Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Буш-молодший: жодних вибачень

7 вересня, 2000 - 00:00

Ще місяць тому прогнозувалася незаперечна перемога на президентських виборах у Сполучених Штатах Америки техаського губернатора, сина колишнього президента Джорджа Буша. Приводом для таких прогнозів була досить помітна рейтингова перевага цього кандидата на противагу іншому, нинішньому віце-президентові Альберту Гору. Розрив в опитуваннях між цими претендентами на президентську посаду сягав не менше десяти відсотків. Проте після з’їзду Демократичної партії, який відбувся в серпні і став чудовою нагодою для розкрутки Гора, ситуація різко змінилася, з точністю до навпаки. За останніми опитуваннями, опублікованими у журналі «Ньюзвік», Ел Гор випереджає свого суперника Буша-молодшого на ті ж десять відсотків.

Вочевидь, це не межа. Мало того, що довіра до Гора серед електорату зростає з кожним днем, так сам Буш додає собі клопотів через необережність, втрачаючи відповідно такі дорогі голоси. Цей понеділок для Буша-молодшого був, мабуть, найнещасливішим із усіх понеділків. Зібравшись виступати в штаті Іллінойз разом із своїм обранцем на посаду віце-прем’єра Діком Чейні, республіканський кандидат у президенти, не підозрюючи, що вже увімкнений мікрофон, прошепотів до Чейні, що кореспондент із «Нью-Йорк Таймс», якого Буш помітив у натовпі, «першорозрядний телепень» (при перекладі з англійської використано найм’якший український відповідник). Відповідно кілька сотень виборців, а головне — десятки представників мас-медіа змогли почути висловлювання головного республіканського «слона». Журналістові, у бік якого було кинуто образу, доводилося кілька разів висвітлювати передвиборчу кампанію Буша-молодшого і критика в його матеріалах зачепила, видно, за живе кандидата, що той не втримався від власної критики при першому ж погляді.

За вибаченнями Буш, проте, не поспішив... Єдине, на що він спромігся, так це на жаль з приводу того, що сталося. Він, бачте, адресував вислів зовсім не для широкого загалу, а лише для пана Чейні... Але це все ще півбіди, якщо не врахувати, що на захист пана Клаймера, того самого кореспондента «Нью- Йорк Таймс», стала вся журналістська братія США. Критика в бік Буша-молодшого на сторінках преси посипалася градом. Нагадали претендентові від республіканців і його нападки на Білла Клінтона, який нібито зганьбив Білий дім своїми стосунками з Монікою Лєвінські. Чи має гідність сам Джордж Буш, — запитують журналісти. Білл Клінтон, між іншим, про всяк випадок уже жартома заявляє пресі — «я вас всіх люблю».

Між тим, така критика цілком у стилі західної преси: підловити будь-кого — а тим паче політика — на найменшому грішкові, роздути цей грішок до скандальних меж. А далі будь що буде... А буде, певно, ще не один грішок і не одне обурення. Отож, і поспішати з прогнозами щодо перемоги когось із кандидатів поки що не слід, хоч і до самих виборів лишилося якихось два місяці.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: