На перший погляд це звичайний будинок. Незвичайна концепція та ідеї, якими він наповнений. А ще незвичайні люди, завдяки яким дуже абстрактна і романтична мрія стала реальністю. 17 співзасновників простору хотіли створити садибу в Карпатах, де можна було б, за їхніми словами, відпочивати, жити, збиратися, ховатися від всіляких життєвих негараздів. Коли ж розпочалися обговорення й обдумування проекту, то ця ідея стала ще глибшою — створити садибу, де можна було б вчитися, розвиватися, навчати і навчатися. Власне, за такими правилами з 2013 року функціонує і розвивається «Хата-Майстерня» в селі Бабин, що на Косівщині. Ось уже орієнтовно 5 років співзасновники, волонтери і гості простору відбудовують і вдосконалюють невеликий будинок, у якого ціла своя історія. На сайті проекту можна прочитати, що дім у 1935 році збудував Василь Палійчук. Чоловік був столяром і підтримував зв’язки з місцевою інтелігенцією. Саме тому тут часто гостювали художники і фольклористи, проводилися пленери. Сьогодні ж «Хата-Майстерня» відкрита для проведення майстер-класів, воркшопів, творчих зустрічей, волонтерських таборів. Частими гостями простору є учасники проектів від ГО «Інша освіта», які проводили тут етапи таких програм, як «Майстерня громадської активності», «Студії живої історії», «Звичка думати», «Майстерня сільських ініціатив» тощо.
Приймають в «Хаті-Майстерні» і поодиноких туристів, які просто хочуть відпочити від мегаполісів і кілька днів побути собою. Приїжджають сюди і творчі люди — письменники, перекладачі, що шукають натхнення від краси карпатської природи. Однак усім, хто зібрався до «Хати-Майстерні», варто пам’ятати, що це не готель і не розважальний заклад. Засновники простору наголошують, що він соціальний, а тому відкритий лише для тих, хто готовий піклуватися про нього, дбати про карпатську природу, радити, підказувати, допомагати команді.
Співзасновниця «Хати-Майстерні», голова громадської організації «Інша Освіта» Ольга Дятел зауважує, що за кілька років існування вдалося налагодити роботу простору, хоча його вдосконалення триває. На різних етапах становлення зустрічались з різними труднощами: спочатку це безкінечні ремонтні роботи, які ще й досі тягнуться, пошук необхідної командної структури, яка б дозволяла ефективно утримувати будинок. Ще раніше був етап деталізації концепції простору та ідеї, що при великій кількості людей не завжди просто. За словами пані Ольги, важливим є не так сам навчальний простір, як люди, які готові об’єднуватися для досягнення певної мети.
«Особисто для мене, «Хата-Майстерня» — це місце самовідродження та локація можливостей, де можна зустріти вмотивованих людей, — розповідає часта гостя і активна волонтерка простору Софія Анжелюк. — Це місце створювалося з любов’ю до природи і для людей. Тут органічно поєднано саморозвиток із певною медитацією та можливістю «прийти до тями». «Хата-Майстерня» — це фантастична локація для комплексного неформального навчання та закріплення будь-яких зв’язків. Тут є все необхідне для того, щоб гарно провести час з друзями та природою».