У селі Драбівці Золотоніського району, що на Черкащині, вже понад 20 років навчально-виховний комплекс бере участь у Міжнародному проекті «Європейська мережа шкіл сприяння здоров’ю». Тут, окрім навчання за основною програмою, впроваджують низку методик, аби діти були здоровими, змалечку формують у вихованців позитивну мотивацію здорового способу життя, культуру здоров’я, валеологічний світогляд. Найвагомішою своєю заслугою педагоги вважають добре здоров’я дітей, адже, починаючи з 1996 року, навчальний заклад не зачиняють на карантин. Наприкінці березня школі сприяння здоров’ю виповнилося півстоліття.
Як розповідають педагоги, ще 1997 року Драбівецька загальноосвітня школа приєдналася до Міжнародного проекту «Європейська мережа шкіл зміцнення здоров’я» і стала членом національної мережі таких шкіл. Нині у закладі навчається 80 учнів загальноосвітньої школи та виховується 24 дитини різновікової групи, 10 вихованців ясельної групи дошкільної установи, працюють 22 вчителі.
2002-го школа підтвердила свій статус і, згідно з рішенням обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, була визначена експериментальним педагогічним майданчиком, діяльність якого спрямована на збереження здоров’я. «З вересня 2012 року школа працює за програмою «Королівська постава»: тренажери-профілактори (спін-лайн) кріпляться на спинку шкільного стільця для зняття напруги в хребтово-рухових сегментах. На кожного учня заведений паспорт здоров’я, який допомагає моніторити здоров’я учня протягом усього періоду навчання, робити висновки та вчасно вживати необхідних заходів для його поліпшення. Діти двічі на рік проходять медогляд, після чого готуються рекомендації батькам», — розповідає директор школи Тетяна ЄРЕМЕЄВА.
Для функціонування валеологічної програми створено необхідну матеріальну базу і є необхідне кадрове забезпечення. Велика увага приділяється організації харчування дітей, вітамінізації їжі в НВК, обов’язковим є використання фіточаїв. Діти вивчають валеологію, фітотерапію. На уроках фітотерапії збирають листя смородини, калини, м’яти, деревію.
«Кілька років поспіль діти збирають ягоди чорної смородини, яку посадили і виростили самі. А ще посадили і доглядають яблуневий сад, ласують солодкими плодами. Все це забезпечує дитячий організм вітамінами і мікроелементами. Під час епідемії грипу в їдальні на столах є обов’язковими цибуля та часник, вітамінізовані чаї, які здатні захищати і зміцнювати імунну систему дітей. Як результат, в часи масового закриття шкіл на карантин через епідемію грипу, школа не закривалася жодного разу з 1996 року, не було потреби», — деталізує директорка.
До школи з сусідніх сіл дітей підвозять шкільним автобусом, на його утримання сільська рада у 2013 році виділила субвенцію районному відділу освіти. «За рахунок проведеної заміни старих вікон на металопластикові пакети в приміщенні школи отримали економію газу в 2013 році понад 20%», — повідомляють у закладі. У структурі Драбівецького НВК діє дошкільний заклад — «Івушка». Тут також використовують методи сприяння здоров’ю: солеходіння, часникова терапія, функціональна музика, фіточаї для зміцнення імунітету, вправи для подолання плоскостопості та порушення постави, профілактика порушень зору. Результатом використання технологій для забезпечення здоров’я є відсутність у групі дітей, які довго і часто хворіють.
У результаті використання навчально-оздоровчих технологій школа стала центром проведення районних, міжрайонних та обласних семінарів вчителів валеології, фізичного виховання, біології, завідувачів дитячих установ, директорів шкіл та заступників. Педагоги школи є видавцями та упорядниками книжок, наукових праць зі збереження здоров’я.
З нагоди ювілею у закладі створили презентацію найголовніших віх становлення школи, пригадали усіх, хто докладав зусиль, щоб заклад став таким, як він нині є. Школа пишається досягненнями, адже виконує все необхідне задля поліпшення умов перебування дітей у школі та покращення їхнього здоров’я.