Шановна редакціє!
Хочу подякувати вам за цікаві публікації на сторінках газети «День», за надавану читачам можливість висловити свої думки, часто — діаметрально протилежні. В Донецьку газета розпродається вмить! На жаль, дуже обмежена кількість її примірників надходить до роздрібної торгівлі.
Я ж хочу торкнутися теми сервісу, який надається ВАТ «Ощадний банк України». Нещодавно на сторінках «Дня» було опубліковано матеріал його голови — Анатолія Шаповалова. Хотілося б на сторінках вашої газети прочитати відповідь шановного Анатолія Васильовича на моє запитання, оскільки, як це не дивно, на будь-яке запитання завідуюча філією «Ощадбанку» рекомендує з пропозиціями та зауваженнями з надання послуг звертатися до Голови правління банку.
У місті Донецьку, зокрема у відділенні 8143/0010, з 2003 року встановлено принтери, непридатні для вставки сторінок ощадних книжок. Це створює масу незручностей клієнтам, для яких ощадкнижка є основним документом вкладника. Для отримання грошей із вкладу ощадкнижку пред’явити необхідно, а відмітки про надходження (видатки) до неї не вносяться. Видаються лише вкладиші, роздруковані на нових принтерах (один із них, як зразок, додаю до листа).
Хотілося б отримати відповідь: яку ж роль тепер відіграє ощадна книжка, якщо відмітки про стан рахунку в неї не заносяться? І що думають у Департаменті інформатизації ВАТ «Ощадний банк України» про створені незручності для вкладників у Донецьку?
На прохання «Дня» нашому читачеві відповідає начальник Донецького облуправління Ощадбанку України Валентина Дубініна:
— На звернення Анатолія Чеганця з Донецька до редакції газети «День» повідомляємо, що Калінінським відділенням №8143 Ощадбанку України м. Донецька обслуговування клієнтів здійснюється з використанням програмно-технічного комплексу АСВО «Вклади», розробленого ТОВ «Комп’ютерінтерсервіс», і строго відповідно до Порядку, затвердженого постановою правління Ощадного банку України №134 від 20.12.2001 р.
При проведенні операцій із готівкою програма дозволяє роздруковувати прибуткові та видаткові ордери, що звільняє клієнта від заповнення цих документів вручну.
Ощадна книжка видається вкладникові як підтвердження укладання договору з банком і його права на здійснення вкладних операцій за цим рахунком.
Згідно з п. 2.7 вищезгаданого Порядку, підтвердженням виконання операції є витяг про здійснену операцію за особистими рахунками, яка відбиває стан рахунку після здійснення операції та передається вкладникові. За бажанням вкладника операцію може бути записано в ощадну книжку від руки. Також вкладник може отримати від контролера витяг про стан свого особистого рахунку за будь-який період.
До підвідомчих установ Ощадбанку Донецької області надіслано листа №11-36/147 від 01.10.2003 р., в якому звернуто увагу працівників на необхідність дотримання вимог цього пункту Порядку.