Весь католицький світ охоплений передріздвяною лихоманкою. До Ватикану на площу Святого Петра ще минулого тижня привезли тридцятиметрову ялину. Сьогодні на очах у сотень глядачів вона засвітилася тисячами ліхтариків. Першим встановлювати різдвяну ялинку перед головним католицьким храмом світу запропонував Іоанн Павло Другий. Відтоді щороку одна з європейських країн присилає найкрасивіше дерево. Хто і коли даруватиме новорічну ялинку, розписано на багато років уперед. Цього разу ялину до Ватикану спецрейсом доставили з Австрії, а право запалити святкову гірлянду отримав 11-річний австрієць. Він удостоївся цієї честі після того, як врятував життя молодшому брату.
В Італії, до речі, збереглася традиція зустрічати Новий рік, звільнившись від усього старого, поганого та сумного. Тому опівночі 31 грудня з вікон летить непридатний посуд, зламані меблі та непотрібні предмети. А всі, хто жадає видовищ, вирушають на площу перед собором святого Петра у Ватикані, де ближче до півночі починається урочиста меса, яку служить сам папа. Ті, хто стоїть на площі, ловлять момент, коли до споруджених тут різдвяних ясел покладуть «святе немовля». Щойно лялька у вигляді немовляти опиниться у своїй колисці, можна піднімати келих на честь Різдва. До речі, подарунки дітям в Італії приносить не Дід Мороз, і навіть не Санта Клаус, а Баббо Натале. Що цікаво — 6 січня, на свято Епіфанії — італійські дітки мають шанс отримати подарунки ще раз — від малосимпатичної старої на ім’я Бефана, яка спускається через комин на мітлі.
У Норвегії діти також чекають подарунків не від Санта-Клауса, а від кози, яку, за переказами, колись урятував норвезький король Олаф другий. На знак вдячності коза принесла своєму рятівникові рідкісні цілющі рослини. Ось чому сьогодні у переддень свята в дитячі черевички кладуть сухі колосся вівса, щоб на ранок замінити їх різдвяними подарунками. У сусідній Фінляндії центр новорічних торжеств розташований за Полярним колом, у Лапландії. Тут на сопці Корвантурі живе найсправжнісінький Санта- Клаус, він же Йоулупуккі, що в перекладі з фінської означає «різдвяний цап». Звучить образливо, однак насправді таке ім’я виникло тому, що на свята місцевий Дід Мороз одягався в цапову шкуру і розвозив подарунки на цапику. Сьогодні його транспортний засіб — красива оленяча упряжка, а головні помічники — веселі гноми.