Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 липня, 2003 - 00:00

Луганський хліб подорожчав

Ситуація на продовольчому ринку Луганщини залишається досить нестабільною. Що стосується хліба, 90% якого виробляє і продає ВАТ «Коровай», чий контрольний пакет акцій належить державі, то на найпопулярніші та соціально значущі його сорти ціна залишилася на «докризовому» рівні, й обласна влада гарантує, що до нового урожаю вона не підвищуватиметься. Остання зміна ціни на хліб була у лютому 2002 року. Тоді її знизили приблизно на 10%. ВАТ «Луганськмлин» також зафіксував ціни на крупи та макаронні вироби, які він випускає.

Загальний рівень цін залишається підвищеним, і влада вважає причиною цього ажіотажний попит, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Рівненська влада шукає 169 мільйонів

На засіданні Рівненського міськвиконкому було затверджено інвестиційну програму міста на 2003 — 2010 роки, яка складається із семи проектів переважно соціально-комунальної спрямованості, на реалізацію яких потрібно 169 мільйонів гривень. Серед найважливіших для обласного центру — проекти реконструкції системи водопостачання та очищення річки Устя, що практично ділить Рівне навпіл. Поки триватиме пошук інвесторів, комунальні служби Рівного не сидітимуть склавши руки — нинішнього року заплановано розпочати роботи із заміни каналізаційного колектора на одній iз найбільших вулиць міста — проспекті Миру, та оновлення очисних споруд, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Босфор і Дарданелли: електронний контроль суден

Відтепер усі судна, які проходять через турецькі протоки Босфор та Дарданелли, підлягають контролю за допомогою нової електронної системи, повідомляє Кримське агентство новин з посиланням на Укрінформ. Вздовж проток встановлено тринадцять веж, обладнаних найновішими радарами — 8 із них на Босфорі та 5 — на Дарданеллах. Вони почали цілодобово стежити за всіма судами, які входять у протоки. Нова система, на думку фахівців, набагато полегшить великим і малим кораблям проходження через один із найбільш завантажених у світі морських шляхів, що сполучають Чорне море з Атлантичним океаном, і стане ефективним засобом із запобігання морським катастрофам.

Інформація, що надходить із веж на центральний командний пост, дозволить чітко фіксувати зміну суднами курсу та їхнє небезпечне маневрування в протоках. Крім електронного обладнання, на вежах встановлено могутні оптичні прилади, що дозволяють візуально спостерігати за всією акваторією проток і, окрім іншого, прочитувати написи на бортах суден висотою букв до 10 сантиметрів з відстані понад 500 метрів. Як повідомляється, вартість проекту — 45 мільйонів доларів. Для його реалізації знадобилося чотири роки, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Газета: 
Рубрика: