Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

26 листопада, 2003 - 00:00

Закарпатські землі — найдорожчі в Україні

Цього року в регіоні продали земельних ділянок несільськогосподарського призначення на 8,3 мільйона гривень. Вісім районів із продажу землі виконали заплановане щодо надходжень до бюджетів. Попит на землю в краї зростає. А відтак підвищується ціна. Як повідомив начальник управління земельних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації Василь Шимон, вартість землі в нашому краї суттєво вища, ніж в інших областях. За квадратний метр тут викладають 13,8 грн., а в середньому по Україні — 8,9 гривні. Головними факторами, що стимулюють процес приватизації земель несільськогосподарського призначення, на думку В. Шимона, є стабілізація соціально-економічної ситуації та поява нового Земельного кодексу, який гарантує право на власність ділянки. Право на земельну власність отримали 122 тисячі закарпатців. Всього розпайовано 159 тисяч га колишніх колгоспних угідь. Сертифікати на право земельної ділянки отримали майже всі краяни. 68 відсотків із них замінили сертифікати на державні акти. До кінця року, запевнив Василь Шимон, виготовлять ще 17 тисяч державних актів, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

Сумські тролейбусники відмовляються возити ввечері «повітря»

Керівництво ДКП «Сумське тролейбусне управління» виступило з пропозицією скоротити час перебування на вулицях міста своїх транспортних засобів до восьмої години вечора, бо опісля вони їздять фактично порожніми. Робота за цих умов завдає підприємству великих збитків, адже його виручка у вечірній час і наполовину не покриває собівартості поїздок. Зважаючи на це, тролейбусники збираються просити дозволу в міської влади скоригувати графіки руху тролейбусів таким чином, щоб, переставши возити «повітря», звести у вечірній час свої збитки до мінімуму. При цьому вони запевняють, що пасажири від такої пертурбації не постраждають: їх завжди раді прийняти в свої салони водії маршруток та таксі, яких усього в Сумах налічується близько 600 одиниць, повiдомляє Сергій ХАНІН , Суми.

Завтра Реріхи приїдуть до Енергодара

В Енергодарі Запорізької області в Художньому виставковому залі 27 листопада відбудеться урочисте відкриття виставки картин Миколи Костянтиновича та Святослава Миколайовича Реріхів. Роботи- оригінали визнаних у всьому світі діячів культури представив Московський міжнародний центр Реріхів. До уваги глядачів буде представлено 70 картин відомих художників. Із них 60 — це відома серія «Гімалаї» Миколи Реріха, яка з’явилася на світ під час безпрецедентної у світовій історії експедиції до Центральної Азії, здійсненої сім’єю Реріхів у 1925 — 1928 роках, незважаючи на численні перешкоди життєвого та політичного характеру. Сучасний глядач уже не відчуває шоку перед творчістю Реріхів, до їхніх картин звикли, і поняття «реріхівський пейзаж» стало не менш пізнаваним і значущим, ніж, скажімо, пейзаж «левітанівський». І все-таки… Хто вони, ці ні на кого не схожі співрозмовники наші, хто вони, ті, що розмовляють з нами прекрасною мовою небачених барв та нечуваних східних легенд? З чого складалися дні і роки їхнього земного шляху? Що ж керувало цими людьми, чому вони жили і творили саме так? Виявляється, фактом проведення своєї експедиції Реріхи виконали древнє буддійське пророцтво… Провідниками у світ Гармонії та Краси стануть досвідчені екскурсоводи з Дніпропетровського Реріхівського товариства. Ознайомлення жителів міста атомників з культурною спадщиною Реріхів стало можливим завдяки засновникам виставки: відділу культури Енергодарської міської ради та Українському ядерному товариству, повідомляє Ірина КАБАЄВА .

Шлюбна ніч — у лікарняному ліжку

Масовою госпіталізацією закінчилося весілля в с. Молодьків Надвірнянського району на Івано-Франківщині. Майже чверть гостей опинилися в інфекційному відділенні місцевої райлікарні. За останніми даними, це 55 осіб з симптомами харчового отруєння, серед них — двоє дітей. Біль у животі і загальну слабкість деякі з гостей почали відчувати у неділю вранці, але звернулися по лікарську допомогу тільки ввечері. Тоді госпіталізованих було троє, а на понеділковий ранок — вже 28. Попередній діагноз медиків: «харчова токсикоінфекція». Найімовірнішими продуктами отруєння, на думку лікарів, могли стати кондитерські вироби, копчені риба і кури, а також грибна юшка. До встановлення причин масового отруєння людей долучилася і надвірнянська міліція. Після проведення слідчо-оперативних заходів її начальник заявив, що міліція не вбачає складу злочину у тому, що сталося. Однак остаточне слово щодо масового отруєння людей все ж має сказати районна прокуратура, повідомляє Тарас ТКАЧУК , Івано-Франківськ.

Газета: 
Рубрика: