Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Злочинність молодшає

На Донбасі діти грабують стариків і шкільні кабінети
12 лютого, 2008 - 00:00

У Маріуполі випускник однієї з місцевих шкіл разом з учнем шостого класу організував крадіжку з кабінету директора навчального закладу. Як розповіла слідчий СВ Жовтневого РВ Олена Горайчук, ідея пограбування спала на думку малолітнім злочинцям під час прогулянки. Вони зайшли до шкільного двору і, пересвідчившись, що поблизу нікого немає, розбили вікно в кабінеті директора та відігнули захисні ґратки. Потім двоє неповнолітніх проникли до кабінету директора, звідки викрали відеокамеру і фотоапарат, — це було перше, що потрапило їм до рук. Наступного дня злодюжки продали крадене своєму знайомому за 50 гривень, хоча реальна вартість техніки — близько двох тисяч.

Як повідомляє ЦГЗ УМВС України в Донецькій області, злодіїв було затримано через декілька тижнів. Всі вони виявилися з неблагополучних родин і навіть не змогли пояснити мотиви свого вчинку, і тепер розкаюються в скоєному, обіцяючи, що такого більше не трапиться. Проте, якщо молодших учасників крадіжки просто допитано як свідків, то ось старшому, 17 річномувипускникові, доведеться відповідати за всією суворістю закону.

У даний момент проти злодія порушено кримiнальну справу за статтею, яка передбачає покарання за крадіжку з проникненням до приміщення. Злочинець чекає початку судового процесу, а крадену апаратуру благополучно повернуто учням.

Тим часом у м. Краматорську Донецької області було скоєне ще більш цинічне пограбування, також організоване неповнолітніми.

Як повідомляє ЦГЗ УМВС України в Донецькій області, про цю крадіжку повідомила 66-річна краматорчанка-інвалід, яка написала заяву на кількох молодих дівчат, які днями вдерлися до неї до помешкання. Застосувавши фізичне насильство і закривши нещасній жінці рот, дівчата забрали з помешкання майно, яке впало їм у вічі, й втекли, проте пограбованій вдалося запам’ятати одну з грабіжниць.

Як було встановлено слідством, компанія задумала крадіжку випадково. Вони просто пішли в гості до подруги, якої не виявилося вдома, і дівчата вирушили на її пошуки, дорогою пригадавши, що відсутня подруга з мамою доглядають за самотньою бабусею, яка мешкає недалеко. Старенька насилу пересувається в інвалідному візку й потребує допомоги, тому двері в її помешкання не зачиняються.

Безперешкодно зайшовши всередину, дівчата виявили, що подруги в квартирі немає, як, проте, і будь-кого іншого. Молодша стала оглядати й збирати якісь там речі, але тут з’явилася господиня, яка почала волати на допомогу, однак дівчата швидко справилися з беззахисним інвалідом. Після 20—30 хвилин перебування в помешканні, коли речі, які сподобалися, було складено в підібраний пакет, малолітня злочинниця вирішила піти й забрала інших. Серед трофеїв виявилися майже нові капці, миючий засіб, шматок мила, пральний порошок і фломастери. Капці злодійка віднесла до сестрички в лікарню, а інші «цінності» переправила додому до старшої з подруг.

Особистості злодійок було встановлено працівниками кримінальної міліції в справах неповнолітніх буквально через кілька днів після пограбування. Як виявилося, раніше деякі із злочинниць вже потрапляли до поля зору правоохоронців, зокрема, старша з компанії, 17-річна мешканка сусіднього селища, вже притягувалася до відповідальності за скоєння грабежу. Проте міліціонери були трохи здивовані тим, що «ідейним натхненником» і найактивнішою в «зграї» була молодша, 13-річна мешканка міста.

Під час з’ясування любителька чужого майна намагалася довести, що вона нічого не брала, і спробувала перекласти відповідальність на 17 річну приятельку. Більше того, вона погрожувала іншим дівчатам, щоб вони змінили свідчення і обмовили саме старшу дівчинку. Відновити істину вдалося після багаторазових очних ставок, допитів багатьох людей і проведеного в помешканні потерпілої пізнання.

У даний момент кримінальну справу проти злочинниці направлено до суду. У зв’язку з юним віком до грабіжниці можуть застосувати лише примусові заходи виховного характеру, аж до вміщення правопорушниці до спеціального навчального закладу.

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: