Політики не подають приклад харківській молоді
Майже 30% опитаних харківських старшокласників хочуть, щоб у школі з’явилися організації на зразок піонерських, але більше половини виступають проти відродження радянських традицій. Такі результати отримала Харківська обласна організація «Комітету виборців України», провiвши опитування учнів 10 — 11-х класів. Більше половини старшокласників не вірять у те, що громадські організації можуть впливати на політичне життя країни. Але при цьому тільки кожен 20-й зміг назвати хоча б одну молодіжну організацію. Більшість молоді — 70% опитаних — не знаходить серед сучасних політиків прикладів для себе. Що стосується рівня впізнаваності школярами політичних партій, то, за результатами дослідження, вирішальну роль у цих питаннях грає звучна назва, що запам’ятовується, і діяльність партії під час минулих парламентських виборів. Частіше за все, хоч і не у зовсім правильному формулюванні, називалися СДПУ(О), Партія зелених України та КПУ, повідомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.
Крила Коктебеля
У кримському селищі Коктебель проходить науково-практична конференція, присвячена 100-річчю зародження авіації та 80-річчю вітчизняного планеризму. Вона проходитиме до 14 вересня. Конференцію організовано представниками авіабудівних підприємств і авіаційного спорту України та Росії. Як відомо, селище Коктебель, що з післявоєнного часу і до кінця минулого століття називалося Планерське, у становленні вітчизняної авіації відіграло визначну роль. Саме тут у листопаді 1923 року відбулися перші Всесоюзні змагання планеристів. Із багатьох міст країни сюди приїхали творці легких літальних апаратів. З тих пір селище біля синіх скель Кара-Дагу стало справжньою школою планеризму й авіації. Тут літали та представляли свої конструкції Сергій Іллюшин, Олександр Яковлєв, Олег Антонов, Сергій Корольов, Костянтин Арцеулов, Костянтин Яковчук, Сергій Анохін та інші видатні авіатори. Протягом кількох років великих успіхів у Криму досягала команда київських планеристів із КПІ. Там же до війни проводилися і зльоти авіамоделістів, які також давали авіації значне поповнення. На честь успіхів попередніх поколінь романтиків неба в 1973 році на легендарній горі Узун- Сирт (яку довго іменували горою Климентьєва), звідки стартували «яхти п’ятого океану», з ініціативи генерального авіаконструктора Олега Антонова було встановлено суцільнометалевий пілотажний планер А-13. Але згодом від пам’ятника, який опинився без нагляду, залишився один постамент. Науково-дослідний інститут аеропружних систем, що працює у Феодосії, та інші організатори конференції збираються відновити монумент. У рамках ювілейних заходів буде проведено змагання з повітроплавання. Все це, сподіваються ентузіасти, допоможе відновити пам’ять про славнозвiсну історію, відродити славу планерного Коктебеля, яку він формував ще на початку минулого століття, і продовжити героїчні традиції вітчизняного повітряного спорту, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Незнання української — хрест на кар’єрі?
1005 дітей пішли першого вересня до першого класу у Сіверськодонецьку на Луганщині. Цього року у міських школах відкрилися 22 новi українськi класи. Керівництво управління освіти облдержадміністрації неодноразово підкреслювало, що не збирається форсувати перехід на українську мову навчання у школах, але заохочуватиме відкриття нових класів та шкіл. Багато батьків уже й самі розуміють, сказав перший заступник начальника обласного управління освіти і науки Борис Дяченко, що без знання державної мови неможливо буде стати повноцінним громадянином України, зробити професійну кар’єру. У шести школах і навчальному колегіумі Сіверськодонецька розпочали роботу комп’ютерні класи. До середини вересня на базі навчального колегіуму розпочне роботу центр комп’ютерних технологій та інформатизації (40 сучасних комп’ютерів, Інтернет тощо). У всіх міських школах для учнів організовано гарячі обіди, при цьому діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей харчуються безплатно. Спеціальна комісія, що проводила перевірку навчальних закладів, оцінила підготовку шкіл до занять на «добре» і «відмінно». Залишаються проблеми зі спортивним інвентарем, підручниками, особливо для 3, 4 і 8-х класів. Є необхідність і у перерозподілі учнів, оскільки у 2-й школі, розрахованій на 1200 школярів, навчається всього 400, при цьому у 10-й, 16-й школах і у колегіумі дітям доводиться навчатися в другу зміну у зв’язку з великою кількістю учнів, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.