Авіакомпанії повідомляють Салмана Рушді
Після відомих американських подій найбільші авіакомпанії світу вирішили переглянути правила безпеки під час польотів своїми рейсами одіозного письменника Салмана Рушді. Як відомо, автора скандально популярних «Сатанинських віршів» у 1989 році було засуджено до смерті фатвою, оголошеною іранським лідером Айятолою Хомейні. З тих пір Рушді живе у Великiй Британії під посиленою охороною державних структур. Відповідні заходи безпеки постійно застосовуються і при пересуванні письменника в різних країнах Європи й Америки. Зокрема, ряд провідних авіакомпаній, у випадку якщо на борту їхніх літаків перебував Салман Рушді, затримували рейси, здійснювали більш ретельний огляд речей пасажирів та повітряного судна. Природно, що така увага призводила до неминучих збоїв графіка польотів та численних незручностей для клієнтів компанії.
Цього разу ситуацію з охороною Салмана Рушді вирішили найбільш простим та радикальним способом: керівництво «Air Canada» заборонило письменникові літати на борту своїх літаків. Необхідно зазначити, що подібне рішення раніше вже приймали «British Airways», однак 1998 року вони все-таки скасували свою заборону. На сьогоднішній день особливий режим безпеки стосовно Салмана Рушді також зберігають авіакомпанії Сполучених Штатів Америки.
Айзека Азимова «нагородили» СНІДом
Сенсаційну заяву зробила вдова знаменитого американського фантаста і популяризатора науки Айзека Азимова. За її словами, причиною смерті письменника був СНІД. Інфікування відбулося в результаті переливання крові під час операції на серці. У 1983 році, коли ще дуже мало знали про «чуму ХХ століття», Айзеку зробили шунтування, яке позбавило його стенокардії. Після проведення операції стан здоров’я Азимова значно покращився, однак через п’ять років самопочуття фантаста помітно погіршилося. При повторному обстеженні аналізи на СНІД зненацька дали позитивний результат. Від нової операції довелося відмовитися. Лікарі «порадили нам не розголошувати, на що хворий Айзек, щоб уникнути упередженого ставлення. У ті часи навіть дуже освічені люди боялися торкатися до хворих СНІДом», — говорить Джанет Азимова.
Наступні три роки письменник мужньо боровся зі страшним лихом. «Він так сильно хворів, що його вже нічого не могло здивувати», — підкреслила вдова. Айзек Азимов помер 6 березня 1992 р. у клініці Нью-Йоркського університету.
Три мільйони за промову Авраама Лінкольна
Близько двохсот історичних документів були виставленні на аукціоні Крісті в Нью-Йорку. Один iз них — бортовий журнал бомбардувальника «Енола Грей», у якому похвилинно зафіксовано атомне бомбардування Хіросіми в 1945 році. Журнал був проданий на аукціоні за суму майже 400 тисяч доларів. Ще один важливий історичний документ — лист Альберта Ейнштейна президенту США Франкліну Рузвельтові, датований серпнем 1939 року, у якому великий учений заявив про принципову можливість створення ядерної зброї — придбано анонімним покупцем за 2,1 мільйони доларів. Історики вважають, що саме після отримання цього листа Рузвельт прийняв рішення про започаткування надсекретного «Мангеттенського проекту», у рамках якого і були створені перші американські атомні бомби (одна з них і була скинута на Японію).
Найбільша ж ціна була заплачена за рукопис останнього виступу Аврама Лiнкольна, проданий на аукціоні за 3,1 мільйона доларів. Це рекордна сума iз запропонованих будь-коли за американський історичний документ. Лiнкольн виголосив цю промову з вікна Білого дому 11 квітня 1865 року, за три дні до своєї смерті, яка сталася внаслідок замаху. Вона починається словами: «Ми зустрічаємо цей вечір не із сумом, але з радістю в наших серцях». Спочатку влаштовувачі аукціону прогнозували, що вартість манускрипту навряд чи перевищить півтора мільйона доларів — саме така сума була виплачена за останній з документів Лінкольна, виставлених на торги — але результати перевершили всі їхні сподівання. Послугами спічрайтерів американський президент не користувався.