Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вічно молода Барбі

Знаменитій ляльці виповнюється 50 років
30 січня, 2009 - 00:00
БАРБІ ВМІЄ БУТИ ВСІМА, КИМ ЗАБАЖАЄ. АДЖЕ ЗА ПІВСТОЛІТТЯ ВОНА СТАЛА НЕ ПРОСТО ІГРАШКОЮ, А ПЕВНИМ ІДОЛОМ І ФЕНОМЕНОМ, ПОПУЛЯРНИМ У РІЗНИХ КРАЇНАХ / Фото РЕЙТЕР

Перша Барбі побачила світ 1959 року на нью-йоркському ярмарку іграшок, де американка Рут Хандлер представила свою «анатомічно досконалу ляльку». Цим було розпочато нову еру не лише в індустрії іграшок, але й у світогляді дівчат і жінок у всьому світі. До речі, спочатку лялька була представлена в двох варіантах: Барбі-блондинка та Барбі-брюнетка. Обидві були вдягнуті в досить фривольний для тих часів купальник із чорно-білим прінтом-зеброю. Як не дивно, більшою популярністю з невідомих причин користувалася темноволоса Барбі.

Лялька Барбі — струнка, гарна й завжди вишукано вбрана. У неї мільйони шанувальників у всьому світі. За півстоліття Барбі, без перебільшень, підкорила планету: щороку більш ніж мільярд дівчат стають власницями новеньких Барбі та дешевих підробок, що імітують легендарну ляльку, за мотивами пригод Барбі знімають мультики й фільми, розробляють комп’ютерні ігри та колекції дизайнерського одягу, а пластичні хірурги невпинно пояснюють клієнткам, що стати, як Барбі, — неможливо. Цю ляльку називають то богинею, то виплодком пекла, її вплив на психіку дітей і дорослих досліджують лікарі та вчені, її образ експлуатують феміністки й засуджують релігійні лідери. При цьому сама Барбі наче живе своїм життям, приміряючи на себе все нові й нові ролі: сьогодні вона — стюардеса чи лікар, завтра — космонавт чи серфер, післязавтра — рок-зірка чи кандидат у президенти США. Ця дівчина, яка вміє бути всіма, ким забажає — незвичайна іграшка, а комплексний культурний феномен, розгадка таємниці якого ще в майбутньому.

Газета: 
Рубрика: