Невесела перспектива вуличних кіосків — у Житомирі їх поступово зносять
Нещодавно рано-вранці на розі двох центральних вулиць Житомира, біля Житнього ринку, що є головним торговельним об’єктом міста, комунальники демонтували металевий кіоск, який належав приватному підприємцю О. Коцюбі. Там торгували хлібом, мінеральною водою, соками, іншими напоями — місце, вочевидь, жваве, і нестачі у покупцях не було. Там, де він стояв, нині можна побачити обрізки металевих труб, які служили опорами даху, уламки фундаменту.
«Дамоклів меч» над цим об’єктом малої торгівлі завис iз 2005 року, коли рішенням виконавчого комітету міської ради О. Коцюбі було скасовано дозвіл на розміщення і експлуатацію зазначеного кіоску. Вона почала оспорювати це рішення у судах і навіть домоглася позитивного для себе рішення Житомирського апеляційного господарського суду. Однак на початку нинішнього року, як повідомив «День» начальник управління по зв’язках із громадськістю Житомирської міськради Володимир Шуст, колегія суддів Вищого адміністративного суду України підтвердила правомірність рішення міськвиконкому. Серед дій, які вважаються провиною приватного підприємця, вказано самовільне встановлення опор для шатрового покриття, що збільшило розмір торговельної точки, облаштування капітального бетонного фундаменту розмірами, що виходять за межі кіоску. Не можна сказати, що ці мотиви виглядають дуже переконливими, але факт є фактом — нещодавно від прокуратури міста міській владі надійшов припис iз вимогою невідкладно вжити заходів по знесенню цієї торговельної споруди. Тепер цей припис виконаний, закон ніби взяв гору.
Сама О. Коцюба від коментарів для преси відмовляється. Але справа не тільки в цьому випадку — кампанія з ліквідації тимчасових торгових точок у вигляді кіосків в центрі Житомира розпочалася ще кілька років назад, за керівництва містом попередника нинішнього мера Георгія Буравкова. Тепер, за словами заступника міського голови Ігоря Гундича, перспектива знесення «світить» ще двом десяткам об’єктів роздрібної торгівлі, які продовжують незаконно функціонувати. З одного боку, заперечувати проти таких підходів важко — на те і влада в місті, щоб наводити порядок. Тим більше, що сам автор давно вказував: хорошої перспективи торгівля у кіосках, в яких стандарти обслуговування значно нижчі цивілізованих, за великим рахунком не має. Вона може існувати лише за умов, що у більшості городян будуть низькі доходи й вони не зможуть купувати харчі та речі у спеціалізованих магазинах. Проте цей процес повинен відбуватися природно та прозоро, за рахунок відкритої конкуренції. Плюс — проблема збереження певного рівня життя сімей тих підприємців, чиї об’єкти витісняються з вулиць. У той же час, як запевнив «День» В.Шуст, на місці згаданого кіоску, який знесли, не планується встановити якийсь об’єкт іншого бізнесмена, той майданчик (він невеликий. — В.К.), із його слів, повинен бути просто гарно вмощений декоративною плиткою. Що ж, поживемо — побачимо.
На Iвано-Франківщині СБУ викрила майже 100 «липових» інвалідів
В Івано-Франківській області окремі працівники обласного військкомату Міністерства оборони України упродовж декількох років вносили в офіційні документи завідомо неправдиві дані й без рішення спеціальної комісії незаконно «присвоїли» 84-м колишнім воякам Збройних сил України статус інваліда війни. Таким чином, 84 особи незаконно за посвідченнями «Інвалід війни» одержували з держбюджету пільги, грошові компенсації, зокрема премії в День Перемоги, спеціальні пенсії, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту». Івано-Франківське УСБУ «вичислило» усіх службовців-махінаторів, а також дослідило, що жоден з цих 84-х так званих військовиків у бойових діях участі не брав. Державному бюджетовi завдано збитків на суму 309,371 тис. грн. За цим фактом порушено кримінальну справу, пише «ЗІК» iз посиланням на прес-службу УСБУ в Івано-Франківській області.
У Львові відбудеться шаховий суперматч
Півфінальний матч за першість світу з шахів між екс-чемпіоном Веселіном Топаловим (Болгарія) і переможцем Кубку світу Гатой Камським (США) відбудеться у Львові. Як повідомляє «Спорт-Експрес», сума призового фонду — $750 тисяч. Причому, ці гроші отримають тільки гравці. Встановлені за статутом ФІДЕ 20% відрахувань будуть виплачені міжнародній федерації над цієї суми.
Раніше президент ФІДЕ Кірсан Ілюмжинов продовжив термін надання офіційних банківських гарантій до 23 квітня. Призовий фонд поєдинку прирівнюється до призового фонду матчу за першість світу. Невелика затримка з офіційними банківськими гарантіями бентежити не повинна: фінансові справи швидко не робляться. І якщо президент ФІДЕ особисто дав «добро» на зміну термінів, значить, він упевнений у тому, що гроші є, а документи можна тиждень і почекати. Спочатку проведення матчу Топалов — Камський планувалося в Болгарії. Призовий фонд пропонувався болгарською стороною спочатку в розмірі $150 тисяч, потім з’явилася цифра — $250 тисяч. У результаті менеджер Г. Камського Олександр Черненко зумів знайти як мінімум $1 мільйон, якщо брати до уваги відрахування ФІДЕ та оргвитрати на проведення матчу. Те, що гравці в сумі зароблять на півмільйона доларів більше, ніж планувалося, саме собою повинне їх радувати, але це не головне. Головне, що матч відбудеться в нейтральній країні, як того хотів Г. Камський. Та й менеджер В. Топалова Сильвіо Данаілов, як і сам екс-чемпіон світу, не раз повторював, що краще грати на нейтральній території, щоб ні у кого потім не було претензій.