Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

22 листопада, 2011 - 00:00

Куріння в громадських місцях треба заборонити

У парламенті зареєстрували законопроект № 9474, який повністю забороняє курити у закладах громадського харчування, культури та спорту, повідомляє прес-центр Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну». У чинній редакції закону передбачено, що заклади громадського харчування мають надавати не менш ніж 50% площі залів некурцям. «Але проконтролювати дотримання цієї вимоги практично неможливо», — сказала Тетяна Бахтєєва, голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я. У разі ухвалення нового закону буде повністю заборонено куріння не тільки в ліфтах, установах охорони здоров’я, навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках, у під’їздах житлових будинків, підземних переходах, громадському транспорті, а й на спортивних майданчиках, стадіонах, у закритих приміщеннях закладів громадського харчування, а також у приміщеннях закладів культури. Законопроектом передбачено істотне збільшення штрафів за невжиття заходів для припинення куріння в приміщеннях закладів громадського харчування (від 1.000 до 10.000 грн). Репрезентативне опитування, проведене 2010-го Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що 61% некурців зазнавали небажаного впливу тютюнового диму. Заборону курити в приміщеннях і на робочих місцях підтримують 95 % некурців і 81 % курців. Важливою нормою законопроекту є заборона курити на стадіонах, зокрема під час проведення футбольних матчів. До цього спонукає і заява УЄФА від 20 жовтня 2011 року про 100-відсоткове звільнення всіх об’єктів Євро-2012 від тютюнового диму на період чемпіонату.

Україні потрібна нова програма боротьби з туберкульозом

В Україні збільшується кількість хворих з невиліковними формами туберкульозу, крім того, гостро стоїть питання розроблення і затвердження нової Загальнодержавної програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2012—2016 роки. Про це заявила голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва. За її словами, у нас виліковуються лише близько 60% хворих на цю хворобу, а істотно впливає на розвиток епідемії туберкульозу коінфекція туберкульоз/ВІЛ, «рівень якої за останні десять років зріс більш як у 30 разів». Крім того, сьогодні в Україні у 35 людей зі 100 тис. виявлено активну форму туберкульозу. Ще одна проблема — в деяких областях України закінчуються запаси протитуберкульозних препаратів. На жаль, і хворим на туберкульоз дітям надають медикаменти несвоєчасно. Щоб зібрати для лікування дітей кошти, ОО «Всеукраїнська організація здоров’я» провела благодійний вечір «Діти — наше майбутнє», який відбувся за програмою соціального проекту «Допомога дітям — вклад у майбутнє». Метою проекту був збір коштів для туберкульозного санаторію «Новостав», де щомісячно лікується близько 120 дітей з області й з усієї України. Організатори вдячні за неоціненну допомогу в проведенні добродійної акції зіркам української естради: Ділю, Астарті, Владу Яковлєву, Артемові Лоїку, Гізі, Ірині Крєстініній, Шанісу, гурту «Тіраміссу», Дімі Монатику, гуртам FLAME, «Малхолланд Драйв» і Got No Rest. Кожен учасник концерту надав по одній зі своїх особистих речей для благодійного аукціону. Всі лоти були розпродані, а кошти передано в санаторій «Новостав», повідомляє Марина КАМНЄВА.

72% українців готові купувати ліцензійне програмне забезпечення

Користувачі віддають перевагу ліцензійному програмному забезпеченню з огляду на стабільність роботи, стверджують аналітики компанії GfK Ukraine, тому що стабільна робота операційної системи і офісного пакета є вирішальним чинником упливу на користувачів у ситуації вибору між ліцензійним і неліцензійним програмним забезпеченням, повідомляє прес-служба компанії Microsoft. Такого висновку дійшла компанія GfK Ukraine наслідком дослідження «Ставлення населення до комп’ютерного піратства і ліцензійних продуктів Microsoft», яке охопило понад 700 користувачів комп’ютерів у сімох містах України (Запоріжжі, Одесі, Донецьку, Львові, Харкові, Дніпропетровську й Києві). Респонденти поставили стабільність роботи операційної системи на перше місце (61,4 бала за шкалою від 0 до 100) серед найважливіших чинників вибору програмного забезпечення. Вартість — на другому місці (56,8 бала), а захищеність від вірусів (50,5 бала) — на третьому. Тож 72% користувачів комп’ютерів в Україні готові придбати або вже придбали ліцензійне програмне забезпечення. «Установлювати піратські програми на свій комп’ютер — те саме, що дозволяти людині з вулиці врізати замок у ваші двері й брати запасний ключ від нього. Досі багато хто гадає, ніби на першому місці для користувача — вартість програмного забезпечення, а про ризики, мовляв, байдуже. Проте користувачі твердять, що їм найбільше важить стабільна робота операційної системи й офісного пакета. А в сегменті найбільш кваліфікованих користувачів ціна — на останньому місці з-поміж чинників, що впливають на вибір ПЗ», — стверджує Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

У Черкасах можуть з’явитися сучасні австрійські світлофори

Сучасні технології з регулювання, управління та створення комфортних умов для руху транспорту презентувала днями в Черкасах австрійська компанія Swarco. Представник цієї компанії в Україні Андреас Дреа зауважив, що їхня компанія, маючи 30-літній досвід успішної роботи в багатьох країнах світу, кілька років тому почала опановувати ринок України. Так, компанія реалізує масштабний проект у Львові зі встановлення 29 світлофорів, 20 камер відеоспостереження та 20 регулювальних об’єктів для руху трамваїв, а також монтування на 11 зупинках рухомого табло, що фіксує час прибуття громадського транспорту. Серед напрямків роботи іноземних фахівців — установлення світлофорних об’єктів, під’єднання їх до центру управління, а також пильнування ситуації на дорогах, фіксація правопорушень за допомогою вмонтованих відеокамер тощо. Влада Черкас зацікавлена у співпраці з австрійськими фахівцями щодо регулювання руху транспорту в місті, тож представників цієї компанії запросили взяти участь у тендері на встановлення 92-х світлофорних об’єктів. Такий тендер напередодні оголосила мерія Черкас. Начальник управління вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку Черкаського міськвиконкому Віталій Дядченко розповів, що міська влада розробила Концепцію розвитку транспортної інфраструктури, одним із розділів якої є управління транспортними потоками. У місті опікуються тим, щоби створити належні умови для безпечного й злагодженого руху транспорту. «У перспективі Черкаси не практикуватимуть будівництва окремих світлофорних об’єктів. Створення єдиного центру управління рухом транспорту дасть змогу комплексно розв’язати проблему безпеки руху», — зазначив пан Дядченко, повідомляє Анатолій БАБАК.

Газета: 
Рубрика: