Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ми відчули себе у вирі подій»...

Фотовиставка «Дня» у турі містечками і селами Вінниччини
25 липня, 2007 - 00:00

Днями у селі Ольгопіль Чечельницького району Вінницької області відбулося урочисте закриття фотовиставки газети «День». Справа в тому, що первинно, з 12 червня, вона експонувалася в Чечельнику (Див. «День» №96), а звідти на прохання ольгопільчан, які ознайомилися з нею у районному центрі, переїхала у їхнє селище — поближче до господарства Павла Каленича. Саме завдяки сприянню цього бізнесмена і став можливий цей, так би мовити, тур Віннниччиною. До того ж, в Ольгополі демонструвалась також виставка про виставку, тобто фоторепортаж про те, як газета «День» відвідувала Чечельниччину.

Зважаючи на велику кількість схвальних відгуків, хочеться розповісти про цю подію докладніше.

«Такого ажіотажу вже давно не було у нашому будинку культури», — зізнається завідуючий Юрій Мацько. — У тутешній місцевості в якості реклами спрацьовує не радіо чи телебачення, а так званий «сільський телефон», тобто одині переказують іншим, аж поки інформацію не знає усе село. Причому такий спосіб реклами спрацював набагато краще. Як доказ — більшість людей приходили дивитись конкретні фото, знаючи навіть в якому місці серед великої кількості знімків вони знаходиться...».

На експозиції побувала завідувачка місцевим музеєм Марія Кифоренко. Її цікавлять всі світлини, але особлива увага до фотографії «Гнат». Марія Іванівна дуже переживає за долю підростаючого покоління і цю світлину вважає знаковою.

В день свого весілля прийшли відвідати виставку Олександр та Наталя Мізірійчуки. Без особливих зусиль можна було припустити, що у такий день їм заімпонувала робота «Скромне українське весілля»... Олександр радить відвідати експозицію усім своїм односельцям, оскільки вважає, що у цій відтворено наше життя — таке як воно є... І, зазвичай, буває корисно подивитися на себе самих збоку. Валерій Шпильвий або, як його ще називають, матрос Мореля, також з великим задоволенням оглядає роботи. Ще б пак! Він же — герой багатьох світлин, які з гордістю показує друзям.

За два тижні тут побували і селяни, які таким чином відволіклися від буденної праці, школярі та студенти, які приїхали до дідусів та бабусь на літній відпочинок. До речі, останні написали про свої колективні враження у книзі відгуків: «Дуже вражені виставкою і здивовані, що змогли її побачити в Ольгополі. Дякуємо Ларисі Івшиній за книжки «Україна Incognita» та «Дві Русі» і чекаємо на книжкові новинки».

Закриття фотовиставки співпало із цікавим заходом — регатою. Павло Каленич не перестає дивувати своїми витівками колег та друзів. І цього разу для того, щоб препочити від проблем, які градом кожний день звалюються на голову аграріїв, він організував спортивні змагання, що за своїм накалом мало що поступалися Олімпійським іграм. Запрошені команди Котовського та Заплазького цукрових заводів концерну «Інсахарпром-К» та команда агрофірми «Ольгопіль» змагались у веслуванні на байдарках, плавані, волейболі на воді, поїданні пельменів на швидкість та пивному турнірі. Були тут справжні медалі і кубки. Були переможці, але як сказав голова концерну «Інсахарпром-К» Дмитро Бояринов, — «переможених тут не було». Звісно, всі команди перед турніром відвідали фотовиставку. Микола Рябокучма, в минулому мер Гайворона, що на Кіровоградщині, та його товариш Віктор Земнорій, фотокореспондент газети «Гайворонщина», приїхали на регату як вболівальники. Вони були вражені, що таку професійну виставку побачили в Ольгополі. Віктор Степанович як професійний фотограф високо оцінив не тільки якість робіт, різноманіття жанрів та сюжетів, а також дуже влучні назви світлин.

А Дмитро Баринов каже, що, на його думку, дуже цікавим є поєднання фотовиставки «Дня» та виставки про виставку. Люди одночасно бачать поважних політиків, відомих людей і тут же, поряд, — себе, своїх знайомих і розуміють, що вони нічим не гірші, а часом навіть більш щирі та порядніші.

Володимиру Чубарику, директору Вінницької філії фірми «Габен», найбільш сподобалась фотографія Бориса Корпусенка «Життя триває», а значить, якщо життя продовжується, то його треба наповнювати цікавими подіями. Що і зробили «День» разом із Павлом Каленичом — дали змогу людям, які не можуть поїхати оглянути цю фотовиставку у великих містах, де вона експонувалася, відчути себе у вирі подій.

Олег НИЧ, спеціально для «Дня». Фото автора
Газета: 
Рубрика: