бомбардувальників і містечко дислокації його обслуги та льотчиків з їхніми сім’ями) сталося пізно вночі. Прохідна давно вже не охороняється. Злодії змогли відмичками відкрити двері послідовно трьох кімнат, а потім — сейф, де зберігалися банкоматівські гроші. Зроблено це було віртуозно, за лічені хвилини, що викликає подив, адже зазвичай самі банківські фахівці відкривають сейф хвилин за сорок. Ще однією загадкою, принаймні для журналістів і пересічних полтавців, стала та обставина, що самі працівники банку звернулися до міліції і повідомили про злочин тільки опівдні наступного дня. Кажуть, все не могли підрахувати збитки, повідомляє Віталій ЦЕБРІЙ , Полтава.
Безробітних пошлють... на цвинтар
У травні за розпорядженням луцького міського голови Антона Кривицького з кожного мешканця обласного центру Волині буде братися по 20 копійок своєрідного «цвинтарного» податку. Ці кошти, мізерні для конкретної людини, але в сумі значні для міста, мають піти на облаштування занедбаних могил на міських кладовищах. Наводити ж порядок у ході громадських робіт мають безробітні, які стоять на обліку у центрі зайнятості. Соціальний захист, на думку луцького міського голови, досяг вже таких меж, що гроші отримують і люди, які не працюють. При цьому у місті є тисяча вакансій, але у черзі за роботою — аж три тисячі громадян. Отож, Антон Кривицький і розпорядився «стрункими шеренгами, в робочих рукавицях, з лопатами і граблями» відправляти безробітних на облаштування могил, повідомляє Наталія МАЛІМОН , Луцьк.