Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

14 травня, 2003 - 00:00

234 кілограми закарпатського золота

Такі попередні прогнози Державної комісії із золотих запасів, щодо Мужіївського золотополіметалевого рудника в Берегівському районі, після введення в дію другої черги виробництва. На сьогоднішній день на підприємстві з однієї тонни породи вдається вилучити майже 6 грамів золота. Хоча собівартість одного грама складає 48 гривень, підприємство, за результатами першого кварталу 2003 року, отримало понад мільйон гривень прибутку. Директор підприємства Володимир Гоблик сказав для «Дня»: «Оскільки спочатку ми працювали в експериментальному циклі, то собівартість видобутого золота була вища від ринкових цін. Саме тому весь 2000 рiк та початок 2001 року Мужіївський золотополіметалевий рудник простоював». На будівництво другої черги виробництва — збагачувальної фабрики — було виділено 11 мільйонів гривень. Бо, за розрахунками, дешевше обробляти золото та інші метали на своєму підприємстві, ніж відвантажувати руду для переробки в Дніпродзержинськ. Упевненості в тому, що єдиний в Україні золоторудник буде прибутковим додає те, що після війни в Іраку ціни на золото збільшилися на 20 відсотків. В. Гоблик вважає, що «після введення другої черги виробництва за п’ять із половиною років Мужієво може передати в сховища держави тонну двісті кілограмів золота». За період з 1999 року по 2001 рік до сховища Національного банку відправлено 250 кілограмів золота, повідомив Василь ЗУБАЧ , Ужгород.

В Україні тестуватимуть на SARS

Міністерство охорони здоров’я України веде переговори про надання тестів із виявлення вірусу SARS зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, а також проводить консультації з питання діагностики цього захворювання з вітчизняними вченими. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, на сьогодні існують три методи, які застосовуються при діагностиці нетипової пневмонії — метод полімеризації і ланцюгової реакції (ПЛР), метод імуноферментного аналізу (ІФА), за якого визначають антитіла, які виробляє організм у відповідь на вірус, а також метод ізоляції вірусу на культурі клітин. Ці методи застосовують для діагностики багатьох інфекційних захворювань, і для їх проведення в Україні є лабораторії з сучасним обладнанням, а також досвідчені фахівці. Та при діагностуванні SARS виникає проблема з діагностичними тестами. Міністерство охорони здоров’я України у рамках переговорів про надання діагностичних тестів виявлення SARS зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) визначило три лабораторії, які проводитимуть тестування — одну в Одесі та дві у Києві, дані про які направлено до ВООЗ. Після тестування лабораторій фахівцями ВООЗ тести на SARS прямуватимуть безпосередньо до цих лабораторій. Крім того, МОЗ співпрацює з вітчизняними вченими і науковими установами, які пропонують свою допомогу у вирішенні проблеми діагностики SARS. Так, МОЗ направило офіційний запит до Інституту молекулярної біології і генетики з проханням дати підтвердження, що фахівці інституту розробили тести для діагностики SARS, про що недавно з’явилися повідомлення у окремих ЗМІ. Відповідь на цей запит поки що не надійшла. А поки у випадках підозри на SARS діагноз ставлять на підставі клінічної картини, анамнезу, лабораторних досліджень крові, сечі. Діагностування проводять методом виключення, тобто, якщо за даними лабораторних досліджень виявляється збудник, який викликав захворювання у хворого, то підозру на SARS виключають.

Київ може отримати титул «Європейський регіон 2005 року»

Крім української столиці, претендентами стали 7 кандидатів із Росії — Архангельськ, Чувашія, Кабардино-Балкарія, Липецьк, Новгород, Перм і Татарстан. Усього, як повідомляє Інтерфакс, до комісії звернулися 22 регіони Європи. Згідно з правилами, стати Європейським регіоном року може будь-який район у 44 країнах-членах Ради Європи. До складу міжнародного журі входять керівники регіонів Євросоюзу, Європейської економічної зони і країн-кандидатів у члени ЄС. Цього року одним із двох «Європейських регіонів» нарівні з Балеарськими островами (Іспанія) стала Карелія. Зі слів президента журі Хав’єра Туделі, успіхи, досягнуті цією республікою, обумовили те, що у номінації на 2005 рік Росія висунула найбільшу кількість кандидатур.

Газета: 
Рубрика: