Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У десятці найсильніших

Україна бере участь у VІІІ Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту
15 липня, 2009 - 00:00

З 16 по 26 липня на Тайвані відбудуться VІІІ Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту як то підводне плавання, стрибки на батуті, сумо, пляжний гандбол, скелелазіння. Україна бере в них участь утретє (з 1997 року), але вже встигла ввійти до десятки найсильніших країн світу, посівши сьоме місце у VІІ Всесвітніх іграх, що пройшли у 2005 році. Тоді наша збірна здобула 21 медаль, з них — 7 золотих, 6 срібних та 8 бронзових. Цього разу 89 спортсменів-учасників хочуть покращити результат і зайняти як мінімум шосте місце у загальнокомандному рейтингу. А конкуренція буде сильною, бо на змагання приїдуть команди зі 100 країн світу.

Директор департаменту з неолімпійських видів спорту та фізичного виховання Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту Олександр Артем’єв переконаний, що участь у Всесвітніх іграх так само престижна для спортсменів та країни, як і в Олімпіаді.

— Коли звичайна людина хоче займатися спортивними танцями, боксом чи важкою атлетикою, для неї немає різниці, олімпійський це вид спорту чи ні, — каже він. — Деякі неолімпійські види спорту за своєю масовістю значно більші, ніж олімпійські. Наприклад, у чемпіонатах світу з тайського боксу бере участь понад 150 країн світу, а в п’ятиборстві на Олімпіадах тільки 50. Наразі Олімпійські ігри більш престижні, бо Міжнародний олімпійський комітет, який їх проводить, існує вже понад 100 років, а Всесвітні ігри відбудуться тільки увосьме. Але неолімпійські види мають більшу перспективу, бо багато з них екстремальні та цікаві для молоді, приміром той же роликовий спорт, скелелазіння, стрибки на акробатичній доріжці. Просто треба трохи часу, аби ця система запрацювала по-іншому.

Так само вважає заслужений майстер спорту, багаторазова чемпіонка України та Європи з пауерліфтингу Лариса Соловйова. За її словами, досягти висот можна у будь-якому виді спорту, було б бажання та наполегливість: завдяки цьому їй вдалося встановити близько десяти рекордів світу. Один із них у ваговій категорії 60 кілограмів Лариса підняла 582,5 кілограма за результатами трьох вправ: присідання зі штангою, віджимання лежачи та тяга (вага штанг в усіх вправах додається і за сумою визначається переможець). Повторити чи перевершити Ларисин рекорд не може ніхто уже протягом п’яти років. Є у спортсменки й особистий рекорд — 642,5 кілограма у сумі триборства. Попри те, що за один день тренувань Лариса піднімає вагу понад 10 тон, чоловічим видом спорту пауерліфтинг не вважає. Каже, що у наш час жінки прагнуть бути сильними, і їй особисто це вдалося.

Жіноча команда з перетягування канату про світові рекорди поки що не мріє, але показати свою перевагу над чоловіками цілком може. За словами тренера Михайла Гороскевича, прогрес у жінок набагато більший, ніж у чоловіків: дівчата зайняли на минулорічному Чемпіонаті світу шосте місце, і це при тому, що їхня команда існує всього кілька років, а на змаганнях такого рівня виступала вперше.

— Найбільш переломний момент під час перетягування настає тоді, коли сили вже вичерпані, а треба зробити останній переможний ривок, — ділиться думками учасниця команди Ніна Геря. — Кожна з нас має своє місце вздовж каната, я стою остання і багатьом здається, що моя позиція найскладніша. Але насправді складно усім. Іноді результат залежить від таких деталей, як настрій спортсмена, наскільки зручне в нього взуття (треба, щоб воно не ковзалося по доріжці і було з шипами на підошві). До речі, на Всесвітні ігри ми замовили собі такі ж кеди, які носять китаянки, а вони вважаються однією з найсильніших команд світу з перетягування канату.

На перемогу налаштована команда наших плавців. Як пояснив їхній тренер Євген Яковлєв, світовий рекорд на цій дистанції — 2,24 секунди. Серед дев’яти учасників нашої команди є претендент, який зможе його побити, — це Ігор Сорока, заслужений майстер спорту, бронзовий призер минулих Всесвітніх ігор, якому поки що не вистачає для цього якихось півсекунди.

— Підводне плавання відрізняється від звичайного тільки тим, що спортсмен працює у моноласті, який важить близько трьох кілограмів. Тому йде більше навантаження на спинні м’язи. До речі, моноласти ми робимо для себе самі: зі звичайних ластів та гуми, — розповів ще один кандидат у переможці Дмитро Сидоренко. — Цього разу на ігри їде дуже сильна команда, бо всі ми в різні часи були чемпіонами Європи. Тому я вірю, що без перемоги додому не повернемось, недарма ж працювали не покладаючи рук протягом року.

Загалом найбільше надій покладають на команди зі спортивної акробатики, підводного плавання, пауерліфтингу, бодібілдингу, танцювального спорту та перетягування канату. В цілому наші атлети змагатимуться у 14 видах спорту зі 100, які будуть представлені на іграх.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: