Кілька тисяч людей в Україні вже пройшли тестування на виявлення захворювання пташиним грипом, проте, в жодному випадку вірус не було виявлено, передає korrespondent.net. За словами заступника міністра охорони здоров'я Сергія Бережнова, в кожному великому місті є достатня кількість тест-систем, які використовують, виходячи з міри ризику захворіти пташиним грипом. Лікарі насамперед призначають тестування людям із груп підвищеного ризику — працівникам птахоферм чи тим, які могли контактувати з птицею. С. Бережнов також повідомив, що всі прикордонні області України оголошені зоною підвищеного ризику, де карантинні служби перебувають у стані підвищеної готовності. Зокрема, для запобігання потрапляння пташиного грипу на територію України карантинні служби беруть на облік усіх людей, які в'їжджають до країни з ознаками грипу чи ГРЗ, і потім інформація про них передається в регіони, куди вони прямують.
Як відзначив перший заступник Головного державного інспектора ветеринарної медицини Володимир Гуржеєв, прийняті урядом і ветеринарними службами заходи, в разі виникнення пташиного грипу в країні, дозволять максимально швидко його локалізувати й не допустити подальшого поширення. У цей час, сказав він, посилено контроль за ввезенням вантажів до України, збільшено кількість досліджень на можливе захворювання високопатогенним грипом, заборонено імпорт продукції птахівництва з країн, де це захворювання зафіксовано. Крім того, за його словами, проводиться моніторинг диких перелітних птахiв, й уже проведено понад 25 тис. проб. Гуржеєв також запевнив, що все м'ясо птиці, яке продається в магазинах і на ринках, безпечне.
За словами Юрія Мельника, в разі виникнення в Україні пташиного грипу буде виділено додаткові кошти на боротьбу з ним. Зокрема, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Кабінеті Міністрів доручила Міністерству аграрної політики, Державному департаменту ветеринарної медицини та Міністерству фінансів прорахувати можливі витрати в разі виникнення пташиного грипу. Вже приймаються заходи зі збільшення резервного запасу ліків.
ДОВІДКА «Дня»
Заразитися пташиним грипом людина може при контакті iз хворою птицею чи при вживанні м'яса хворої птиці. Симптоми пташиного грипу нагадують захворювання людини грипом: швидке підвищення температури, часто до 40 градусів, лихоманка, біль у м'язах, сердцево-судинні порушення, особливо в людей похилого віку та дітей. На третій-четвертий день починається запалення легенів, ураження нирок, центральної нервової системи у вигляді енцефаліту. Найчастіше хворі вмирають від важкої форми запалення легенів, коли людина просто задихається.
У багатьох випадках пташиний грип має безсимптомне чи малосимптомне протікання. Якщо людина відчуває дискомфорт, незначний біль у м'язах, суглобах, треба негайно звертатися до лікаря.
Вакцини від пташиного грипу поки що немає. Але щеплення проти людського грипу може допомогти, оскільки ці збудники дуже близькі за своїм складом, й антитіла, які виробляються проти вірусу грипу людини, здатні частково нейтралізувати й вірус грипу птахів.
ДО РЕЧІ
На страусиній фермі під містечком Гайсин, що на Вінниччині, здійснюють профілактику щодо спалаху пташиного грипу.
— Ізолювали страусів і слідкуємо, щоб вони не контактували з іншими тваринами й птахами, які живуть на фермі,— повідомив власник ферми Юрій Бойцун.
У сарай, окрім страусів, також закрили корейських свиней, котрих розводять на фермі. Головний ветеринар області Григорій Сидорук пояснює, що свині теж схильні до грипу, як пташиного так і людського. На страусину ферму при перших симптомах будь-якої хвороби викликають ветеринарного лікаря і сподіваються, що небезпека мине й птицю знищувати не доведеться. По-перше, на Вінниччині не зареєстровано жодного випадку пташиного грипу, а по-друге — страуси надто дорогі, щоб так просто пустити їх під ніж. 6-місячний страус коштує 200 доларів і наїдку в ньому, як стверджують фахівці, практично нічого немає. Дорослим і придатним на заріз цей птах стає в 2,5—3 роки, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».