Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Британська політика «захворіла» на ящур

12 квітня, 2001 - 00:00

Останнім часом тема епізоотії ящура в Великобританії не сходила з перших сторінок газет в багатьох країнах Європи. Досі залишається невиясненим, коли вона піде на спад і як її викоренити. Спалах ящура розповсюджується з неконтрольованою швидкістю, незважаючи на те, що уряд Великобританії вживає всіх можливих заходів, щоб зупинити поширення хвороби і покінчити з нею якнайшвидше.

На сьогоднішній день вже забраковано і призначено до знищення бiльше одного мiльйона голів худоби. Зареєстровано декілька випадків ящура і за межами Англії: п’ять в Нідерландах, два у Франції і один в Ірландії. Ще більшу стурбованість викликає те, що, на думку експертів, епізоотія ще не досягла свого піку, адже в Британії більше 55 мільйонів голів худоби.

Масштабна епідемія не могла не відбитися і на політичному житті країни. Лідер лейбористів Тоні Блер, за повідомленнями британських ЗМІ, мав намір призначити загальні вибори в Об’єднаному Королівстві на 3 травня 2001 року. Ще нещодавно ця дата виглядала цілком прийнятною для багатьох. Однак досі офіційної заяви прем’єр- міністра з цієї проблеми так і не з’явилося, зате в пресі розгорнулася дискусія про необхідність перенесення дати виборів у зв’язку з проблемою ящура. Нової передбачуваної дати виборів не називається.

За перенесення виборів виступають багато політиків, в тому числі і лідер консерваторів Уїльям Хейг. Причина, через яку він вважає, що вибори потрібно перенести, полягає в тому, що, на його думку, керівництву лейбористів слід би зосередити всі сили на виведенні країни з викликаної епізоотією кризи, а не ставити інтереси партії вище інтересів країни.

У той же час опитування громадської думки, проведене недавно Бі-Бі-Сі, показує, що за уподобаннями виборців правлячі лейбористи залишають суперників далеко позаду. Сорок сім відсотків опитаних висловилися за те, щоб Тоні Блер залишався прем’єр- міністром. Консерватора і «євроскептика» Уїльяма Хейга на посту голови уряду бачать всього 14 %. Цілком можливо, що консерватори хочуть таким чином виграти час і використати всі можливості для залучення громадської думки на свій бік. Так чи інакше, Хейг повинен показати себе сильним лідером, щоб не виявитися «забракованим» своїми ж товаришами по партії.

У свою чергу, епізоотія ящура може дорого обійтися Блеру у випадку, якщо в найближчі дні вона не піде на спад.

Роман ЯКУБЕЦЬ
Газета: 
Рубрика: