Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про «велику стурбованість» і... формалізм

«День» отримав відповіді на інформаційні запити щодо становища переселенців на Успенській, 4, в Одесі
22 грудня, 2017 - 10:39

«Ми теж громада!» — говорять вимушені переселенці, котрі проживають на вул. Успенській, 4, в Одесі та скаржаться лише на те, що не можуть сплачувати за використані ними комунальні послуги (див. «День» №222-223 від 8 грудня 2017 року), зокрема електроенергію, бо в будівлі є лише електрика й водогін, опалення відсутнє. Нагадаємо, фото Олександра Хоменка «Фея переселенців», зроблене минулого літа, на якому зображено маленьку Іринку з Торецька у своїй улюбленій сукні, схожій на балетну пачку, в інтер’єрі недоглянутої будівлі ХІХ століття (див. інтерв’ю з фотографом у №192-193 від 27 жовтня), отримало Приз Призів на цьогорічному міжнародному фотоконкурсі «Дня».

Щоб з’ясувати, які саме бюрократичні перепони стали на заваді нормального (наскільки можливо в умовах вимушеного переїзду в занедбане приміщення) проживання переселенців на Успенській, «День» звернувся із запитами до Одеської обласної ради, «Одесаобленерго» та КП «Облтрансбуд». Відповіді наразі надійшли тільки від перших двох інстанцій.


«Фея переселенців»

«Постачання електричної енергії на об’єкт, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 4, здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії №2615 від 25.07.2008 р. (далі — Договір), укладеного між ПАТ «Одесаобленерго» та КП «Облтрансбуд». Слід зазначити, що ПАТ «Одесаобленерго» зі свого боку належним чином і в повному обсязі виконує свої зобов’язання, визначені Договором, здійснюючи безперебійне постачання електричної енергії КП «Облтрансбуд» за вищевказаною адресою», — ідеться у відповіді за підписом комерційного директора ПАТ «Енергопостачальна компанія Одесаобленерго» Ю. Коломійчука. Проте, на жаль, коштів за надані послуги від переселенців не приймають.

Будівля на Успенській, 4, внесена до Переліку пам’яток та об’єктів культурної спадщини м. Одеси. «Звертаємо вашу увагу, що зазначена будівля відповідно до свідоцтва про право власності має статус нежитлової будівлі та непридатна для проживання», — ідеться у відповіді за підписом в. о. начальника управління Одеської обласної ради з майнових відносин М. Джелілової. Проте в люди в ній живуть, і це проживання для них є прийнятним (вони домоглися під’єднання до електромереж та водогону), тож за нього вони готові сплачувати.

«Обласна рада дуже стурбована ситуацією, яка склалася з обласним об’єктом культурної спадщини, розташованим за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 4, і здійснює усі можливі заходи в межах повноважень та у способи, які передбачені чинним законодавством, щодо вирішення питання стосовно забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Однак, за відсутністю відповідних повноважень, обласною радою не може бути прийнято рішення про переведення будівлі (частини будівлі), що розташована за вказаною адресою, з нежитлового в житловий фонд», — так пояснюють ситуацію, яка склалася, в управлінні з майнових відносин.

«Звертаємо вашу увагу, що зазначений об’єкт спільної власності територіальних громад області, який перебуває в аварійному стані та непридатний для проживання, було самовільно зайнято особами, які на теперішній час перебувають у ньому, що, у свою чергу, перешкоджає власнику та/або уповноваженому органу власника здійснювати свої повноваження щодо управління зазначеним об’єктом з метою ефективного та раціонального використання майна, — скаржаться на переселенців у відповіді далі. — Крім того, таке самовільне зайняття нежитлової будівлі унеможливлює урегулювати питання щодо електропостачання будівлі відповідно до Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28».

І завершують «киванням» на ОДА: «Водночас зауважуємо, що відповідно до частини 8 статті 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» саме місцеві державні адміністрації в межах своїх повноважень забезпечують, зокрема, прийом громадян та надання їм безоплатної первинної правової допомоги з питань взяття на облік внутрішньо переміщених осіб; взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в порядку, встановленому статтею 4 цього Закону; надання інформації внутрішньо переміщеним особам про можливі місця і умови для їх тимчасового проживання/перебування».

Ось така виходить велика стурбованість. Допомогти людям заважає відсутність повноважень та законодавча неврегульованість. А може, ще й бажання замало?

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: