Збірна України завоювала повний комплект нагород на ЧС із практичної стрільби
У Дербецені (Угорщина) відбувся чемпіонат світу з практичної стрільби з рушниці (IPSC Shotgun World Shoot). У змаганнях взяли участь 440 спортсменів, які представляли 50 команд більш ніж з 20 країн світу. Турнір проходив у чотирьох класах зброї — відкритому, модифікованому, стандартному й стандарт-мануал. Українці завоювали повний комплект винагород, повідомляє www.sportonline.ua. Харківський стрілець Олександр Шимченко у відкритому класі з мінімальним відривом від чемпіона завоював срібло, а в дуельному чемпіонаті завоював золоту медаль. У відкритому класі українська збірна у складі Ігоря Брагінського, Віталія Васіна, Олега Кленова і Олександра Шимченка завоювала бронзову медаль з 4914.76 очками. А в особистому заліку харківський спортсмен Олександр Шимченко, випередивши більш як 200 стрільців з усього світу, настріляв 1731.90 очок, що принесло йому друге місце на п’єдесталі й срібну медаль.
Каталонець опублікував дослідження про українця, який переклав російською польський середньовічний твір
Роберт Самарра Коллінз — магістр славістики Віденського університету. Родом із Барселони, проте це не завадило каталонцеві опанувати на високому рівні польську, російську, сербську та інші слов’янські мови. Пан Самарра Коллінз опублікував книжку за своїм магістерським дослідженням у Віденському університеті саме про українця, який переклав російською польський середньовічний твір. Зокрема в ній ідеться про те, що в XVI—XVIII століттях українська мова була важливою в формуванні польсько-російських відносин. Також каталонець розповідає, що любить Івана Франка й читає українські газети. Він розповів «Дню» щодо роботи: «Книжка називається «Das polnische «De Morte Prologus» und seine russische Fassung», тобто Перекладна література Московської Русі на прикладі «De Morte Prologus». Твір «De Morte Prologus» — це відомий середьовічний польський текст «Розмова магістра Полікарпа зі смертю». У підсумку я довів, що переклад польського твору російською здійснив українець. Відповідно до цього дослідження з’ясовуємо, що в XV—XVIII століттях українська мова була важливою під час формування польсько-російських відносин. Хоча того часу на теренах Російського царства польська вважалася мовою престижу, але все ж більше нею володіли на етнічно українській і білоруській територіях. Таким чином, українці (поряд із білорусами) мали змогу складати тексти і переклади польською та церковнослов’янською. У той час тексти, написані церковнослов’янською, часто мали ознаки, що нагадують українську чи білоруську мови, відмінні від архаїчної церковнослов’янської. У тексті, який опрацював, помітно не тільки за лексиконом, але також і за схильністю переймати польські слова з оригіналу, що перекладач походить з України», повідомляє Христина ГРИЩУК, Барселона.
Уперше в Україні відбудеться чемпіонат світу з бочче
У середині жовтня в Евпаторії вперше в Україні пройде чемпіонат із спортивної гри бочче, — повідомили «День» в Євпаторійській міській раді. Бочче — це стародавня спортивна гра на точність. Вона має значну схожість з боулінгом і керлінгом, а снарядами, якими потрібно влучати в ціль, слугують невеликі кулі з металу або пластика. Гра бочче поширена в 50 країнах світу, штаб-квартира Міжнародної федерації цієї гри розташована в Швейцарії. Вважається, що гра в бочче допомагає людям з фізичними недоліками реабілітуватися, а також краще відпрацьовувати координацію рухів і збагачувати своє дозвілля. Перший Чемпіонат України з бочче відбудеться на спортивній базі Національного центру паралімпійскої і дефлімпійської підготовки і реабілітації інвалідів у селищі Заозерне, на березі озера Донузлав. Як уточнили в прес-службі Національного комітету спорту інвалідів України, бочче — це дебютний вид спорту, в якому українці планують виступати на Паралімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро. Бочче дозволяє займатися спортом інвалідам з найважчими ураженнями опорно-рухового апарату, які часто-густо не можуть брати участь в інших змаганнях. Попередні заявки на участь у чемпіонаті подали 33 спортсмени з 9 регіонів України, — повідомляє Микола СЕМЕНА, «День», Сімферополь.