Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ТОП «Дня»: за тиждень – з 12 по 16 лютого

«Кого можуть назвати «по літиком століття» українці?»
1 березня, 2002 - 00:00

Минулого тижня активність читачів, які беруть участь у нашій акції, не згасла. Цікаво, що, визначаючи найцікавіші публікації тижня з 12 по 16 лютого, ви виявили певну одностайність, дружно назвавши п’ятірку кращих, на ваш погляд, матеріалів. Загалом їх у ваших листах згадується понад два десятки, а найбільше відзначених публікацій припадає на п’ятничний номер «Дня» від 15 лютого. Ось тут нам на думку спала ідея запропонувати вам називати також найцікавішій номер газети за тиждень. Мабуть, це буде справедливо щодо редакторів, які готують номери в цілому, — адже вдало підібрати матеріали для номера — теж свого роду мистецтво.

Наше прохання щодо лаконічності було почуте, але дехто у листах називає до десятка й більше публікацій. Нам це, звичайно, приємно, і ми розуміємо, що серед розмаїття цікавих матеріалів іноді тяжко виділити певну кількість, але умови конкурсу є непорушними — вам треба назвати лише п’ять найцікавіших. Менше — будь ласка, і це вже буде для нас приводом задуматися над якістю свого інформаційного продукту. І перед тим як перейти до представлення нашого топ-листа, нагадаємо, що за підсумками місяця найактивніші читачі отримають призи.

У нинішньому топ-листі, порівняно з попереднім, з’явились три новi прізвища, і лише шанована Клара Пилипівна Гудзик зберегла місце у ньому. А тепер — чудова п’ятірка і ваші міні-рецензії.

ДІАНА БАЗИЛЯК «ПРИЧИНА РЕВОЛЮЦІЙ — ПЕРЕСИЧЕНІСТЬ» (№30).

Зустрічі з подвижниками східного світорозуміння — плодотворний шлях до усвідомлення реальної Єдності Світу, а також — до необхідності утвердження в індивідуальній та суспільній свідомості концепції синтезу знань Схід — Захід. Захід не має поки що переконливих доводів своєї правоти у ствердженні Домінанти Матеріального, що чудово сформулював вчений Муарі Кришна дас. «Пастка» бхогі та тьягі, у яку «потрапляють» і на Заході, й на Сході, повинна буди свідомо й цілеспрямовано подолана. Я бачу шлях до цього у відновленні концепції Триєдності світу (у індусів — Брахма, Вішну, Шива, в української нації — Бог-отець, Бог-мати, Життя), а не продовжувати йти по доволі вузькому шляху пошуку глобальної Істини тільки у християнстві. Тому що східні релігійно-філософськи вчення на декілька порядків вищі в духовному плані, а також — менш догматичні, залишаючи право вибору Людині. Ми надзвичайно вперто «боїмося» це визнати. А тому й лінуємося пізнавати.

Тамерлан ФІДАРОВ, Київ

«КРУГЛИЙ СТІЛ»: ПЕРЕДІЛ ВЛАДИ» (№29).

«Круглий стіл» «Дня», присвячений виборам, засвідчив, що ми все-таки розвиваємось. Суспільство стало більш структурованим. Відбулись якісні зміни гравців на виборчому полі. Помітне прагнення вирішувати проблеми шляхом використання механізмів демократії. Водночас названо головну особливість нинішніх парламентських виборів — вони є підготовкою до президентських. Завдання кожної політичної сили — захопити побільше місць у ВР, щоб потім скористатися своїм впливом у президентських перегонах.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ, Київська обл.

«Круглий стіл» з елітою та прогнозами одразу привертає увагу. Схоже, «шкуру» вже поділили, залишилося тільки «завалити ведмедя». Хто виявився правим — покаже час. Дмитро МАРТИНОВ, Київ

КЛАРА ГУДЗИК «ВЕРТЕП-МОДЕРН» (№30).

Життя — театр без початку й кінця. Якщо Росія оголосила у себе «Рік України», то у Києві поведінка «русского движения» нагадує поведінку хворого, який не відає, що робить і для чого, провокуючи сварку росіян з українцями. А користується цим третій — Турція, про що майже десять років тому попереджав адмірал російського флоту Едуард Балтін. Хвороба у «русского движения» хронічна, вилікувати її важко.

Владислав КОМОВ, Київ

СЕРГІЙ МАХУН «АЛЬТЕРНАТИВИ ЮЗЕФА ПІЛСУДСЬКОГО» (№31).

Віддаючи належне об’єктивним суспільно-історичним процесам, слід визнати, що роль особистості в історії — величезна. Цю істину вкотре підтверджує Сергій Махун у статті про Юзефа Пілсудського. І ще один висновок — видатна, харизматична особистість не може не бути суперечливою в думках, поглядах, ідеях. Пілсудський, попри всю неоднозначність свого образу, є для поляків лідером нації у ХХ столітті. Цікаво, а кого так само беззаперечно можуть назвати «політиком століття» українці? Риторичне запитання, чи не так?

Сергій БОВКУН, Житомир

МИКОЛА НЕСЕНЮК «БИТВА ЗА КИЇВ» (№28).

Чудовий редакційний анонс: «Велика політика не терпить суєти». Правий Микола Несенюк, стверджуючи, що «Єдність» самовпевнилась, що пройде до парламенту, відібравши голоси у... «За ЄдУ!». А «альянс поміж «Єдність» та «НУ» навряд чи входив у плани режисерів кампанії.

Правий і Сергій Телешун: «...відбувається крах певного міфу про повну непотоплюваність Олександра Олександровича».

Як і завжди, цікавий Микола Томенко: «спроби голів... адміністрацій... вести самостійну гру на виборах вже призвели до низького рейтингу блоку «За ЄдУ!». Знаменні його прогнози про те, що «олігархи... повинні так само, як усі посадові особи, забезпечувати успіх «правильних» партій. До яких належать, певно, пропрезидентські. А такі, як «Команда озимого покоління» і «Народний Рух України», наприклад, не належать. А як же тоді бути з контрверсіями, що той же блок «НРУ» — проект Банкової? Може, дійсно — «розумне теля двох мамок смокче»?

Олександр ПРИЙМАК, Харків

У доповнення до міні-рецензій на цій же сторінці ми подаємо повністю лист Сергія Мекеди з Київської області.

Ваших листів з визначенням найцікавіших, на вашу думку, публікацій третього тижня — з 19 по 23 лютого — ми чекаємо до 4 березня. Нагадуємо нашу адресу: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: master@day.kiev.ua з поміткою «Топ «Дня». Не забудьте вказати свою адресу і телефон.

Газета: 
Рубрика: