Стан обох мостів характеризується як критичний і такий, що не відповідає експлуатаційним нормам. Надзвичайних випадків на цих інженерних спорудах можна чекати в будь-який момент: кілька років тому через раптове мимовільне відкриття розвідної частини Інгульського моста сталася автомобільна катастрофа з людськими жертвами. Ще гірший стан Варварівського мосту, який вирішено ремонтувати в першу чергу. Як розказав кореспондентові «Дня» міський голова Миколаєва Володимир Чайка, кошти на ремонт, оцінений в 1,2 млн. грн., передбачається отримати з держбюджету, про що існує домовленість із прем’єр-міністром В.Ющенком. А оскільки на час ремонту — орієнтовно три місяці — рух транспорту по мосту буде обмежено, виникло питання про об’їзну дорогу для іногороднього та великотонажного транспорту.
Тут дуже доречно «підвернулися» призначені на середину вересня військові навчання, що пройдуть на полігоні Широкий Лан. У ході підготовки до них 23-я понтонно-мостова бригада приступила до спорудження понтонної переправи протяжністю 412 метрів через Південний Буг в районі села Гурівка, що в 30 кілометрах від Миколаєва. Власті звернулися до військових з проханням залишити переправу після навчань на час ремонту моста — для організації через неї об’їзду транспорту. Ті погодилися — в обмін на допомогу миколаївської влади у підготовці до навчань.
Минулого вівторка роботу військових інженерів особисто приймав командувач Південного оперативного командування генерал-полковник Олександр Затинайко. Сівши за кермо багатотонного військового КрАЗа і посадивши на місце пасажира мера Миколаєва Володимира Чайку, він проїхав через переправу в обидва кінці і залишився задоволеним роботою своїх підлеглих.
Як повідомив кореспондентові «Дня» В.Чайка, передбачено стягнення плати за проїзд транспорту через понтонну переправу — орієнтовно, по гривні за кожну тонну навантаження на вісь.