Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЗДОРОВ’Я

19 листопада, 2005 - 00:00

Зарядка вранці — плюс три роки життя

Тривалість життя людини може збільшитися в середньому більш аніж на три роки завдяки регулярним фізичним навантаженням, повідомляється в дослідженні, опублікованому американським спеціалізованим виданням Archives Of Internal Medicine. Згідно з проведеними дослідженнями, чоловіки можуть завдяки фізичній активності продовжити життя на 1,3 — 3,7 року. При цьому чоловіки, яким за 50 років, здатні також на 1,1 — 3,2 року сповільнити розвиток серцево-судинних захворювань. У жінок, старших 50 років, показники дещо інші: тривалість їхнього життя при фізичних навантаженнях може збільшитися на 1,5 — 3,7 роки. Фізичні вправи також можуть сповільнити розвиток серцево-судинних захворювань у представниць слабкої статі на 1,3 — 3,3 року. Під час дослідження було проаналізовано медичні дані понад 5000 американців середнього і похилого віку. Дослідники зазначають, що чим активніший спосіб життя людини, тим більше шансів у неї довше перебувати при хорошому здоров’ї. За їхніми словами, навіть щоденні 30-хвилинні прогулянки пішки не в найшвидшому темпі здатні помітно позитивно вплинути на організм. Численні дослідження, проведені в різних країнах, не раз доводили, що фізична активність має багато плюсів. Проте дане дослідження — перше, при якому конкретно було підраховано збільшення тривалості життя в роках.

Звідкіля береться нежить

Британські вчені нарешті з’ясували причину виникнення нежитю. Переохолодження організму є основною причиною цього захворювання. І хоча ця версія вже давно стала прописною істиною для більшості матусь в усьому світі, тепер вона науково доведена. Вчені довгий час скептично ставилися до того, що вірус, який спричиняє нежить, з’являється в організмі через холодну погоду. Але дослідження доктора Рона Еккльза та його колег із Центру вивчення нежитю в школі біологічних наук в Уельсі доводять, що переохолодження дійсно є головним фактором при розвитку вірусу. Згідно з їхніми дослідженням, якщо ви не носите взимку головний убір чи у вас постійно промокають ноги, то ви — потенційна жертва вірусу нежитю. При охолодженні кровоносні судини в носі звужуються і практично перестають чинити опір різним вірусам. У дослідженні брали участь понад 180 абсолютно здорових людей. Лікар Еккльз розділив усіх учасників на дві групи, наказав усім зняти шкарпетки, а одну з категорій попросив опустити ноги в холодну воду. У групі, учасники якої зазнали більшого переохолодження, кількість тих, хто підхопив нежить, на 10-12% перевищувала кількість хворих у менш холодних умовах. Так що тепер за допомогою наукових фактів доведено, що старі бабусині поради — носити шапку і стежити, щоб ноги завжди були сухими, — цілком дієві й захищають нас від неприємного нежитю.

До речі, ще один старий рецепт — вживання вітаміну С для профілактики простуди та нежитю — можна забути. Австралійські вчені довели, що він практично не впливає на простудні захворювання. Безсумнівно, це не означає, що треба нехтувати життєво важливим вітаміном, просто він практично не рятує від простуди, хоча й допомагає організму швидше справитися з недугою.

Дев’ять причин онкологічних захворювань

Згідно з результатами дослідження, ініційованого Гарвардської школою громадського здоров’я, третина смертей від раку стала наслідком шкідливих звичок. Вчені зазначають, що існує дев’ять факторів, здатних спричинити рак, зокрема куріння, зловживання алкоголем, незбалансоване харчування, ожиріння, секс без запобіжних засобів і нехтування фізичними вправами. Ці чинники стали причиною смерті від раку 2,43 млн. осіб у 2001 році. Лікар Маджід Еззаті, представник Гарвардської школи суспільного здоров’я, повідомив, що профілактика є найкращим засобом боротьби з раковими захворюваннями. «Якби люди уникали шкідливих звичок, кількість смертей скоротилася б на третину», — заявив він. Найбільш небезпечним із перерахованих факторів, що спричиняють рак, вважається куріння. Еззаті відзначив збільшення кількості курців у країнах третього світу і передбачив, що кількість смертей від раку в цих державах незабаром значно зросте.

За матеріалами news.battery.ru
Газета: 
Рубрика: