Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вода й мозок

Чим якісніша Н2О, тим вища здатність людини обробляти інформацію
10 липня, 2009 - 00:00
ДІТЕЙ ЗМАЛЕЧКУ ПОТРІБНО ПРИВЧАТИ, ЩО ЖОДНІ НАПОЇ, КОМПОТИ, СОКИ, ЧАЇ, СОЛОДКА ГАЗОВАНА ПРОДУКЦІЯ НЕ ЗАМІНЯТЬ ЗВИЧАЙНУ ВОДУ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

За даними ВООЗ, до 80% проблем здоров’я людини пов’язано з якістю води, яку вона п’є. Тіло дорослої людини на 70% складається з води, а деякі клітини організму, наприклад, клітини мозку, більш як на 90% складаються з води (зв’язаної, внутрішньоклітинної). Незважаючи на це, чимало властивостей води, можливо, найбільш важливих для людини, залишаються недослідженими. Може, саме через це людина не лише не розуміє поведінки інших людей, а й самої себе, своє «я». ООН оголосила 2005—2014 рр. десятиліттям води, й це ми не повинні сприймати як просто слова. Чим більше ми знатимемо про воду, тим більше ми зможемо побачити себе, зможемо краще розуміти людське суспільство, країни світу, Всесвіт, а зрештою — суть Космосу. Нагадаємо слова В.І. Вернадського, що Космос править людиною.

БЕЗПЕРЕРВНЕ ПІЗНАННЯ — ЗАПОРУКА РОЗВИТКУ МОЗКУ ЛЮДИНИ

Найважливішим органом людини й найскладнішим за структурою та функціональною активністю є мозок. Судячи з останніх досліджень вчених, мозок людини задіяний на 2—3%. Людина має великий мозок, щоб розвиватися, щоб максимально ввести його в дію, для розвитку біопольових, духовних своїх можливостей, гармонії своєї польової структури з Космосом. Кому вдасться розширити відсоткове використання мозку, досягне неймовірних успіхів. Ця обставина має принципове значення для розвитку ноосфери. За даними дослідників, усього лише 10% використання мозку дозволило Ейнштейну зробити стільки відкриттів.

Коли людина народжується, її мозок чистий. І щоб продовжити своє існування, дитина починає вивчати все навколо — повзати, торкатися, слухати, говорити. У дитинстві мозок дійсно активно використовується. Усього за 2—3 роки діти з нуля вже ходять, говорять, а деякі й множать тризначні числа. Далі людина потрапляє під прес системи виховання — дитячий садок, школа, інститут, робота. Тут усе вже вигадано, вивчай предмети — й жодних проблем. Саме на цьому етапі відбувається зупинка задіювання мозку. Він використовується лише для вивчення того, що пропонують інші, а не для власного розвитку. Так людина припиняє мислити в справжньому розумінні цього слова.

РОБІТЬ СТІЙКУ НА ГОЛОВІ!

Велика частина води в організмі являє собою зв’язану або внутрішньоклітинну воду, яка і є основою структури живого. Основна частина, менша, організму людини — це вільна або позаклітинна вода, що сприяє виведенню токсинів з організму людини. Співвідношення між зв’язаною й вільною водою організму людини задається людині при її народженні. Якщо в процесі життєдіяльності організм людини отримує достатню кількість високоякісної питної води, то такий організм практично завжди буде здоровим. Для клітин головного мозку людини, його енергетики, активності, працездатності основну роль грає зв’язана, внутрішньоклітинна вода мозку.

Чимало людей, що займаються напруженою розумовою працею, живе до глибокої старості, зберігаючи розум, здоров’я й бадьорість духу. Причини цього в дуже високій активності їхнього головного мозку, оскільки від його життєдіяльності залежить стан усього організму. У більшості ж людей мозкова активність з віком знижується. Результат цього виявляється як передчасне старіння всього організму, хвороби. Деякі вчені стверджують, що в розумовій діяльності людини задіяно лише 3—4% мозкових клітин. Російський вчений С. Вербін спростовує таке твердження. Людина не може думати лише частиною мозку. Вона використовує всі 100% мозкових клітин, інша річ — скільки активних клітин мозку є або залишилося. За твердженням цього ж таки вченого, якщо людина не п’є, не палить, не вживає ніяких ліків, то за рік у неї гине 1% клітин нирок, стільки ж печінки, 1% клітин сітківки очей, 1% клітин головного мозку тощо. Кожний орган втрачає по 1% своїх клітин. Також вчені встановили, що головний мозок здорової людини працює на частоті 300 млн. коливань за секунду. Будь-яке захворювання знижує мозкову діяльність людини в тисячі разів.

Але як зупинити старіння клітин мозку, зупинити зниження розумових здібностей організму? Розроблено багато ефективних методів очищення організму, щоденні, постійні, що підтримують у певних межах норми функціональної активності клітин організму, зокрема, й клітин мозку. При цьому важливими є дихальні, рухові методики. Поступовим дегенеративним процесам можна запобігти шляхом вживання питної води найвищої якості, води, що за всіма біоенергоінформаційними характеристиками відповідає внутрішньоклітинній воді мозку.

Додаткова перевага запобігання захворюванням мозку шляхом підтримки оптимального ступеня його гідратації полягає в тому, що вода підвищує здатність мозку обробляти інформацію. Мозок виключно чутливий до втрати води. Вважається, що мозок не здатен витримувати втрати навіть одного відсотка води.

Важливо пам’ятати, що нервові клітини мозку живуть лише один раз. Клітини мозку не відтворюються, як усі інші клітини організму. Отже, зневоднення (вживання неякісної води або недостатня її кількість) впливає на клітини мозку так сильно, що заподіює йому шкоду, залишаючи незгладимий слід. І все ж таки природа мудріша, ніж ми думаємо. Для отримання всіх необхідних речовин, зокрема, й води, мозку, який становить приблизно два відсотки загальної ваги тіла, виділяється до 20% циркулюючої крові. Крім того, мозок постійно омивається рідиною, відмінною від крові. Цей специфічний і чіткий за складом рідкий субстрат виробляють капіляри мозку, основна частина яких розташована всередині великих півкуль.

Вода — не просто рідина, а живильне середовище для клітин. При зневодненні організму спочатку зменшується обсяг клітинної рідини (66%), потім позаклітинної (26%), а потім уже вода витягується з кровоносного русла (8%). Це робиться для забезпечення водою насамперед головного мозку.

Роль води для головного мозку очевидна навіть у дитини в утробі матері. Мабуть, багато людей не замислюються, чому дитина в нормі завжди в утробі матері лежить униз головою. Виявляється, в такому положенні поліпшується кровопостачання, від кровопостачання мозку в цей період залежить усе подальше життя людини. Саме тому при будь-яких порушеннях, пов’язаних з розладом нервової системи, особливо головних структур, треба згадати це й частіше робити хоча б «напівберізку», а потім і «берізку», або, інакше, стійку на голові.

Вода ще відповідає за вироблення гідроелектрики, необхідної здебільшого для забезпечення функцій мозку. Енергія цього виду є «чистою», оскільки майже не залишає відходів і шлаків. Надмірна вода виводиться у вигляді сечі. Вона не застоюється в організмі, на відміну від надмірної їжі, яка утворює гори жиру. Гідроелектрична енергія якнайкраще відповідає потребам тонких метаболічних процесів у мозку. На мембранах кожної клітини розташована велика кількість специфічних білків, у структурі яких передбачене місце для прикріплення певних мінералів, що містяться в циркулюючій крові та розчині, що оточує клітину.

Ожиріння, депресія й рак — три назви, які медики дали для опису процесу стійкого ненавмисного зневоднення. Під поняттям «зневоднення» мається на увазі не лише брак води в клітинах мозку, а й брак сировини, що може довести організм до хвороби.

ЩО ТРЕБА ПИТИ?

Проблема впливу якості питної води на функціональну активність клітин мозку вивчена недостатньо. Досліджено, як позначається зневоднення організму на мозку: клінічні тести показали, що брак в організмі води погіршує роботу короткострокової пам’яті й знижує здатність до концентрації. Брак води здебільшого пов’язаний з недостатньою кількістю добового вживання води або з тим, що постійно організм отримує не чисту питну воду, а у вигляді різних напоїв, зокрема, і з використанням консервантів. Рідина, що входить до складу мозку, виконує вельми важливу функцію: вона постачає клітинам мозку живильні речовини, без яких вони не можуть працювати.

Брак води уповільнює всі фізіологічні процеси в мозку. Доведено, що особливо корисна спинному й головному мозку тала вода. Це пов’язано з тим, що тала вода близька за своєю молекулярною структурою до внутрішньоклітинної води організму людини. Така вода додає заряду енергії, бадьорості, легкості, яких часто не вистачає організму, особливо в разі напруженої розумової активності людини або в різні пори року, наприклад, узимку. Якщо щодня випивати хоча б одну склянку талої води натщесерце, мозок людини працюватиме нормально.

Вода є «транспортом» для клітин крові, а також основним розчинником речовин, насамперед кисню. Замінюючи питну воду різними напоями, ми притуплюємо природне почуття спраги, зневоднення організму.

На основі робіт японських медиків, на чолі з професором Сігео Оттой, можна дійти висновку, що регулярне вживання питної води з додаванням водню істотно поліпшує роботу мозку й блокує розвиток слабоумства. Водень здатен витіснити зі складу води активний кисень, що сприяє розвитку деменіції. Вживання води, насиченої воднем, може зменшити на 50% ризик виникнення інсультів. Постійна підтримка необхідного обсягу споживаної рідини позитивно позначається на увазі й пам’яті. Слід правильно вживати рідину: пити часто й малими дозами. Щоб не було надмірного навантаження на нирки. Для підвищення гідратації мозку чудово підходять фруктові соки, здебільшого свіжі.

Принциповим є питання структурної досконалості питної води, її відповідності структурі живої матерії. Структура живої матерії принципово відрізняється від неживої тим, що живе має фрактальну структуру (елемент симетрії повторюється на будь-якому геометричному розмірі) і має оптичну анізотропію або диссиметрію (закон Вернадського).

Мозок людини за своєю структурою — це дивна фрактальна система, що забезпечує основні польові функції мозку як цілісної структури організму. Апріорі можна стверджувати, що найкращою питною водою для мозку має бути природна вода, що має фрактальну структуру. До природних вод фрактальної структури належить насамперед вода «Горянка» (Івано-Франківськ, Мізунь). Ця вода сама виходить з великої глибини й має у своєму складі всі необхідні для організму людини мікро- й макроелементи. Тепер вона стала доступнішою людям завдяки тому, що бутилюється (є й інші фасовані води найвищої структурної якості ).

Нечисленні клінічні дослідження здоров’я дітей при постійному вживанні фрактальної води в дитячих садках і школах підтверджують особливо позитивний її вплив як на організм дитини загалом (високий відносний рівень здоров’я), так і позитивний вплив на їхні розумові здібності.

Крім того, фрактальну, оптично активну воду можна отримати за допомогою мембранного електролізу води, мається на увазі лужна вода або католіт (така вода має величезну кількість електронів, готових надійти до страждаючого через брак електронів активного кисню мозку).

Для клітин мозку людини крім структури важлива й природна біоенергетика води, яку можна збільшити, додаючи до фрактальної питної води особливу енергетичну воду в гомеопатичних дозах. Уперше, можливо, офіційно таку методику доактивації води почали застосовувати вчені Південної Кореї (V.O.W. краплі, концентрат живої органічної води). Додавання таких крапель до високоякісної питної води істотно позитивно впливає на функціональну активність клітин мозку. Аналогічно цим краплям застосовуються енергетичні краплі в Росії, насамперед використовується додавання крапель водохресної води й інші методики. У Харкові фірма «Даніка» понад 10 років тому почала випускати особливий продукт для збереження здоров’я людини — біологічно активні рідини, коли за допомогою особливої технології виділяють з будь-якої природної сировини рідину, що являє собою екстракт зв’язаної й вільної води. Налагоджене промислове виробництво великої номенклатури таких БАР.

Інститут екології людини спільно з фірмою «Даніка» відпрацювали систему краплинного додавання низки БАР спеціально для підтримки функціональної активності клітин мозку. Підібрані такі композиції, які якраз здатні нормалізувати діяльність клітин мозку, продовжити їх функціональну активність, і, що дуже важливо, такі спеціальні рідини сприяють виведенню токсинів з клітин мозку. Застосування такої води захищає клітини мозку від шкідливих техногенних слабких електромагнітних полів (мобілки, станції супроводу мобільного зв’язку, побутова радіотехніка тощо).

Отже, за допомогою вживання людиною природної питної води найвищої якості (фрактальна й оптично активна) можна відновлювати й зберігати здоров’я людини. Така вода вельми важлива для збереження нормальної функціональної активності мозку людини, що дозволяє сьогодні проводити ефективну профілактику й запобігати багатьом захворюванням нервової системи організму. При постійному вживанні такої питної води можна припинити не лише депопуляцію населення, а й, зберігаючи й відновлюючи якість такої природної води за рахунок відновлення якості природних джерел питної води, сприяючи розвитку культу питної води, Україну як самостійну державу можна відродити здоровою нацією як процвітаючу країну.

Михайло КУРИК, доктор фізико-математичних наук, професор Інституту фізики НАН України та Українського інституту екології людини
Газета: 
Рубрика: